dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
To dobrze, patent z butelkami dobry. Moje porcje mają 300ml, tak więc taka 0,5 litra się nada.

A ja już zacząłem liczyć koszty jednorazowego roztworu.
Dla moje porcji na razie najkorzystniej wyszedł Adofix Plus (0,5l bo więcej na razie mi nie potrzeba).
Jednorazowa porcja ok 1,40, przy deklarowanych 5 filmach jakieś 0,30 na rolkę.

Przy wywoływaczach najtaniej jednak utrafin, ale zaraz potem Adox Rodinal i Agfa Rodinal R09.

Ale ultrafina mam jeszcze na na 8 porcji.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Najkorzystniej wychodzi wymieszanie sobie utrwalacza samemu. Jak już dokupisz sobie małą wagę, jakieś zlewki i bagietkę to wymerdasz sobie sam.

pz
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
A skład mikstury skąd bierzesz? Taki poskładany jak długo służy? Chyba że jest jednorazowy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mirek, przepisów w sieci jest multum (zarówno kwaśne jak i zasadowe). Trwałość taka jak fabrycznych i podobnie się kontroluje. Koszty duuuużo mniejsze. Chociaż sam utrwalacz, czy to w proszku czy to w płynie i tak nie jest drogi. Pzdr.

 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Używam Ilford Rapid fix. Butelkę 1l mam już prawie 2 lata i zostało mi w niej jeszcze na ok 500ml roztworu. Stosuję go do filmów i papierów, a negatywy przerywam w większości przypadków wodą. Nie wiem, czy chciałoby mi się bawić w samodzielne mieszkanie poszczególnych składników.
Tutaj książka z przepisami (angielski) https://www.dropbox.com/s...okbook.pdf?dl=0
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Tak jak powalos napisał trwałość jest taka sama jak firmowych - to jest dokładnie ta sama chemia :)

Używam akurat niezbyt typowego, bo mam trochę różnych odczynników i po prostu zużywam stare zapasy :)
Tiosiarczan amonu - 120 g
Siarczyn sodu - 15 g
Wodorosiarczyn sodu - 5 g

Ot taki cudak :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach