foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Po przeczytaniu całego testu myślę, że będzie niedługo wydana łatka ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
A ja jednak zamiast czytać poszedłem robić zdjęcia.

Wiem, to bardzo wyjątkową sytuacja ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
będzie niedługo wydana łatka

Znając Pentaksa przybierze ona postać czarnej taśmy samoprzylepnej, którą można będzie sobie zakleić II.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Kupił już ktoś z forum wersję II ?
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Ja nie kupiłem ale chciałem zrobić upgrade :) na ten cel cichcem zbierając pieniądze. Ale na razie się wstrzymam. Ogólnie to czekam na kogoś kto zrobi custom rom do K1 z softem AF od K1 II wtedy nic więcej nie będę potrzebować :).
Przykro patrzeć że Ricoh nie wypuści nowego firmware do k1.
Jeżeli chodzi o inne testy to niezawodny narzekacz Rice zebrał parę Tu
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
A ja czekam na rozmowy z Ricohem na PPD...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Oficjalne info:
Cytat


Polscy użytkownicy modelu K-1 będą mogli skorzystać z możliwości wykonania upgrade’u do K-1 II od 21 maja do 30 września 2018 roku. Usługa będzie realizowana przez Rüdiger Maerz GmbH, a jej koszt szacowany jest na 500 EUR.



Szczegóły:
https://www.ricoh-imaging...de-service.html
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja zostaję na ta chwilę przy K-1, lepszy AF do mojej fotografii nie potrzebny. Ten który jest w K-1 w AF.S uważam za bardzo dobry. ;-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Cytat
Polscy użytkownicy modelu K-1 będą mogli skorzystać z możliwości wykonania upgrade’u do K-1 II od 21 maja do 30 września 2018 roku. Usługa będzie realizowana przez Rüdiger Maerz GmbH, a jej koszt szacowany jest na 500 EUR.
Za dużo kłopotu, za mało zysku. Te dwa tysiaki to lepiej wsadzić do skarbonki i dorzucać 10 pln dziennie i z niegasnącym optymizmem czekać na wersję lll.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
teta napisał/a:
Za dużo kłopotu, za mało zysku. Te dwa tysiaki to lepiej wsadzić do skarbonki i dorzucać 10 pln dziennie i z niegasnącym optymizmem czekać na wersję lll.


Ja bym to wydał na DFA 50/1.4 jak w końcu wyjdzie... :-P
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
teta napisał/a:
Za dużo kłopotu, za mało zysku. Te dwa tysiaki to lepiej wsadzić do skarbonki i dorzucać 10 pln dziennie i z niegasnącym optymizmem czekać na wersję lll.

Własnie się zastanawiałem nad tym upgrade-m ale Twój post otworzył mi oczy. Tez poczekam
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
Jak już ktoś ma K1 w wersji 1 upgrade do wersji 2 może być kontrowersyjny. Ja stoję jednak przed wyborem zakupu nowego aparatu. Na dzień dzisiejszy różnica w cenie to ok 1k. Zastanawiam się czy wersja druga jest warta tej dopłaty. Chyba musieli coś poprawić :). Z drugiej strony czytałem, że w K1 II agresywne odszumianie powoduje degradacje szczegółów. W sumie w tym wyborze najbardziej mnie interesuje informacja, że podobnież K1 II ma poprawione działanie autofocusu. Czy ktoś może potwierdzić, że jest jakaś zauważalna zmiana na plus? A może są jakieś inne zauważalne rozniecę warte tego 1 tys. zł?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kuti napisał/a:
czytałem, że w K1 II agresywne odszumianie

Kto zostawia włączone odszumianie w puszce?
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
Bardziej miałem na myśli to, że ten dodatkowy procesor (moduł akceleracji obrazu) to powoduje. Również na rawach.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
plwk napisał/a:
kuti napisał/a:
czytałem, że w K1 II agresywne odszumianie

Kto zostawia włączone odszumianie w puszce?

Jak już wiemy inżynierowie Pentax/Ricoh. AU włącza się automatycznie od ISO 640. Robi robotę w zakresie usuwania szumu, szkodzi w zakresie usuwania drobnych detali.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
kuti napisał/a:
Czy ktoś może potwierdzić, że jest jakaś zauważalna zmiana na plus? A może są jakieś inne zauważalne rozniecę warte tego 1 tys. zł?


Jakiego tysiąca? Teraz K-1 II w promocji ;-) tylko 7499 zł https://fotozakupy.pl/product-pol-30775-Pentax-K-1-Mark-II-Body.html
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Heeeej
Nie było mnie tu parę lat chyba. Zapisałem sie tu gdy kupiłem K10 potem miałem jeszcze KX. Brak czasu na fotografię ale teraz do tego wracam. Jedna z rzeczy, która najbardziej mi utkwiła na tym forum to stwierdzenia jak to kolejny, nowszy, model, miażdzy pod względem AF ten poprzedni. I w ogóle w "tym" modelu to just jest petarda i żyleta i co chcieć więcej. Aż pojawia się kolejny model i tak w kółko. Mój KX nie robił ostrych zdjęć nawet na manualu, gdy w wizjerze było ostro to na zdjęciu było ostro gdzie indziej. Wchodzę teraz po latach i co widzę: pełna klatka, pełna klatka II i oczywiście znowu narzekania na AF i to samo oszukiwanie się wpisami typu: " do fotografii jaką się zajmuję taki AF w zupełności mi wystarczy". Sam mam ogromny sentyment do Pentaxa ale widzę że do ślubów w dalszym ciągu się nie nadaje. Ktoś powie, że się nadaje i że sam robi śluby. Jasne, ja też robiłem K10, i manualem się da, tylko po co się męczyć. Oczywiście wiem, inni też mają problemy z AF, ale jestem pewien, że gdyby wszyscy na tym forum pozbyli się sentymentalnych uczuć( już po tym zabiegu odpadło by z 80% użytkowników), kierowali się jedynie pragmatyzmem i mogli pobawić się wszystkimi aparatami dostępnymi na rynku, to nie wiem czy ktoś by tu został przy Pentaxie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
tofik ale Ci się zebrało na marudzenie po kilku latach. K200d i k20d czasami mi błądziły. Od kiedy mam K-5IIs i K-1 zdjęcia mam ostre :-P
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
tofik, witaj ponownie. Już niemal zapomniałem, że ktoś z takim nickiem tu bywał. A jeżeli rozchodzi się o AF pentaksowy, to oczywiście do sportu raczej nie, ale w innych sytuacjach nie odbiega - chyba - od konkurentów. Pzdr.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
tofik, nie wiesz jak tu jest? Każdy chwali w niebogłosy pentaxa, a większość w zanadrzu trzyma c lub n.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach