rey  Dołączył: 12.10.2009
[korpus] Po jakich przebiegach padały Wam migawki? Cytuj
Nie widzę takiego tematu, jeżeli jest proszę zamknąć.

Wiele osób obawia się dużych przebiegów, ciekaw jestem, jak ten temat wygląda w rzeczywistości. Można by również wspomnieć o sposobie użytkowania aparatu, czy pracował na ekstremalnie krótkich czasach, ile było filmowania, czy inne historie związane z użytkowaniem .

Największa loteria z tego co pamiętam była z migawkami w canonach, potrafiły kończyć się długo przed końcem gwarancji :evil:

marfalc  Dołączył: 08.01.2010
W pentaxach migawki działają długo , mam k-x z przebiegiem kilkadziesiąt klapnięć i raczej nie wygląda żeby miał z powodu migawki odmówić posłuszeństwa ,prędzej płyta główna lub wyświetlacz a używałem go też w czasie deszczu.

Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013

dybon  Dołączył: 05.12.2007
marfalc napisał/a:
mam k-x z przebiegiem kilkadziesiąt klapnięć

Przy deklarowanym 100 000 to faktycznie niewiele. :-P

To nie

Nie pamiętam dokładnie ile bo praktycznie od czerwca robię tylko k-5.

marflac ale faktycznie TYLKO kilkadziesiąt?? :-P

Tysięcy :oops:
Dokonałem lekkiego skrótu myślowego.

juzer  Dołączył: 10.04.2016
Temat jak najbardziej merytoryczny i mógłby być ciekawy, niestety przepraszam was Użytkownicy robicie mydło i powidło. Z tego w najlepszym razie wychodzi "po jakim przebiegu nadal działają migawki". Reszta to OT - razem z moim postem.

Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tego na tym forum ? :evilsmile:
Tu we wątku o OT jest dużo OT.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
juzer napisał/a:
Z tego w najlepszym razie wychodzi "po jakim przebiegu nadal działają migawki".

Może nikomu z czytających nie padła migawka.

Panowie, pytałem o przebiegi przy których padały migawki lub zaczynały niedomagać 8-) W innym przypadku wpisy nie mają sensu, bo zakładam, że każdy używa swoich zabawek w jakimś stopniu ;-)

Tyle obaw o padające migawki a tutaj wpisów brak :evilsmile:

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
rey napisał/a:
Wiele osób obawia się dużych przebiegów

rey napisał/a:
Tyle obaw o padające migawki a tutaj wpisów brak

Może tylko Ty się tego obawiasz?

Enzo, żaden z korpusów Pentaxa, które używałem nie miał więcej niż 30 tys. ale mało brakowało do zakupu K-5ll z przelotem 65 tys. i tutaj muszę przyznać szczerze, że obawy były B)

Mój K-5 IIs po 5-ciu latach ma około 21 tys., roczny K-1 ma 17-tys 8-)

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
rey, komplikacja budowy aparatu jest na tyle duża, że skupianie się na samej tylko migawce nie ma większego sensu. Oczywiście nie mam na myśli sytuacji, gdzie producent przewidział żywotność na np. 100 000 cykli a aparat ma 95 000. Zresztą nic nam to nie powie o sposobie użytkowania sprzętu. 30 000 można napstrykać rzadkimi seriami lub robiąc częściej pojedyncze klatki. Do tego statystyka - jak kilka osób napisze, że im migawka padła po 50 000 a reszta (czyli większość) użytkowników nie napisze nic, bo im działa, to co nam to powie o solidności danej konstrukcji?

plwk napisał/a:
Mój K-5 IIs po 5-ciu latach ma około 21 tys., roczny K-1 ma 17-tys

Moje K-5II i K-5 mają przebiegi w okolicach 40 000. Działają.

Enzo napisał/a:
...

Dokładnie, bo co z tego że producent napisze że żywotność migawki w K30, K50 jest np. 100000 jak problemem w tych aparatach jest co innego. Podobnie w wypadku K10, gdzie problemem jest płyta główna, tak przynajmniej wygląda gdy spojrzymy na rynek uszkodzonych puszek.

Mam wrażenie że problem padającej migawki jest tylko dlatego że producent coś wspomina o jej żywotności.

Ale mnie interesuje koniec pracy aparatu od strony migawki, co na to poradzę :mrgreen:

Jeżeli awaria nastąpiła w wyniku padnięcia płyty głównej czy innego podzespołu proszę wpisać stan migawki na dzień awarii :evilsmile:

Osobiście nie pamiętam, aby ktoś pisał, że mu migawka padła.

rey napisał/a:
Ale mnie interesuje koniec pracy aparatu od strony migawki, co na to poradzę :mrgreen:

Jeżeli awaria nastąpiła w wyniku padnięcia płyty głównej czy innego podzespołu proszę wpisać stan migawki na dzień awarii :evilsmile:

Spoko... mam tylko wrażenie że nie uzyskasz żadnej odpowiedzi, a jeżeli już to wyniki mogą być mocno naciągane. Bo załóżmy na chwilę że wszystki k30 padają z powodu solenoida, wówczas w Twoim rankingu nie znajdzie się żaden model K30 (bo padł wcześniej) i trzeba będzie ten model uznać za najlepszy :-P
Jeżeli to Cię tak bardzo interesuje zajrzyj na stronę którą podałem wcześniej, coś tam można z niej wywnioskować, lub poszukaj jej nowszej wersji. No chyba że interesuje Cię tylko rynek Polski.

Average number of actuations after which shutter is still alive: 43,189.6
Average number of actuations after which shutter died: 37,683.4

Skocz do: