Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
SN600fgz vs YN585EX
Witam.

SN600fgz vs YN585EX
Czy ktoś by był w stanie porównać te dwie lampy i opisać?
Co je rożni, czy jest coś, by można było powiedzieć że któraś jest lepsza?

Posiadam Pentax AF 540 FGZ i planuję zakup drugiej lampy do zabawy światłem, czy któraś z nich będzie wspólpracować z AF 540 FGZ lepiej/gorzej?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Shanny ma HSS ;-)
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
Jeśli chodzi o współpracę z AF540FGZ, to chyba można zaryzykować stwierdzenie, że lepiej sprawdzi się Yongnuo, bo obsługuje błysk slave w Pentax-owym trybie wireless, a Shanny z tego co wiem - nie. Chyba, że ktoś ma i się podzieli innymi informacjami.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
martinis napisał/a:
Jeśli chodzi o współpracę z AF540FGZ, to chyba można zaryzykować stwierdzenie, że lepiej sprawdzi się Yongnuo, bo obsługuje błysk slave w Pentax-owym trybie wireless, a Shanny z tego co wiem - nie. Chyba, że ktoś ma i się podzieli innymi informacjami.


Nie zaznaczylem ego ale właśnie o wspolpracę w pentaxowym wireless mi chodzilo, oczywiście we wszystkich możliwych konfiguracjach ale szczegolnie bezproblemowe wyzwolenie dwoch lamp AF540FGZ i XXX lampą w body.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Shanny nie działa w trybie wireless w P-TTLu. Są oczywiście tryby S1 i S2, które pozwalają na wyzwolenie błysku inną lampą, ale tylko przy manualnym ustawieniu mocy na Shanny.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Dokładnie. mam wszystkie trzy lampy: 540FGZ v.II, Shanny oraz kilka YN 585EX :-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Dzięki Panowie :-B
Czyli do moich zabaw tylko YN585EX, w sumie dobrze bo taniej :evilsmile:
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
Cześć,
to ja zapytam dalej :
Czy taki HSS, oferowany przez Shanny, działa "automatycznie"? Chodzi mi o to, czy do tego potrzeba włączać jakiś specjalny tryb w lampie, czy po prostu włączam P-TTL i wtedy, gdy migawka będzie wyzwalana krócej niż 1/180s, to HSS zadziała z automatu?

(mogłem coś pokićkać - nie mam pojęcia, jak działają zewnętrzne lampy...)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
chester napisał/a:
Czy taki HSS, oferowany przez Shanny, działa "automatycznie"? Chodzi mi o to, czy do tego potrzeba włączać jakiś specjalny tryb w lampie, czy po prostu włączam P-TTL i wtedy, gdy migawka będzie wyzwalana krócej niż 1/180s, to HSS zadziała z automatu?


Włączasz w lampie tryb HS i zapominasz, że masz włączony. Po prostu lampa wtedy wie, że jak migawkę masz powyżej czasu synchro, to i tak ma błysnąć ;-) możesz HS też wyłączyć i będzie działać tylko do czasu synchro.

W Pentaksie AF540FGZ masz to w formie suwaka, też musisz na lampie przełączyć na HSS ;-)
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
dzięki Fenol! O to mi chodziło! Jeszcze przeczekam parę dni na przemyślenie i chyba zamówię
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Sid Gotama napisał/a:
Dzięki Panowie :-B
Czyli do moich zabaw tylko YN585EX, w sumie dobrze bo taniej :evilsmile:

Zdecydowanie. Ja mam 4 x585EX (mam duży pokój - 40m2) lampy po kątach, 540 na korpusie i cykam ruchliwej wnuczce :-) A jak coś to HSS masz w AF540FGZ :-)
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
Hejka, a wiecie, że ta Shanny to kopia lampy Canon Speedlite 600EX?
Więc chyba nie najgorzej ;)
 
Nieziemiec  Dołączył: 06 Lut 2015
Wodnick napisał/a:
Hejka, a wiecie, że ta Shanny to kopia lampy Canon Speedlite 600EX?
Więc chyba nie najgorzej ;)


Dzięki piękne za to info - co ja się naszukałem instrukcji do Shanny, a tak per analogiam... już nie muszę szukać

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach