dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Tychy-Krzysztof Gołuch: Co siódmy - slide show
19 kwietnia w godzinach 18:00 - 19:30
Muzeum Miejskie w Tychach
plac Wolności 1, 43-100 Tychy



"Szczegółowe informacje
Zapraszamy na slide show „Co siódmy” Krzysztofa Gołucha w Muzeum Miejskim w Tychach.
Krzysztof Gołuch zajmuje się fotografią dokumentalną, której głównym tematem jest człowiek. Autor albumu fotograficznego „Co siódmy”, stanowiącego podsumowanie kilkunastu lat fotografowania osób niepełnosprawnych. Tytuł publikacji nawiązuje do danych statystycznych, z których wynika, że co siódmy Polak jest dotknięty niepełnosprawnością – fizyczną lub psychiczną. Książkę będzie można kupić podczas spotkania (płatność tylko gotówką).

Artysta mieszka i pracuje w Knurowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku Białej oraz Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy), a obecnie studentem studiów doktoranckich tej uczelni. Jest dwukrotnym stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego i Muzeum Umeni w Ołomuńcu.

Pokaz w Starym Magistracie przy placu Wolności 1 rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest wolny.

Będzie to pierwszy slide show organizowany wspólnie z Muzeum Miejskim w jego siedzibie przy placu Wolności i na pewno nie ostatni. Już w maju w tym samym miejscu odbędą się pokaz i warsztaty z Filipem Springerem.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Więcej informacji o działalności TTF-u na www.ttf.tychy.pl "
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fajnie, może uda mi się wpaść (i się nie spóźnić, się). Widziałem jego serię "W pracy" i bardzo mi się podobała.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach