fotna  Dołączył: 28.01.2017
Zaproszenie na wystawę Cytuj
Zapraszam na wystawę "Wspomnienia 1918" do galerii Centrum Informacji turystycznej w Nowym Sączu ul. Szwedzka 2 ( róg z Jagielońską).

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 lutego 2018 r. godz 17:00 - przewidziane niespodzianki.

Wystawa będzie prezentowana do 2 III 2018 r.

Wystawa ta przedstawia kilkadziesiąt prac fotograficznych wykonanych techniką chromianowo-proszkową prezentujących rekonstrukcje historyczne z I Wojny Światowej. Są to zdjęcia zarówno walk jak i życia obozowego.

Specyficzna, ręczna technika wykonywana odbitek której początki sięgają XIX wieku sprawia że niemal cofamy się do tamtych chwil.

Wystawa ta wpisuje się w szereg imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r.

Pragnę by była hołdem dla walczących i wyrazem wdzięczności dla tych co upamiętniają te wydarzenia poprzez rekonstrukcje historyczne.

Serdecznie zapraszam

Michał Piotrowski AFRP

fotna.dlm.pl

fotonyf  Dołączył: 24.04.2006
Dlaczego jak takie smaczki wystawowe są, to odległość mi wszystko psuje... :-(

tref  Dołączył: 05.09.2006
Ach, Och, Ehhh mi nie pasuje terminarz. Bardzo mi nie pasuje. Wernisaż raczej odpada, ale może chociaż wystawę się uda. Pokombinuję. fotna, dzięki za informację. Gratulacje!!!

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
fotonyf nie narzekaj, tym razem ja mam dalej :)

Pewnie nie dam rady niestety przyjechać, chyba że coś się zmieni w pracy. Rozumiem że to "normalny" dwuchromian amonu/potasu? Jedno czy wielokolorowy? :)

pz

fotna  Dołączył: 28.01.2017
Jeśli komuś nie pasuje w lutym to w marcu będzie w Zakliczynie - bliżej Tarnowa
Teraz ta sama wystawa + jeszcze jedna jest na Słowacji w Bardejowie do 4 lutego

Jeśli ktoś chciałby ją wystawić to zawsze możemy się jakoś dogadać.
W sumie to 25-60 prac 40x60 oprawionych w ramy drewniane i antyramy.
Technika to żelatyna, dichromian i farba proszkowa - reszta to ręczna robota. Paweł Janczaruk którego bardzo cenię uczy ją jako "woodburytypia" ale ja się z tą nazwą nie zgadzam bo wodburytypia była techniką mechaniczną a nie ręczną.
zapraszam na stronę fotna.dlm.pl

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Dzięki za info, ja niestety nie mam czasu zająć się organizacją - z trudem znajduję go żeby gdziekolwiek podjechać coś zobaczyć...

W ramach walki z wolnym czasem idę zaraz rozpuszczać żelatynę do impregnacji - w końcu dziś się wziąłem do roboty :)

pz

Apas  Dołączył: 26.01.2007
fotna, gratuluję wystawy i użytej techniki. Ja się z oczywistych powodów nie pojawię, ale zapowiada sie bardzo interesująco.

Skocz do: