wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Czy obiektyw wysyła informację na temat ustawienia ostrości?
Cześć,
naprawiając Tamrona 17-50 f2.8 musiałem wywalić ślizg odpowiedzialny za odczyt pozycji pierścienia AF do elektroniki obiektywu (gdy był podłączony elektronika obiektywu szalała i nie przekazywała informacji o ogniskowej). Nie wiem czy ta informacja jest potrzebna z punktu widzenia pentaksowej puszki bo teoretycznie teraz obiektyw i AF działają na k200d i KP bez najmniejszych problemów.

Zastanawiam się jednak skąd silnik w body wie , że kończy się zakres AF i ma przestać kręcić śrubokrętem ? Taka informacja przychodzi przez styki z obiektywu czy wykrywa wzrost obciążenia ?

Jeśli to pierwsze to obawiam się czy nie uszkodzi mi to silnika w body skoro obiektyw nie będzie ostrzegał o końcu zakresów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odczyt ogniskowej potrzebny jest dla prawidłowego działania redukcji drgań.
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Ogniskowa obiektywu do redukcji drgań jest przekazywana teraz poprawnie.
Nie ma możliwości by obiektyw przekazywał (jeśli to w ogóle robi) położenie pierścienia ostrości a nie ogniskowej.

[ Dodano: 2018-01-09, 20:44 ]
Po kilku dniach użytkowania obiektywu nie widzę różnicy w działaniu w stosunku do wersji gdzie elektronika obiektywu dostawała info o położeniu pierścienia ostrości.
Ogniskowa przekazywana jest poprawnie, stabilizacja działa, AF z puszki działa.
Body koniec zakresu AF wykrywa obciążeniem na silniku śrubokręta.

Uściślę, że musiałam odłączyć część taśmy wewnątrz obiektywu odpowiedzialną za ślizgi na pierścieniu ostrości bo sprawiały jakiś problem i zawieszały elektronikę obiektywu. To skutkowało nieprzesyłaniem danych o ogniskowej i problemami z AF oraz stabilizacją.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach