komtur  Dołączył: 04.06.2008
Odporne etykiety na urządzenia Cytuj
Na urządzeniach elektronicznych (np. monitorach, zasilaczach do notebooków, itp.) naklejone są takie charakterystyczne plastikowe etykietki czy tabliczki znamionowe z parametrami. Ma to postać bardzo odpornej na ścieranie folii, "srebrnej" po stronie kleju i z reguły czarnej lub szarej po stronie druku. Potrzebuję wykonać niewielką serię (ok. 100) takich etykiet, tylko w ofertach drukarni nie widzę za bardzo czegoś takiego. Może ktoś z Was wie, kto wykonuje coś takiego?

 

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Cytuj
Może takie? http://allegro.pl/naklejk...7188682285.html

Swego czasu zamawiałem w tej firmie etykiety na butelki z chemią fotograficzną, wyszły bardzo dobrze.

 

komtur  Dołączył: 04.06.2008
Cytuj
Niewykluczone, te są "srebrne" od strony druku, ale kolor czarny całej etykiety, to pewnie efekt zadrukowania całości na czarno, ale sęk w tym, że to są gotowce - przeszukam Allegro pod kątem takich, którzy są w stanie zrobić coś takiego w nietypowym rozmiarze i z konkretnym nadrukiem. Chyba, że ci wskazani przez Ciebie też będą mogli to zrobić. Sprawdzę. :-)

Sprawdziłem - to to! Dzięki!

 

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
Cytuj
Zobacz może tutaj:
http://reprograf.info.pl/...-przemyslowych/

Inna droga to zrób to sam - np. Brother - drukarki etykiet z serii PT. Mają różne nośniki, także takie wysokoodporne. Nie pamiętam już jakie są maksymalne rozmiary, ale mogę sprawdzić.
Albo np drukarka laserowa i takie coś:
https://www.avery.com/products/labels/6578
- może wystarczy?
 
Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Cytuj
komtur, są jeszcze firmy oferujące grawery laserowe. Kiedyś "wypalałem" w Gdyni tabliczki znamionowe na prototypy do badań - przeszły wszystkie testy zmywania, ścierania i co tam jeszcze ustawodawca przewidział. Tylko że to nie było samoprzylepne.
 

komtur  Dołączył: 04.06.2008
Cytuj
Tak naprawdę to teraz borykam się tylko z tym, że te etykietki muszą mieć nietypowy rozmiar (muszą wejść w zagłębienie w obudowie), więc standardowe formaty rolki do druku odpadają. Trzeba to wyciąć ploterem z arkusza.
 
Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Cytuj
Dibond / Alubond - pogoogluj sobie. Grawer na tym materiale wygląda bardzo porządnie. Jeżeli nie musisz tego wyginać do kształu obudowy to będzie petarda :idea:
 

tref  Dołączył: 05.09.2006
Cytuj
komtur, sprawdź pw.
Zrobią Ci tam wszystko na specjalnych foliach, z hologramami, zabezpieczeniami, bajerami... Wytną na ploterze... Korzystam od lat.
 

komtur  Dołączył: 04.06.2008
Cytuj
tref, dzięki bardzo! :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach