Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
[obiektyw] Zapytanie
Hallo/Witam znawców obiektywów.

Kupiłem nieopatrznie manualny obiekty oznaczony P/K, który nie mieści sie w K-30.
Ma obok popychacza przysłony za DŁUGI extra kołnierz. Inne pasujące obiektywy mają krótszy.
Jeden manualny nie ma WCALE a pasuje do K-30!
#
Chce zlecić skrócenie lub USUNIECIE tego kołnierza. Nie wiem czy w cyfrówce jest potrzebny.
#
Zapytanie do znawców. Skrócić ten kołnierz do np. 15.5mm czy USUNAĆ-pozostawiając sam pierścień?

Vorn
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Vorn, jeżeli można to go odkręć. Do współpracy z korpusem on nie jest potrzebny. Zwróć uwagę na co innego. Mianowicie aby styk od automatyki Ricocha nie zablokował się w "śrubokręcie" aparatu. pzdr.
 
Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Hej "powalos"- dziękuje.

Ja odkręciłem ten element i po nim zostaje tylko wgłębienie. Wiec zapewne tak mogłoby pozostać. Zrobię próbę użycia. Jeżeli ten wystający fragment kołnierza można usunąć to nawet spróbuje sam.
#
Ale tego zdania nie zrozumiałem. Jakby nie do mnie.
"Mianowicie aby styk od automatyki Ricocha nie zablokował się w "śrubokręcie" aparatu."
Jaki Ricoh jaki śrubokręt? Ja pisze o manualnym VIVITarze. Mój aparat to Pentax K-30.

Pozdrawiam/Vorn
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Vorn napisał/a:
Jaki Ricoh jaki śrubokręt? Ja pisze o manualnym VIVITarze.

Czy ten obiektyw ma dodatkowy styk, nie występujący u Pentaksa? Jeśli tak to ten styk lubi blokować się w otworze "śrubokręta".
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przepraszam. Mój błąd. Niedokładnie czytałem i sądziłem, ze masz obiektyw z oznaczeniem PK/R. I takiego obiektywu dotyczyła moja uwaga. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie cofnąłem się do wcześniejszych postów i odpowiedziałem na ostatni ;-)
 
Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Hej

Ten Vivitar 80-200mm No. 77xxxx z bagnetem pentaxa nie ma żadnych styków. To jest P/K z długim kołnierzem niemieszczącym się w P.K-30. No ale jest na to rada itd. od kol. powalosa.

Dziękuję za uwagi/Vorn

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach