Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Miracast, DLNA i router Cytuj
Wy wiecie wszystko a Google, jak nigdy, milczy jak zaklęty. Znajoma zakupiła wynalazek pt. Wecast Plus H-256, który miał jej pozwolić na odtwarzanie tego co ma w komórce na telewizorze (głównie Showmax). Wszystko zostało podpięte, po zainstalowaniu na telefonie aplikacji AllConnect nawet zaczęło działać, ale... nie przez domowy router. Urządzenia działają jedynie w sieci WiFi udostępnionej z telefonu, natomiast przez router 8level WRT-150 łączą się, ale przesył danych nie działa (połączenie jest zrywane). WTF, czyli o co może chodzić?

bbartlomiej  Dołączył: 10.09.2007
DLNA działa tylko w obrębie tej samej domeny broadcastowej (jeden LAN/VLAN) - nie wiem jakie porty, ale najlepiej jakby router niczego nie blokował w obrębie sieci lokalnej. Jesteś pewny, że to nie problem z zasięgiem? Przy hotspocie z telefonu pewnie stoisz bliżej TV niż router, stąd lepszy sygnał.
Czy BubbleUPNP też nie działa? Sprawdź w Play Store.

Gwiazdor  Dołączył: 05.03.2007
Miracast, Chromecast i inne metody przesyłu obrazu z telefony/lapka na TV - może ktoś napisać jak to ogarnać? Tak żeby moja babcia zrozumiała? :mrgreen:

bbartlomiej napisał/a:
Jesteś pewny, że to nie problem z zasięgiem?

W sumie to faktycznie może być powodem. Router jest wrzucony do składziku pod schodami. Dzięki za podpowiedź.

Gwiazdor, kupujesz dongla firmowanego przez Google, wpinasz go do telewizora (HDMI), konfigurujesz, żeby połączył się z internetem (telefon/laptop muszą działać w tej samej sieci) i w sumie tyle. Tu jest film: https://www.youtube.com/watch?v=tA7keAgo6iA

bbartlomiej  Dołączył: 10.09.2007
To może być to, pamiętaj, że przy połączeniu przez router sygnał nie idzie od telefonu do TV bezpośrednio tylko właśnie za pośrednictwem routera. Przy hotspocie pójdzie bezpośrednio, bo to telefon jest access pointem dla TV. Daj znać co wyszło.

Enzo, a czym się różni Chromecast od Miracast i WiDi? Czy to jest wzajemnie zgodne w jakiś sposób?
Pytam, bo sam się powoli gubię co jest co.
I dlaczego mój fon potrafi przesłać obraz na TV bez żadnych zewnętrznych diwajsów? ;-) TV na Androidzie.

Gwiazdor napisał/a:
a czym się różni Chromecast od Miracast i WiDi?

Chromecast wykorzystuje standard Miracast, a Intel wykorzystuje WiDi? Zresztą nie jestem kompetentny żeby się na ten temat wypowiadać - Wikipedia wie lepiej.
Gwiazdor napisał/a:
dlaczego mój fon potrafi przesłać obraz na TV bez żadnych zewnętrznych diwajsów?

Masz chytry telefon z równie chytrym telewizorem. Ot i cała zagadka. Ten Chromecast się przydaje, jak TV nie jest taki chytry.
bbartlomiej napisał/a:
To może być to, pamiętaj, że przy połączeniu przez router sygnał nie idzie od telefonu do TV bezpośrednio tylko właśnie za pośrednictwem routera.

Zgadza się. Zasięg na telefonach był taki, że łączyły się z siecią, ale przesył większej ilości danych już kończył się zerwaniem połączenia.

Enzo napisał/a:
Chromecast wykorzystuje standard Miracast, a Intel wykorzystuje WiDi? Zresztą nie jestem kompetentny żeby się na ten temat wypowiadać - Wikipedia wie lepiej.
OK, ja też nie jestem, dlatego pytam. A wikipedia mówi, że każde to coś innego.
Cytat
despite the similarity in name and Google's early support of Miracast in Android, the Chromecast does not support Miracast

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Enzo napisał/a:
Router jest wrzucony do składziku pod schodami

Takie małe lekarstwo ale cholernie skuteczne. :mrgreen:
https://www.spryciarze.pl...a-pomoca-puszki

Skocz do: