bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 517
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc517.dng (30.2 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 18.03.2018 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc517_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc517_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc517_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc517_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc517.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc517.zip

1. Blesso


2. errorbypixel


3. germario


4. jakaranda


5. mr.ra66it


6. powalos


7. rafi

 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
5 na piątke. ;-)
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
....a gdzie mój? Źle zapodałem? Wysłałem coś koło 19,50?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
germario, wysłałeś bez załącznika… Odpisałem z tą informacją
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Załącznik był :( moge jeszcze raz?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jeśli zdążysz w ciągu 24 godzin od publikacji, bo przez tyle czasu mogę edytować post, to tak.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Dziękuję, ale widać jest jakiś problem, a szkoda, bo obrobiłem plik inaczej niż wszystkie zapodane i byłem ciekawy krytyki, tyle i tylko tyle. Z plikiem miałem problemy od poczatku, zapisywał sie chyba z godzinę :(

[ Dodano: 2018-03-19, 01:32 ]
Mam nadzieję, że załącznik doszedł :) i tylko jeszcze jedno, żeby nie było, że coś tam...., wcześniej napisałem, że plik obrobiłem inaczej, tyle i tylko tyle, bo inaczej nie znaczy lepiej, inaczej, to po prostu inaczej :) Pozdrawiam wszystkich z RC :) włącznie z Bakulikiem, za cierpliwość i wyrozumiałość :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie dzisiaj wygrywa mieszanka Blesso z powalosem, czyli ogólnie jak u Blesso a odblaski na wodzie wygaszone jak u powalosa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dla mnie blesso do pozostałych trudno coś napisał na nie, inaczej pokazany wczesny zachód z mniej lub bardziej wyeksponowanymi szczegółami. jakaranda przypomina mi się jak razu pewnego zapomniałem że mam założony slajd i zastosowałem niebieski filtr do BW, wyszedł podobny koszmarek :mrgreen:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Morze po lewej. Morze po prawej. Morze przede mną i ja na środku tegoż oceanu.
Wiatr wiejący w twarz, grube ziarna pisaku pod stopami i głos dobiegający z oddali ...... " Zeeeenek weź parawan " .... czyli jednym słowem.....
REWA !!
Magiczne miejsce. Szczególnie gdy nie ma w pobliżu Zenka, Heli i bandy rozwydrzonych .....dzieciaków.

I tej magii brakuje mi na fotkach przedstawionych w tym wątku.

Cypel Rewski nie jest zamglony i nijaki jak na fotce Jakarandy ani jałowy jak u Mr.ra66it. Piasek nie wpada w zieleń jak u Rafiego a chmury nie są niebieskie jak u Errorbypixela czy Pawolasa.

Tam jest inaczej. Tam patrzy się na zachód albo na wschód z nadzieją, że ....zaraz zacznie wiać. Tam składa się ofiary dla Zefira by ten ruszył masy powietrza w odpowiednim kierunku.
Tam jest koloryt ale nie cukierkowy , tam są barwy łączące radość nadbałtyckich plaż z grozą 30-40 węzłowych szkwałów i nadzieją na stabilną 20-kę wypatrywaną na Windguru.cz czy odczytaną z chmur.
A te chmury przecież nie mogą być "płaskie" - one muszą nieść z sobą wiatr !

Rewa to nie pocztówkowa miejscowość.
Tam się pływa z wiatrem albo halsuje pod. Tam się walczy z falami albo rozkoszuje płaską wodą na zawietrznej cypla.Tam nie liczy się słońce czy 30 stopni w cieniu. Tam rządzą bogowie wiatru.

No chyba, że ktoś przyjechał z parawanem.
Wtedy fotki Errorbypixela czy Pawolasa mogą się podobać.
;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Blesso, suuuper komentarz. :-B
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Blesso świetne podsumowanie - dziękuję :-B
Tak, wiem, tandetna koncepcja, za jasno, za dużo nasycenia, zbyt kontrastowo a niebieski mnie przerósł :-P
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dodałem zdjęcie od germario.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Dziękuję :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach