sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Wymiana mocowania
Nabyłem Taira 300 f/4,5 . Obiektyw posiada mocowanie M42 . Znalazłem w internecie informacje o wymianie mocowania poprzez adapter t2 na PK tylko jaki nabyć adapter ? Czy każdy adapter będzie odpowiedni ? Jeśli ktoś wymieniał to proszę o linka w temacie jaki najlepiej kupić ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
sergeant, a dlaczego chcesz wymienić ? Wkręć na stałe adapter m42/PK (taki co ostrzy na nieskończoność) i już możesz go używać. Pzdr.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Wymiana "dupki" pozwala na korzystanie bez przejściówki M42-PK. Jest wiele różnych adapterów tylko który będzie najodpowiedniejszy ? Są na forum osoby które to robiły i liczę na ich pomoc.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
próbowałem takiej zamiany na Tair 11a, nabyłem mocowanie opisywane jakobT2 i okazało się że to nie te wymiary; ponadto, nawet gdyby się zgadzały, to te adaptery dostępne na portalu aukcyjnym wykonane są z miękkiego aluminium, a mocowanie polega na wkręceniu trzech śrubek poprzez gwint nacięty w tym miękkim materiale - krótko mówiąc badziew, który przy cięższym obiektywie zaraz się rozjedzie

po tych eksperymentach pozostałem przy zwykłym adapterze M42/PK (takim bez zewnętrznego kołnierza - ostrzy na nieskończoność) i wszystko gra
z tego adaptera wyrzuciłem blaszkę blokującą bo kaleczyła gniazdo bagnetu w korpusie
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
sergeant napisał/a:
Wymiana "dupki" pozwala na korzystanie bez przejściówki M42-PK.


Jeżeli wkręcisz adapter "na fest" to też używasz obiektywu jak "bez przejściówki." Z mocowaniami T2 jest jeszcze inny problem. One są bardzo różnie wykonane. Mam jeden obiektyw na T2 i jeżeli chodzi o T2/PK to wszystko jest ok. (tak był kupiony). Natomiast gdy chciałem podłączyć go no Nikona to nabyłem odpowiedni T2 i tu już nie wszystko jest tak różowo. Pzdr.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Ja zmieniałem mocowanie w Jupiterze 37AM. Odkręciłem 3 śrubki na obiektywie i zdjąłem mocowanie M42. To samo zrobiłem na przejściówce T-Mount/PK. Podmieniłem, przykręciłem, nic nie lata i wszystko działa jak powinno :-) Przejściówkę mam bez kołnierza i dziwnych blaszek na kluczyk (kiedyś do Zenita dostałem w komplecie) i mi się wykręcał przy ustawianiu ostrości więc musiałem uważać, teraz wszystko jest ok.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Jestem już po wymianie mocowania . Przejściówka wymieniona powyżej niestety nie pasuje - większa średnica. Pasuje za to przejściówka koreańskiej produkcji używana również w obiektywach samyang . Teraz jeszcze przeróbka uchwytu tak aby wyzwalać migawkę spustem . Tu chcę iść po najmniejszej linii oporu - oprę to o tani pilot podczerwieni który będzie "naciskany"przez bolec spustu wystający od dołu z "kolby" . Próbowałem robić zdjęcia z "pistoletem" jak i bez . Powiem szczerze że Fotosnaiper pozwala na dłuższe czasy naświetlania bez poruszenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach