skaarj  Dołączył: 18.03.2016
KasiaMagda czym różnią się cukry od węglowodanów? ;)

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
skaarj, niczym :mrgreen: To taki mój skrót myślowy: cukry, to słodycze, a węglowodany, to potrawy mączne ale, to wszystko węglowodany (proste i złożone).

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
Ej, no tylko nie przesadźcie z tą redukcją, bo głodzenie się skończy się tym, że w pewnej chwili organizm zacznie realizować plan naprawczy. Czyli zacznie robić zapasy. Bo to jest nasze ewolucyjne osiągnięcie. Jako osoba, która kawę piła dwa razy w życiu, nie mogę zrozumieć, że możną nią coś zastępować i to w dużej ilości. Ja zjadałem zbyt dużo wysokokalorycznych pokarmów. Teraz po prostu staram się jeść ich znacznie mniej, ale nie zupełnie eliminować z jadłospisu, bo wiem, że są dobre, smaczne i potrzebne. Odstawiam, tylko to, co niczego nie wnosi poza kaloriami. Gotowane ziemniaki to nie czipsy, herbata z miodem to nie cola, a dwie kostki gorzkiej czekolady to nie paczka ciastek z czekoladą.
Dobra, idę zjeść kurczaka w sosie musztardowym z kaszą jęczmienną i marchewką. To będzie test: 321 kcal i 27g białka :mrgreen: .

Zgadzam się, że Tobie służy, to o czym piszesz. Ale w moim jadłospisie nie było jarzyn i owoców, tylko słodycze i smażone tłuszcze, a więc mi taka redukcja wyjdzie na zdrowie. Mam garnek pełen jarzyn i nie czuję głodu, którego się bałam. Cała literatura na temat zdrowego żywienia propaguje właśnie spożywanie większej ilości jarzyn i owoców, a ograniczenie, czy nawet eliminacje słodyczy. Więc, tego bym nie nazwała "dietą cud", tylko w moim przypadku powrotem do zdrowego odżywiania. Co do kawy, to mi pasuje, bo często sama zamulałam żołądek kawą aby nie czuć głodu ale nie jest, to na pewno przepis dla każdego, no i nie przesadzajmy bo dieta bazuje na jarzynach, a kawa jest nie koniecznym dodatkiem.

arekzg  Dołączył: 30.09.2015
KasiaMagda napisał/a:
. Mam garnek pełen jarzyn i nie czuję głodu, którego się bałam.

Tak jak już pisałem - jedz tego zielska, ile wlezie. Kalorii to ma prawie nic, a jak jeszcze dołożysz trochą surowizny np. kalarepę, seler, kiszona kapuchę, to na samo trawienie organizm energie zużyje :mrgreen:

Dobra też jest zupka warzywna. Kapusta, kalafior, kalarepa i seler (zamiast ziemniaków - też są twardawe i zapychają) trochę marchewki, cebula, przyprawy. Dużo tych warzywek, bo nie samą woda człowiek żyje. Ugotować to na pałce z kurczaka. Smakuje wyśmienicie!

KasiaMagda napisał/a:
Cała literatura na temat zdrowego żywienia propaguje właśnie spożywanie większej ilości jarzyn i owoców,
Owoce nie podczas odchudzania! Fruktoza idzie w tłuszcz.

[ Dodano: 2018-02-01, 13:56 ]
Dobre też są ostre przyprawy, bo kapsaicyna podnosi temperaturę ciała, a więc przyspiesza przemianę materii.

Test przebiegł pomyślnie. Już wiem, to tak ok. 1/2 porcji, którą zjadałem normalnie. No i czasem była dokładka.
KasiaMagda napisał/a:
nie było jarzyn i owoców

Gdy karmiłem jakieś dziecko w rodzinie to mówiłem: masz rację, nie jedz warzyw, bo od nich rosną różki i kopytka.

lazar  Dołączył: 23.06.2010
KasiaMagda, jak na tej swojej diecie będziesz głodna to możesz wprowadzić jeszcze drugą :evilsmile:

radek_m  Dołączył: 21.11.2007
z zasłyszanych o odchudzaniu (być może z naszego forum)
ja tam dążę do kształtu idealnego. A z matematyki wiadomo, że kształt idealny to

...

kula

-----

jestem na 2 dietach, bo na jednej ciągle byłem głodny.

ps. mi kiedyś pomogło lepsze i regularniejsze odżywianie i niej słodyczy na codzień. Ze 110 zszedłem na 92. Nadal za dużo ale jest lepiej i stan ten trzymam od 14 lat ten stan trzymam.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Robert napisał/a:
Ale będziesz zmierzła

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

arekzg napisał/a:
Ugotować to na pałce z kurczaka. Smakuje wyśmienicie!

Tak, też zrobiłam, bez białka bym nie miała energii, którą muszę mieć :) No i dzięki za wpisy :-B

lazar, rada bezcenna :)

radek_m, ja też lubię kształt idealny czyli kulę ale nie jak widzę siebie w lustrze ;)

rychu, a Tobie, to co tak wesoło ;)

juzer  Dołączył: 10.04.2016
KasiaMagda napisał/a:
krzychu1979, oj tam, oj tam. Jeśli piszesz do mnie, to przepraszam ale ja obcięłam cukry i węglowodany, odżywiam się jarzynami, wczoraj piłam dwie kawy, a nie jedną i czuję się wyśmienicie już po pierwszym dniu.

O kawie to zapewne do mnie. Rozumiem, o piciu kawy jest w osobnym wątku.

krzychu1979, pytanie takie mam: ile filiżanek kawy wypijasz w ciągu dnia?

Lubię kawę. Nie lubię herbaty. O kawie można przeczytać dużo dobrych rzeczy, nie dziwię, bo kawa jest dobra. Więc piję od dziesiątków lat :oops: kilka filiżanek dziennie. Picie kawy nie ma wiele z odchudzaniem, ale wolę szota z mocci niż zeżreć fastfooda. Nie namawiam do picia kawy - pijcie herbatę :-P

Kasia Magda, taka dieta to dieta niskotłuszczowa. Jeśli ograniczysz cukier, pieczywo, skrobie, przetwory z mąki, a wypełnisz menu warzywami, chudym serem, nietłustym mięsem, rybami efekty zobaczysz po dwóch, trzech tygodniach. Nie martw się, że nie jesz tłuszczów czy cukrów, bo w tym, co jeść będziesz i tak jest wystarczająca ilość. Ważne żeby się nie głodzić. Dlatego trzeba uzupełniać lodówkę o potrzebne rzeczy.
Wiadomo to kosztuje, ale czy aby tak dużo, skoro zrezygnujesz z innych rzeczy.
Uczucie lekkości i dobre samopoczucie warte jest tego.
Jednej rzeczy nie poruszyliśmy, po pewnym czasie cała garderoba będzie do wymiany.

Galus81  Dołączył: 16.07.2008
Ale zeby schudnac nie trzeba ograniczac tluszczy :) tłuszcze sa bardzo potrzebne do wielu procesow zachodzacych w organizmie,a takze aby przyswoic niektore witaminy ;-)
wystarczy wywalic slodycze, produkty mączne (makarony itp) i najlepiej omijac takze przetworzone produkty :)
ja jeszcze wywalilem(ograniczyłem) smazone rzeczy - teraz gotowane i pieczone (najlepiej w worku), osobisce jem bardzo duzo tluszczy i roslinnych i zwierzecych plus pelno warzyw i owocow - waga prawie 90kg przy 193cm ;-)
Ogolnie od kiedy przeszedlem na diete Paleo o wiele lepiej sie czuje - Polecam smialo :-B
Dwoch kumpli zarazilem tą dieta - jeden zszedl z 125 na 103, drugi 109 na 88 ;-)

-> https://www.youtube.com/watch?v=w6pMEshfVjI

Jakaranda  Dołączyła: 28.05.2013
I koniec z dietami. Nie męczcie się już, nie katujcie, nie liczcie kalorii, nie wcinajcie marchewki zamiast ciastka z kremem. Jest nowy, polecany przez naukowców sposób I o ileż przyjemniejszy. :mrgreen:

Robert  Dołączył: 19.11.2006
KasiaMagda napisał/a:

rychu, a Tobie, to co tak wesoło ;)

Już się zaczyna :->

Taaak ?

Robert  Dołączył: 19.11.2006
Nie, oczywiście masz rację! Wszystko pod kontrolą!

Właśnie wróciłem z obiadu, ruskie z wielką ilością cebulkowego tłuszczyku, kiszona, kremik z dyni i lodowata cola 0,5. Na deser prince polo klasyczne. Człowiek wie, że żyje :-B

Też mam zamiar wrócić do "żywych" ;-) Ale w tej chwili przede mną moje K2 i postanowiłam, że je zdobędę ;-)

Naszła mnie taka wesoła refleksja: stukilowe brysie mówią o diecie ludzi pierwotnych. :-)

Tak poważniej, to mam takie dziwne poczucie, że nowe, fantastyczne sposoby na odchudzanie albo zdrową żywność powiązane są z niekorzystnym stosunkiem podaży do popytu.
Imć Stanisław Polaczek opisując zwyczaje mieszkańców powiatu chrzanowskiego w 1913 roku podaje:

mygosia  Dołączyła: 19.04.2006
szpajchel, zgadzam się z Tobą :-)

arekzg  Dołączył: 30.09.2015
Siła nabywcza nam wzrosła wielokrotnie., ze 100 czy nawet 200 razy. Ile godzin trzeba było pracować na chleb powszedni, a ile minut dziś?

Nadmiar kg to choroba dobrobytu :evil:

Skocz do: