kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
A ostatnio straszny wysyp używanych 12-24 na aukcjach, ale ceny wyższe niż 1000
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Biorąc pod uwagę że ceny nowych ze sklepu startują od 3600 to używane też kosztują odpowiednio . Za tysiąc nikt nie sprzeda . Chyba że desperat ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Powyżej ceny nowej Sigmy też jakoś nie ma kupców desperatów :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a mnie tam jednak te 21mm to całkiem wystarczająca - w większości przypadków. - a jak muszę to próbuje jednak panoramę z ręki kilka ujęć :)
tak jak tutaj.


i też się daje.
no czasem trzeba wrócić w to samo miejsce aby znowu zrobić fotki :)
ale to już sama przyjemność :)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Cytat
Powyżej ceny nowej Sigmy też jakoś nie ma kupców desperatów :mrgreen:


Również nigdy bym nie kupił nowego za te pieniążki biorąc pod uwagę cenę nowej Sigmy ;-) .
Na moje potrzeby Samyang jest optymalny . Dodatkowo można pobawić się w foto gwiaździstego nieba ( ostre f2.8 ) gdzie ciemniejszym obiektywem , bez prowadzenia za ruchem gwiazd jest już słabo bo wysokie iso mocno masakruje zdjęcia .
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Pod względem szerokości i jakości zdjęć Irix (15mm) w pełni spełnia moje oczekiwania.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Penteusz, kiedyś się chwaliłeś że A35-105 nabyłeś . Czy możesz napisać jak on z K3 się sprawuje ? U mnie na K5 było fajnie ale na K5IIs już tak fajnie nie jest ... Ciekawe jak to działa na 24 mpix ?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Szczerze mówiąc niezbyt często go dotychczas używałem, mimo że zawsze chciałem go mieć. Tak też moja opinia nie byłaby na nasze potrzeby wystarczająco miarodajna.
Wiem, że nie można mieć zastrzeżeń do tego, jak to szkło rysuje, do ostrości też. Ale muszę się nieco dłużej nim pobawić.
Może wezmę go na Roztocze i sprawdzę lepiej w boju. Będę mógł coś więcej powiedzieć.
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Dzięki za odpowiedzi dot. szerokiego kąta.
DA 12-24 rzeczywiście poza zasięgiem cenowym. DA 15 też niestety za drogo, a 21 może faktycznie za wąsko (aps-c). Teraz wybór chyba ograniczę do Samyanga 14 lub sigmy 10-20 (czyli zupełnie inaczej, niż jeszcze wczoraj:) ).
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Penteusz, o.k czekam na relację . Warto by jeszcze z K1 sprawdzić . Na pewno ktoś będzie miał ;-)
klechu, wszystko zależy od preferencji . Jeśli zależy Ci na ostrości , ładnych naturalnych kolorach to bierz Samyanga . Jeśli Ci nie podejdzie to bez problemu odsprzedasz .
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Cytat
Budżet tak do 1000 pln i tutaj z trudem znajdę używkę DA 21 lub używkę sigmy/tamrona 17-50. Zakup sigmy byłby właściwie kupnem zamiennika kita, natomiast mnie zależy głównie na szerokim kącie (mam stałki 35 i 50).

Sprawdź ten temat
http://pentax.org.pl/view...er=asc&start=40
Ogólnie w Japonii taniej ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Tak, może nie do konca z innej beczki...
Czy DA 12-24 mają jakąś wadę która z czasem może się pojawić.
Chodzi mi o coś takiego jak np. rozklejające się soczewki w DA DAL 18-55 (sprawdzone w paru egzemplarzach), początki widać przy patrzeniu pod światła, później zaczynają wychodzić na zdjęciach.
Po prostu, na co zwracać uwagę przy kupnie używki?
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
klechu,
Kolego na e bay masz
15 smc Ltd za za ok 1050 zł
Sigme 10-20 4-5.6 za niecałe 1000zł nawet z francji
A da 16-45 f4 za 500+ Panie
Gdzie u nas to to 2x tyle w takim stanie. Zresztą szkło bardzo niedocenione. Za resztę kupisz co tam chcesz filtry, torbę, statyw, 10 krat piwa :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sid Gotama napisał/a:
Czy DA 12-24 mają jakąś wadę która z czasem może się pojawić.

Nie słyszałem, a mam jeszcze z czasów, gdy nowy kosztował poniżej 2500.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Sid Gotama napisał/a:
Czy DA 12-24 mają jakąś wadę która z czasem może się pojawić.


Dla mnie jedyna wada, która czasem się pojawia, to aberracja chromatyczna. Poza tym, to chyba dosyć prosty obiektyw, bez elektroniki, stabilizacji i napędów, więc jeśli nie upadnie, to powinien długo działać. Jeśli Cię stać, "to nic, tylko brać" ;-)
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
wariat133 napisał/a:
klechu,
Kolego na e bay masz
15 smc Ltd za za ok 1050 zł
Sigme 10-20 4-5.6 za niecałe 1000zł nawet z francji
A da 16-45 f4 za 500+ Panie
Gdzie u nas to to 2x tyle w takim stanie. Zresztą szkło bardzo niedocenione.

Rzeczywiście, tam wygląda to ciut lepiej niż na naszym portalu aukcyjnym. Ten smc 15 jest bardzo kuszący, ale z przesyłką już 1200 (jeśli mówimy o tym samym, to ma jakąś mgiełkę (?) wewnątrz). Choć inne oferty faktycznie tańsze niż u nas (o ile nie przywalą cła ;) )
Obserwuję oferty, chodzi mi po głowie ta sigma.

wariat133 napisał/a:

Za resztę kupisz co tam chcesz filtry, torbę, statyw, 10 krat piwa :-B

Oj tam, ile tego sprzętu można kupować... ostatnia opcja bardziej mi się podoba :mrgreen:
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Cytat
chodzi mi po głowie ta sigma.


To jeszcze zerknij na przykładowe sample pod testem na Optycznych . Obie wersje były testowane . Obiektyw bardzo ostry w centrum ale na bokach to już jest cienko . Dotyczy to też wesji f3.5 która była optycznie lepsza od starszej ze zmiennym światłem . Na bokach jest daleko od tego co prezentuje da 12-24 lub samyang . Nie twierdzę że to jest zły obiektyw ale ....
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Cytat
Rzeczywiście, tam wygląda to ciut lepiej niż na naszym portalu aukcyjnym. Ten smc 15 jest bardzo kuszący, ale z przesyłką już 1200 (jeśli mówimy o tym samym, to ma jakąś mgiełkę (?) wewnątrz). Choć inne oferty faktycznie tańsze niż u nas (o ile nie przywalą cła ;) )
Obserwuję oferty, chodzi mi po głowie ta sigma.

DA 15 masz go dokładnie za 1090, stan igła
Sprzedawca pisze : There is tiny little dust inside of the lens.
Z takim opisem kupiłem i szukałem tego paprocha :shock: bezskutecznie.
Sigma 10-20 z Francji czyli bez żadnego ciśnienia ;-) za 1100 z filtrem UV
Tylko tak jak inni piszą sigma brzegi ma fatalne, a filtr to też tani nie jest.
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Zamówiłem jednak da15, zobaczymy co to za cudo ;-)
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Będziesz Pan zadowolony :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach