Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Z k200D na D610
Hejka, po 8 latach użytkowania Pentax-a K200D chcąc czegoś więcej przerzuciłem się na Nikona D610.
K1 była dla mnie za droga, a używana 610 wyszła w niezłej cenie...
Do czego zmierzam. przyznam szczerze, że biorąc pod uwagę cenę lata produkcji etc... to... tęsknię do K200D. Wiem wiem... rozdzielczościowo to przepaść -ale za całokształt - albo z sentymentu... Pentax rządzi ;-P
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Farin, dwusetek się nie sprzedaje ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
kazio napisał/a:
Farin, dwusetek się nie sprzedaje
Ja kiedyś sprzedałem i do dzisiaj trochę żałuję. Ale zasadniczo K-3 łagodzi ten żal, bo z jego plikami RAW można osiągnąć ciut więcej niż z RAWami z K200D.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
A nie sprzedałem:-) Żonie oddałem - chciała się uczyć - teraz ma na czym. :-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Nie zapomnij zaktualizować stopki :-P
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Ja po przesiadce z K5IIs na D750 też przez chwilę miałem zgrzyt. Menu w Nikonie nadal jest dla mnie mętne, ratuję się przerzuceniem najważniejszych dla mnie funkcji do "mojego menu". Po przesiadce z Pentaxa brakowało mi bardzo stabilizacji w body, nie byłem przyzwyczajony do pilnowania czasów. Dopiero po jakimś czasie zacząłem oglądać zdjęcia z Pentaxa na powiększeniu 1:1 na monitorze i ze zdziwieniem odkryłem jak wiele z nich miało mikro poruszenia. Stabilizacja w body to jednak nie same zalety.
Przełom nastąpił kiedy założyłem budżetowe 50/1,8G, zrobiłem serię zdjęć 3-latka biegnącego w moją stronę, włączyłem AF-C 3D i wszystkie zdjęcia w serii wyszły. Po dokupieniu zestawu do strobbingu Yongnuo z 622N-TX o powrocie do Pentaxa nie ma mowy.
2 tygodnie temu dostałem na chwilę do ręki na imprezie K3 z 50/1.4 Pentaxa. AF na średnio oświetlonej sali był jak dla mnie nieakceptowalny. Czas reakcji, powtarzalność, celność, no po prostu NIE.
K200D nie miałem, ale znajomy przywiózł kiedyś fotki z wycieczki do Japonii z tego body, jpg'i prosto z puszki i kolorki były rewelacyjne.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Krzychoo napisał/a:
znajomy przywiózł kiedyś fotki z wycieczki do Japonii z tego body, jpg'i prosto z puszki i kolorki były rewelacyjne

W Japonii mają jakieś inne, lepsze światło o-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach