Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Silkypix Developer Studio
Z ciekawości zainstalowałem i mam kilka pytań. Po pierwsze - jak spowodować, by aplikacja widziała TIFF-y? Są one widoczne w C1, Lightroomie i innych wołarkach ale nie w Silkypix...
Kolejne pytanie dotyczy pikselozy na podglądzie zdjęcia. Np. górna połowa zdjęcia wygląda normalnie, dolna jest jakby rozpikselowana. To tak ma czy można jakoś ustawić jakość wyświetlanego obrazu?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aplikacja widzi TIFFy. Co prawda nie miałem żadnego tego typu pliku na kompie (kto to jeszcze stosuje???), ale po szybkiej zamianie JPGa do TIFFa, nie ma problemów z tym formatem. Widzi też TIFFy z kompresją LZW, ale z kompresją ZIP już ich nie można oglądać.

Wnikliwie rozejrzyj się w ustawieniach SETTINGS/DISPLEY SETTINGS.
SilkyPix ma inny sposób wyświetlania obrazków niż Lightroom - nie trzeba importować plików i nie tworzy podglądów w swojej bazie - są one więc dostępne "od razu" ale poprzez to o wiele wolniej odświeża każdy z plików po korekcie - przy szybkich kompach nie ma z tym problemu, przy wolniejszych maszynach i cięższych plikach (np. z Sigmy czy X-transów) widać efekt kafelkowego ukazywania naniesionych zmian.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Aplikacja widzi TIFFy.

Dobra, już wiem. Problemem okazały się... nazwy plików. RAW-y z Sigmy mają nazwy zaczynające się od podkreślnika, co okazało się być nieczytelne dla Silkypix.

Michu napisał/a:
o wiele wolniej odświeża każdy z plików po korekcie

Spoko. Widzę, że to kwestia rozmiaru/rozdzielczości - po prostu pojawia się schodkowanie na szczegółach obrazu (np. na włosach). Po powiększeniu schodkowanie się wygładza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach