wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
skaarj napisał/a:
pro kupuje to co spełnia wymagania do danego zadania i nie narzeka
pro często wypożycza to co jest mu potrzebne do zrealizowania konkretnego projektu.

Mam jeszcze pytanie do znawców tematu, których tutaj widzę jest sporo. Który system oferuje oprócz znacznie większego wyboru obiektywów, także proporcjonalnie więcej czasu na fotografowanie ? Chętnie zamienię na taki.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
[quote="wuzet"]
skaarj napisał/a:
Który system oferuje oprócz znacznie większego wyboru obiektywów, także proporcjonalnie więcej czasu na fotografowanie ?

Pentax. Nie marnujesz w nim czasu na przebieranie w obiektywach. I masz go przez to więcej na fotografowanie. :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Marek, dobre! :mrgreen:
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Marek napisał/a:
Najwyraźniej Pentax to system dla cierpliwych jest. Jak przeczekasz czas kiedy wielu odejdzie, to dostaniesz to na co czekasz.
Żeby tak jeszcze Pentax chciał cierpliwie czekać aż wrócą ci, którzy od niego odeszli.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Żeby nie było, żem Pentalib, to też ponarzekam. Chcę zgrabnej i niedrogiej, szerokiej stałki do APS. Poszukałem w innych systemach i kicha... Wygrywa Sigma 19/2.8 do Sonego :roll: To już wolę używanego DA21 albo DA15 i zostać z Pentaksem.

[ Dodano: 2018-03-04, 15:22 ]
Marek napisał/a:
Ludzie chcą jasnych stałek
Pewnie są i tacy, ale nie wszyscy. Powyżej 600g masy własnej nie jestem zainteresowany. ART mnie nie kręci.
p.s. Swoją drogą jednak, trzeba Sigmę docenić za skuteczne wytworzenie zapotrzebowania na te kolosy.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Ryszard napisał/a:
....Sigmę docenić za skuteczne wytworzenie zapotrzebowania na te kolosy.

To dość proste. Robi się doskonale optyczne szkła za umiarkowaną cenę i już. W systemie Pentax można obecnie sobie o takich pomarzyć. Mówię o właściwościach optycznych, nie o wielkości, czy poręczności.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Ryszard napisał/a:
Wszyscy tutaj bardzo skromni, w stopkach pusto, albo bardzo enigmatycznie - skoro jednak dyskusja jest o FF, FA-Limitedach i Sigmach ART, to pewnie niejeden ma w torbie 30..40..50 tysięcy złotych. I jeszcze chęć, żeby dokupić za kolejne 5..6..7 i żal, że PentaRico nie ma w ofercie sprzętu godnego te zasoby zagospodarować. Co zatem trzyma w JSS kogoś, kogo stać na dowolny system? Sony A9, Nikon D850, Canon 5d-mark-cośtam czekają. I szklarnia. I lampy. I pełne półki w Cyfrowe.pl. Serio pytam. Ktoś odpowie?


Masz rację. Jednakże mam wrażenie, że zaraz ludzie porzucą górskie szlaki na rzecz kolejek gondolowych, schroniska górskie na hotele, roladę z kluskami na hamburgera, spływy kajakowe na przeprawy promowe, weekendowe wycieczki na okulary VR. Nie możemy do tego dopuścić i w myśl ratunku niesionego ludzkości będziemy trwać przy Pentaxie ... a tak na po poważnie to jak ludzi nie stać na "drogi" sprzęt to ma Pentaxa kupować ?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
zidam napisał/a:
Postaraj się spojrzeć z punktu widzenia osoby, która nie zna angielskiego i nie ma karty kredytowej.


Taki ktoś kupuje przez ebay.pl, płacąc przez Paypal, którego doładowuje przelewem z konta z polskiego banki, z translatorem Google w ręku.
Ja swoje K-5iis kupowałem od Włocha, który chyba nie mówił po angielsku i się udało.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
[quote="Marek"]
wuzet napisał/a:
skaarj napisał/a:
Który system oferuje oprócz znacznie większego wyboru obiektywów, także proporcjonalnie więcej czasu na fotografowanie ?

Pentax. Nie marnujesz w nim czasu na przebieranie w obiektywach. I masz go przez to więcej na fotografowanie. :mrgreen:


Marku, idąc dalej tą myślą nie tylko masz więcej czasu na fotografowanie, ale również sprzęt, który cię jedynie ogranicza.
Jak wiadomo ograniczenia pobudzają kreatywność. Kreatywność rodzi sztukę.

Reasumując, Pentax daje ci możliwości i zasoby aby stać się artystą !
Czy inni producenci też ci to gwarantują, czy tylko wspierają kotleciarstwo zdjęciowe.

Tym oto sposobem sam sobie uświadomiłem dlaczego Pentax od lat i na lat :-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
pipeman napisał/a:
Reasumując, Pentax daje ci możliwości i zasoby aby stać się artystą !

Jeżeli chodzi o możliwości i zasoby dla artystów to Pentax Q wymiata!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jasne stałki? Na to chyba narzekać nie można: 21, 31, 40, 43, 70, 77. Małe, jasne, optycznie świetne. Dostępne jako nowe i jako używane - bogatą oferta. Owszem, brakuje im uszczelek. W tych obiektywach nawet AF nie jest problemem, przyjemniej dla mnie. Żeby jeszcze tylko sakiewka wypełniona dukatami pozwalała na posiadanie tego wszystkiego...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tref, dzisiaj jasne znaczy <= 1.4 :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No bez przesady.
Ale takie amatorskie 1.8 by się przydało.

Rozumiem że Pentax idzie w jasne i drogie stałki (1.4) i opuszcza segment konsumencki...

No i nie pomyślałbym że 21/3.2 można nazwać jasnym obiektywem - kit na tej ogniskowej ma f/4, tym bardziej że jakość obrazowania DA 21 jakoś nie powala na kolana w porównaniu do kita.

To jest fajnie szkiełko ale z powodu feelingu limiteda i jego wielkości, ale IMHO nic poza tym - co dalej nie zmienia faktu że byłem zadowolony jak je miałem ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Pentax posiada całą serię świetnych optycznie i jasnych stałek 18, 21, 24, 28, 30, 35 mm o świetle f/1.8. Zważywszy, że wszystkie one są zamknięte w jednej obudowie, to można zaryzykować stwierdzenie, że są również małe, lekkie i poręczne.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
To raczej sigma nie Pentax...
I nie nazwałbym 18-35/1.8 poręcznym.
Tym bardziej że kryje tylko APS-C, więc gra w klasie DA Limitedów - wygrywa jasnością, przegrywa wagą i poręcznością :mrgreen:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
opiszon napisał/a:

Tym bardziej że kryje tylko APS-C, więc gra w klasie DA Limitedów
:

No właśnie - nadkrycie mi nie jest potrzebne
opiszon napisał/a:

- wygrywa jasnością, przegrywa wagą i poręcznością :mrgreen:

I tak i nie. Mamy wszystko w jednej obudowie i przy zmianie się nie kurzy na matrycę i szkiełko nie wypadnie przez przypadek w piach.
A tak na poważnie - jak się chce dobrze w tym zakresie, to trudno o coś lepszego.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Jasne stałki? Na to chyba narzekać nie można:

Ty to Tref jesteś taki wieczny neofita, z lekko szalonym wyrazem twarzy. Bezpieczniej przytakiwać? :mrgreen:

tref napisał/a:
21, 31, 40, 43, 70, 77

Te cyferki (a lista jest niepełna) tylko moim zdaniem świadczą, że firma nie do końca wie, o co jej chodzi.

tref napisał/a:
W tych obiektywach nawet AF nie jest problemem, przyjemniej dla mnie.

...że zacytuję kumpla z pracy, któremu "50" zrobiła przejazd po skali - "o, i cały czar prysł" (a zaczęło się od - "o, fajny, mały korpus").

opiszon napisał/a:
Rozumiem że Pentax idzie w jasne i drogie stałki (1.4) i opuszcza segment konsumencki...

Nikkor 50/1.4G to dzisiaj ok. 1.800-1.900 PLN. To jest dobre szkło. Sądzicie, że u nas w 4 tysiach się zmieścimy?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Sądzicie, że u nas w 4 tysiach się zmieścimy?
A przypomnij mi, ile kosztuje Sigma Art 50/1.4?
Lub Nikkor 58/1.4G?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat

Nikkor 50/1.4G to dzisiaj ok. 1.800-1.900 PLN. To jest dobre szkło

No nie wiem.
Dałem za nie poniżej 1000zł (nowe ze sklepu w Polsce) i jest właśnie imho tyle warte ;-) .
Lepsze od FA 50 1.4 bo ma motor i nie ma takich abberacji.

Zakładam że nowa 50 będzie właśnie w stylu tego o czym pisze Michu. Co tym bardziej świadczy o odpuszczaniu (chociaż chwilowym) rynku amatorskiego/popularnego.

Z drugiej strony chyba nie ma od kogo kupić konstrukcji stałek ze światłem 1.8...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
No bez przesady.
Ale takie amatorskie 1.8 by się przydało.
opiszon, dla mnie f/2.0..f/2.8 to już jasne szkła. Osobiście nie pojmuję mody na te super-jasne, wielkie i ciężkie lufy. Nawet nowy Tamron 70-210/4 wyrósł na niezłego kabaczka a mógł być fajną, naprawdę lekką alternatywą dla zumów f/2.8.

[ Dodano: 2018-03-06, 08:23 ]
tomek_j napisał/a:
A tak na poważnie - jak się chce dobrze w tym zakresie, to trudno o coś lepszego.
Sigma 18-35/1.8? Dobra, lepsza, najlepsza - ale czy "fajna"? Dla mnie nie.

[ Dodano: 2018-03-06, 08:34 ]
p.s. Żeby nie było, że ja tu promuję każdy chłam, byle tani i lekki był. Tamron 70-300 potrafi rzucić taką AC, że zniechęca do niektórych kadrów. Nie jest "fajny".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach