irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Cytat
- w Tamronie po podobnym czasie użytkowania odklejały się gumy.

W moim chyba zaczynają się odklejać.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
During whole 2017 we only saw one K mount product... hipstercamera KP.
- ehehehehehe
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tomek_j napisał/a:
użytkownicy Pentaxa dają upust swojej frustracji

To chyba pod masochizm podpada? Wydajesz pieniądze na rzeczy które Ci nie odpowiadają? Bez sensu. To jak mieć pretensje do Meridy, że produkuje rowery a Ty chcesz samochodu.

tomek_j napisał/a:
Tak źle nie było nawet w ostatnim okresie, kiedy właścicielem była Hoya

Problemem Pentaksa jest konkurencja, która pokazuje coraz lepsze konstrukcje. Gdyby nie Fuji czy Sigma to byśmy się nadal jarali DA (zasłońcie Michowi oczy) Limitedami. Bo co by nie mówić to fajne szkiełka są. I tak sobie (za przeproszeniem) myślę, że gdyby Pentax ubrał tę swoją trójcę 31/43/77 w nowe opakowania z lepszymi powłokami i PeeLeMemami to by naraz pół internetu sikało po nogach z zazdrości. A oni, dranie, zapychają dziury w szklarni jakimiś zumiszczami. Chamstwo!
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
To chyba pod masochizm podpada? Wydajesz pieniądze na rzeczy które Ci nie odpowiadają? Bez sensu.


Nie chodzi o masochizm, ale brak czytelnej linii rozwoju.

Enzo napisał/a:
gdyby Pentax ubrał tę swoją trójcę 31/43/77 w nowe opakowania z lepszymi powłokami i PeeLeMemami to by naraz pół internetu sikało po nogach z zazdrości.
- o toto!! Chociaż osobiście wolałbym w tej opcji 15-21-70, bo starsze Ltd. po takich zmianach byłyby pewnie kosmicznie drogie (jako są i do dzisiaj, bez jakiegoś szczególnego powodu).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
Nie chodzi o masochizm, ale brak czytelnej linii rozwoju.

Firma, którą co rusz ktoś kupuje, może sobie na coś takiego pozwolić? Też bym wolał wiedzieć czy i kiedy np. będzie następca K-3II.

Mertz napisał/a:
wolałbym w tej opcji 15-21-70

Ha!
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
kerad napisał/a:
Martwi mnie też plan przejęcia Tokiny przez Ricoh.
Typowy fake news... Ricoh to spółka giełdowa, wiec jak coś kupi to musi się wyspowiadać z tego zakupu...

M.K napisał/a:
dlaczego przebrandowane szkła Tamrona, u Pentaxa kosztują prawie dwa razy tyle?
Doprawdy? W tej chwili Pentax 15-30 kosztuje 1296$, a Tamron -1199$; Pentax 24-70 - 1097$, Tamron... tyle samo (wersja G2). W UK Pentax 24-70 jest 100GBP tańszy od Tamrona G2, za to 15-30 aż 500GBP droższy :shock: Inna sprawa, ze podczas czarnych/cyfrowych poniedziałków przeceny 30-50% na szkła Pentaxa są tam standardem (np. 15-30 kosztował 999GBP, a nie 1449GBP jak zwykle) .
Wniosek z tego taki, ze pretensje trzeba mieć do dystrybutora w PL i jego polityki cenowej/rabatowej... ja tegoż dystrybutora olałem dawno temu. Sprzęt nowy, z gwarancją i FV (jeśli potrzebna) można kupić poza PL.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
irek83 odklejanie gum, a w zasadzie rozciąganie to o ile dobrze pamiętam kwestia składu potu użyszkodnika - jedni mają bardziej agresywny, inni mniej. Czyt: niektórym zawsze gumy się rozciągają, innym nie :D

pz
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
cube007 napisał/a:
kerad napisał/a:
Martwi mnie też plan przejęcia Tokiny przez Ricoh.
Typowy fake news... Ricoh to spółka giełdowa, wiec jak coś kupi to musi się wyspowiadać z tego zakupu...

Dokładnie, zdaje się, że jedynym źródłem jest kulawo napisany "news" z pentaxrumors, w którym piszą o tym dosłownie jednym zdaniem. Nie zauważyłem, żeby na anglojęzycznych forach ktokolwiek o tym poważnie pisał, a na dpreview sporo szczegółów "kuchni" zdradza człowiek rzekomo z wnętrza firmy. I pisze o współpracy z Tokiną przy co najmniej 2 obiektywach, ale ani słowa o kupieniu firmy... (Napiszę o tym zaraz w wątku o ploteczkach.)
cube007 napisał/a:
Wniosek z tego taki, ze pretensje trzeba mieć do dystrybutora w PL i jego polityki cenowej/rabatowej...

Słuszna uwaga, jak zobaczyłem ceny z SRS Microsystems wrzucane na forum przed świętami to prawie z krzesła spadłem. Polskie ceny ratuje w pewnym stopniu jedynie nasze forum i zakupy grupowe ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zidam napisał/a:
jak zobaczyłem ceny z SRS Microsystems wrzucane na forum przed świętami to prawie z krzesła spadłem

Teraz nie ma promocji i ceny są podobne jak u nas.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
plwk napisał/a:
Teraz nie ma promocji i ceny są podobne jak u nas.

Tylko jakie to ma znaczenie? Wiadomo, że największe przeceny są pod koniec roku i o tym też pisałem. Skoro oni mogą mieć dużo taniej, to dlaczego u nas nie można?

Edycja: Nie chcę wyjść na malkontenta, więc doprecyzuję ;-) Po prostu patrzę na to z punktu widzenia klienta, będącego hobbystą. Nie potrzebuję sprzętu "na teraz", mogę sobie poczekać na obniżki i kupić raz do roku kilka rzeczy jednocześnie. Tylko boli mnie, że inni mają jakby korzystniejsze te promocje...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tylko w Wielkiej Brytfance mają tak dobre ceny. U Niemców jest jak u nas, tylko oni w ojro zarabiajo...

Co do roadmapy - czego komu brakuje?

HD 31/3.5 z AF za 1500pln? Mnie też, ale irixy są droższe bez AF, wiec nie ma co liczyć na cuda.

Nie miejcie pretensji do R, ze S przestala produkowac pod nasz bagnet. Widać nie opłacało się to S i się wypięła. Możecie napisac do S petycję uciśnionych: My, chętni do uzytkowania Waszych szkieł z naszymi korpusami kupimy rocznie 100 obiektywów - czyli ze 3szt każdego modelu...

Zapewne wówczas S wznowi ponoszenie kosztów produkcji dla naszego bagnetu!

Patrząc na dostępne szkła niczego brakować nie powinno. Inna rzecz to ceny. Ale przecież wiemy, ze tanio już było. Wszystkie nowe szkła są jasne i dobre optycznie, więc ceny będą wyższe niż za produkty typu kit. U konkurencji takie szkła też są drogie, wiec możemy narzekać na zarobki w PL, a nie na ceny globalne.

Realnie można mieć pretensję do Tamrona i Tokiny, ze dla nas robią mało. Ale jeśli jakieś umowy z R pozwalają im wyciągnąć wystarczające i zadowalające zyski, to te zyski realizują. Nie ma tu niczyjej winy, tylko proste kalkulacje dochodów.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
zidam napisał/a:
Słuszna uwaga, jak zobaczyłem ceny z SRS Microsystems wrzucane na forum przed świętami to prawie z krzesła spadłem.

Warto ich obserwować przez cały rok, ja swoją 24-70 kupiłem w sierpniu 2016 przez ebay gdzie czasem robią dobre ceny nie tylko z okazji świąt. Inna sprawa ze lubią miec coś czego w innych sklepach brak, tak było przez długi czas z Sigmą 50-500, ludzie narzekali że juz tego szkła nie ma w ofercie a w SRS leżały czekając na nabywców.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
skaarj, no nie wiem, nie mam problemu z innymi gumami ;-) , to pierwsza która zaczyna leciutko odchodzić od obiektywu.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Co do roadmapy - czego komu brakuje?

Oczywiście. Masz rację. I tylko my - niegodni - ciągle narzekamy, ze standardem to połowa szkieł jest w latach '90. I'm pentaxian...

tref napisał/a:
Realnie można mieć pretensję do Tamrona i Tokiny, ze dla nas robią mało. Ale jeśli jakieś umowy z R pozwalają im wyciągnąć wystarczające i zadowalające zyski, to te zyski realizują. Nie ma tu niczyjej winy, tylko proste kalkulacje dochodów.

I znowu pieniądze - tylko jakoś tak wychodzi, że T, T i R mają realizować zyski - bo to ich święte prawo, a my mamy łykać jak młode pelikany kolejne premiery legendarnej optyki. A jakby nam coś nie pasowało, to popatrzeć na roadmapę i powtórzyć sobie ze dwa razy "ale jest wszystko". I'm pentaxian...

I żeby nie było - wpakowałem w naszą firmę w tym roku jakieś 6 tysi. Czekam na jakieś lepsze info o tym 11-18, ale po premierze tej cholernej "50" coś jest "nie teges" - i chyba nie tylko ja to tak odbieram.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
W zasadzie wszyscy macie rację. Nasze marudzenie na nic. Nie ma też tu niczyjej winy, tylko proste kalkulacje. Jakiś czas temu zrobiłem taką kalkulację i obecnie problem dotyczący obiektywów mam z głowy.
irek83 napisał/a:
skaarj, no nie wiem, nie mam problemu z innymi gumami ;-) , to pierwsza która zaczyna leciutko odchodzić od obiektywu.

Dlaczego kupiłeś Tamrona? Piszą, że Pentax jest tańszy. Do tego 15-30 i razem z K-1 będziesz mieć do pejzażu zestaw jak marzenie.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
gezeb napisał/a:
Warto ich obserwować przez cały rok

Dzięki za info. Chwilowo jestem spłukany po zakupach grupowych, ale zamierzam wkrótce się odbić :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dalej nie wiem czego brakuje, bo nie piszecie konkretów. Wcześniej ktoś marzył o 400 i 500, wiec się odniosłem, ze to szkła nieopłacalne.

Co innego narzekanie na brak w ofercie, a co innego braki dostępności. Zgadzam się, ze byłoby dobrze mieć na półce do pomacania. Ale skoro jest jak jest, to trzeba korzystać np. na PPD z możliwości wypożyczenia za darmo i testowania w plenerze.

Wszystkie HD i DA są z lat dwutysięcznych. Jak patrzę na ofertę to wszystko czego może być potrzeba jest, każda normalna ogniskowa. Inna rzecz to ceny, ale to raczej problem mój, czyli kupującego, ze muszę uciułać lub czekać na okazję.

Na grafice brakuje 28-105 F3.5-5.6 i nowości.
Mertz napisał/a:
Czekam na jakieś lepsze info o tym 11-18, ale po premierze tej cholernej "50" coś jest "nie teges" - i chyba nie tylko ja to tak odbieram.
możesz rozszerzyć? Jakoś nie wiem co jest nie tego. Ja bym się w ogóle w tę 50 nie bawił na miejscu R.


Mam chyba za dużo tych aparatów i obiektywów, bo sprzęt mnie nie ogranicza. Wręcz nie mam czasu z niego korzystać, a jak gdzieś jadę, to mam problem co zabrać, żeby nie nosić. Dla osób mających problem niedoboru polecam ograniczyć się do dwóch szkieł - mniej noszenia. Realnie popatrzcie jakich ogniskowych używacie, bo teoretycznie to każdy potrzebuje zakresu 8-1000mm, a praktycznie nie.

U konkurencji nie jest lepiej.
Potrzebuję do firmy obiektyw do nikona, zamienników brak, uzywka 8 tysi. Mogę narzekać, ale realnie mam dwa wyjścia: Kupic i fotografować lub nie kupić i fotografować czymś innym kombinując jak uzyskać pożądany efekt. Ale najłatwiej wybrać opcję trzecią: Nikon jest do kitu, drogi, nie ma na półce do przetestowania choć sprzedają dla profesjonalistów i ogólnie bez sensu. A miało być tak słodko, wybrany system miał oferować dużą i tanią dostępność... I jeszcze ten korpus z AF do wbijania gwoździ, a nie do ostrzenia noży.

Wszędzie dobrze, gdzie nad nie ma.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
tref - ta dyskusja już się toczyła, o tutaj: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=52424

I generalnie masz rację. Głównymi problemami pentaxian w Polsce jest niska siła nabywcza złotówki i brak niektórych "kundli" na nasz bagnet(*). A ciężko winić za to Ricoha... Ja z Pentaxem rozstawać się nie zamierzam. Choć z drugiej strony rozumiem, że dla niektórych osób brak nowych Sigm czy Tamronów na nasz bagnet może frustrować i powodować migrację do C, N czy S. Podobnie jak konieczność nagimnastykowania się przy zakupie sprzętu za "wymarzoną" cenę (zakupy w SRS, "słynna" Sigma 100-300 z Norwegii). Ale to słabość całego systemu i jego otoczki, a nie słabość producenta...

Ricoha można (chyba nawet trzeba) krytykować za co innego: kiepski marketing, niemrawe działania w mediach społecznościowych, żenująco słabą obecność na Youtube (w dodatku porozbijaną na kilka kanałów). To wszystko przekłada się na małą popularność marki, małe zainteresowanie potencjalnych klientów i ich niewielką liczbę, a co za tym idzie obojętność producentów "kundli". Marketing leży i kwiczy przynajmniej w świecie zachodnim/anglojęzycznym, bo co oni robią w tych kwestiach w Japonii, to tego pewnie nikt z nas nie wie. Może trzeba pogodzić się z tym, że jesteśmy dla nich rynkiem peryferyjnym.

(*) No może jeszcze mały rynek używek i ich wysokie ceny, ale za to znów trudno winić Ricoha.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Co innego narzekanie na brak w ofercie, a co innego braki dostępności. Zgadzam się, ze byłoby dobrze mieć na półce do pomacania. Ale skoro jest jak jest, to trzeba korzystać np. na PPD z możliwości wypożyczenia za darmo i testowania w plenerze


Ja się tu zgadzam. Takiej dostępności szkieł JSS nigdy nie było. Ale może mi jest łatwiej - mieszkam w Wawie i mam tutaj co najmniej dwa punkty, w których mogę pomacać niektóre szkiełka. Niektóre. To nawet trochę "nobilitujące", bo chyba podobną sytuację kojarzę z Leicą - jeden z forumowiczów, żeby coś dogadać, zasuwał z Katowic bodajże do jedynego sklepu w Blue City ;)

tref napisał/a:
Wszystkie HD i DA są z lat dwutysięcznych.


...ale w wielu systemy AF są z lat '90, co mnie osobiście doprowadza do białej gorączki. Wszystkie Limitedy, część stałek i z połowa zumów - kupy się to za grosz nie trzyma.

tref napisał/a:
Dalej nie wiem czego brakuje, bo nie piszecie konkretów.


Brakuje odświeżenia całej linii małych stałek, z dodaniem do nich napędów AF. IMO - wywalenia z oferty dinozaurów w stylu 31 lub 77 i zrobienia nowych szkieł, bliższych założeniom właśnie ART'om (nosz ile lat można ślinić się do tej cholernej "31"??). Brakuje poważnego potraktowania szkieł 16-50 i 50-135 - samozadowolenie firmy z tych wizerunkowych bubli jest zastanawiające (oczywiście - znowu AF). Czekam na UWA. Nowa "35" do APS-C? Bo albo dinozaur 35/2, albo ten nowy klekotek... Itp, itd. Dalej pisać?

tref napisał/a:
możesz rozszerzyć? Jakoś nie wiem co jest nie tego. Ja bym się w ogóle w tę 50 nie bawił na miejscu R.


Mogę. Jeśli na praktycznie wszystkie topowe szkła, zaprezentowane i zaanonsowane żadne nie jest konstrukcją własną, to ja się zaczynam zastanawiać nad kondycją firmy - i wprost mówiąc - czy jest sens pakować dalej w to kasę. Wiem, napiszesz że mądrzejsi ode mnie o tym decydują - fakt, pewnie tak jest. Ale nie rozumiem, jak będąc hardcorowym pentaxianinem, fanem limitedów i stałek z lat 70 i 80 można uznać obecne zachowanie firmy za rzecz normalną.
tref napisał/a:
Dla osób mających problem niedoboru polecam ograniczyć się do dwóch szkieł

A fakt, do dobre ćwiczenie jest.

tref napisał/a:
Potrzebuję do firmy obiektyw do nikona, zamienników brak, uzywka 8 tysi.

Ale które?
Jak w CiN, traktując bardzo szeroko system - od reporterki do spotterki i zwierzaków - bez problemu złożyłbym system w godzinę - jakiego ty cuda potrzebujesz?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Mertz, Ty chyba na głowę upadłeś z tą likwidacją limitedów, ten system żyje tymi obiektywami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach