SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Bieszczady
Hej! Ja z prośbą o poradę.
"Zabieram" teścia w Bieszczady liczę na waszą pomoc w wyborze trasy.
1. Czas 3 dni.
Właściwie to: pół dnia - nocleg - jeden dzień - nocleg - pół dnia
2. Wymagania:
- ma być zjawiskowo, bo on jeszcze w Bieszczadach nie był i potrzebuję go tym zarazić. Uwielbia Tatry.
- potrzebuję gdzieś zostawić samochód i do niego wrócić, więc jakaś pętla by się przydała
- będzie nas trójka
3. Termin
Wkrótce.
Liczę na Was i z góry dziękuję
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Jak pętla, to np:
Wołosate - Przełęcz Bukowska - Rozsypaniec - Halicz - Tarnica - Wołosate
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dokładnie ta pętla i właśnie w tym kierunku.
Pól dnia po noclegu to może być z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Caryńską i powrót lub na Wielką Rawkę i powrót.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Pierwsze popołudnie w sam raz na Przełęcz Wyżniańską - Wetlińska/Puchatek- Berehy i powrót na parking busem, albo z buta, daleko nie jest.
Drugi j.w.
Trzeci - Sine Wiry + okoliczne opuszczone wioski, pętli tam za bardzo nie ma, ale część idzie się skałkami nad Wetlinką, więc da się przeżyć.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
kolejny wariant działem - na Rawki i zejść do p. Wyżniańskiej, stopa powinieneś złapać
będąc w okolicy Tarnicy wracałbym do Ustrzyk Szerokim Wierchem , można zahaczyć o Bukowe Berdo (dojśc do krzyżówki na Muczne) i wrócić
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Mnie też przyszła na myśl Wetlińska, ale nie wiem jak powrót, czy to daleko piechotą. Dwa lata temu byłem tam z kumplem, ale robiliśmy Caryńską, Wetlińską i Smerek jednym ciągiem, o ile pamiętam, to w Wetlinie były chyba jakieś busy, ale lepiej dowiedzieć się wcześniej. My pojechaliśmy na stopa, na pace pikapa (zabudowana) i trzeba było prosić pogranicznika, żeby nie dawał kierowcy mandatu :roll:
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Przy zejściu z Wetlińskiej nie ma żadnego problemu z busikami. A Wetlińska w moim odczuciu warta spaceru- krajobraz bardzo ładnie się tam zmienia, jest co podziwiać i idzie się bardzo przyjemnie.
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Zgadzam się, kumpel był tam pierwszy raz i był zachwycony połoninami, moim zdaniem Wetlińska spełnia warunek "zjawiskowości" :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Busiki to tylko w sezonie. Zerknijcie najpierw w rozkłady jazdy.

[ Dodano: 2017-05-15, 14:42 ]
Robert napisał/a:
Pierwsze popołudnie w sam raz na Przełęcz Wyżniańską - Wetlińska/Puchatek- Berehy

Na Wetlińską to z Przełęczy Wyżnej.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
SlicaR, Ten link może troszkę pomóc.
https://www.google.pl/sea...kv6-MTVSrUi11M:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeszcze pozostaje kwestia w jakiej kondycji jest teść. ;-)
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Zjawiskowość dowolnej trasy bardzo zależna od pogody.
I wg mnie połoniny Caryńska i Wetlińska są jeszcze bardziej zjawiskowe, jeśli się je ogląda skądinąd :-) a a nie z ich grzbietu.
Dobre jest też kółko Ustrzyki, Krzemieniec, Wielka Rawka, Mała Rawka, przełęcz Wyżniańska, Ustrzyki. (czyli to co pisze pszczołowaty).
Sine Wiry warto zobaczyć, i widoki z punktów widokowych są niezłe :-) , np.: między Mucznem i Tarnawą (http://www.openstreetmap.org/#map=18/49.1059995/22.7854624 trzeba podejść kawałek), z Torfowiska w Tarnawie Niżnej (można podjechać autem) czy Rezerwat Krywe (nad Sanem, od strony Rajskiego i od strony Zatwarnicy/Sękowca)
Takie widoki potrafią przekonać że Bieszczady dobre.
Pzdr.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dzięki za wsparcie. Czytam i analizuję i nie wiem, czy się dobrze wyraziłem. Pisząc "nocleg" miałem na myśli nocleg w górach. Jakieś schronisko czy coś. Nie musimy codziennie schodzić w dół. Chyba, że uważacie, że tak będzie lepiej.
Co do kondycji teścia to bardziej martwię się o swoją. On czasem śmiga po Tatrach a ja nie byłem w górach już hoho. Ale jakoś podołam. Może.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
plwk napisał/a:
Busiki to tylko w sezonie. Zerknijcie najpierw w rozkłady jazdy.


Może być ciężko http://www.transport-publ...acia-54336.html

plwk napisał/a:

Na Wetlińską to z Przełęczy Wyżnej.


Oczywiście :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
SlicaR napisał/a:
Pisząc "nocleg" miałem na myśli nocleg w górach.

W Bieszczadach, w części połoninnej, jedyne schronisko w górach to na Wetlińskiej, ale nie bardzo widzę jakby tu poskładać trasę w kółeczko od samochodu do samochodu na pół dnia + dzień + pół dnia.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jej, ale Wy jesteście fajni :-B :-B :-B
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Ja poszłam na łatwiznę, nie chciało mi się wszystkiego opisywać :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
To ja jeszcze polecę krótką, ale bardzo miłą trasę na Dwernik-Kamień. BARDZO lubię widok ze szczytu - fajna przestrzeń się otwiera. Dojście bodajże z Nasicznego. Całość może 3 godzinki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mały ukryty szczyt a widać praktycznie całe Bieszczady.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach