Daro666  Dołączył: 16.04.2018
Tak dobra ,że aż się jej boję :) Coś za mało chce za niemal nowy aparat Pentax K-5 II,18-55 przebieg 939 zdjęć,cena 1690 zł.Był niedawno wystawiony na allegro i już go tam nie widać.Zadzwoniłem do sprzedającego i ma wyłączony telefon.

allthatshewants  Dołączył: 05.06.2017
Daro666 napisał/a:
Tak dobra ,że aż się jej boję :) Coś za mało chce za niemal nowy aparat Pentax K-5 II,18-55 przebieg 939 zdjęć,cena 1690 zł.Był niedawno wystawiony na allegro i już go tam nie widać.Zadzwoniłem do sprzedającego i ma wyłączony telefon.

zgadza się. Ta oferta jest już baaaaardzo długo dostępna i na "alle" i na olx. Wg mnie - za długo. I faktycznie zdaje się nad wyraz korzystna. Jednak to co jest zbyt dużą okazją czasem nie jest okazją w ogóle. Znajomy też chciał bliżej poznać tę k5II. Miał dostać rawy. Do tej pory nic nie ma w skrzynce. Zalecana duża ostrożność...

powalos  Dołączył: 20.04.2006
allthatshewants, jest tu kilku kolegów z Trójmiasta i ewentualnie można poprosić o sprawdzenie manualne. Ja osobiście jakieś półtora roku wstecz kupiłem K-5IIs z przebiegiem niecałych 2,5 kilowyzwoleń za 2400 zł. Kupowałem ze Śląska. Okazało się, że sprzedający fotografuje Pentaksami ale nie jest członkiem forum (zapraszałem). Opowiadał, że jego kuzyn jakiś czas aktywnie się tu udzielał, obecnie bywa rzadko. To tak pobocznie.

powalos, w istocie, zaleciłem tylko ostrożność. Jeśli ktoś się podejmie obejrzenia sprzętu przed zakupem dla kolegi z forum i wszystko wypadnie pozytywnie... Super. Wskazałem zastrzeżenia co do sprzedającego, z którymi zetknąłem się bezpośrednio.

Sądzę, że wystarczy, iż Daro666 założy wątek w H. Parku, z prośbą to ktoś się odezwie i pomoże zweryfikować stan sprzętu i sprzedającego. Pzdr

Dzisiaj wysłałem do sprzedającego K-5 następującą wiadomość : "Dziękuję za fotografie.Pokazywałem wszystkie otrzymane zdjęcie
znajomym zajmującym się fotografią.Powiedzieli mi ,że system oceniania
czystości matrycy nie powinien pokazywać elementów komory aparatu jak
te przed czyszczeniem matrycy i po (widoczne jakby śrubka). Widziane
elementy bagnetu obiektywu nie powinny być widoczne dla matrycy,
ponieważ przylegają do bagnetu aparatu, pokrywają się."

Otrzymałem następującą odpowiedź. :
"System oceniania czystości w pentaxie tak ma owa śrubka jest czerwona
jest to punkt, który znajduje się na bagnecie z przodu aparatu oraz na
obiektywie z boku zgranie tych punktów ze sobą jest istotne podczas
montowania obiektywu. Po wybraniu w menu opcji ostrzeżenie o kurzu
robimy zdjęcie najlepiej białej kartki aparat wyświetli ową czerwoną
śrubkę. Dzięki temu punktowi wie Pan z której strony jest dane
zabrudzenie na matrycy i można czyścić dane miejsce a nie matrycę.
Widocznie znajomi nie znają systemu pentaxa. "

mrnobody1  Dołączył: 04.05.2016
Daro666 odpuść sobie, nie ma sensu się później denerwować.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
mrnobody1, co odpuść? Co odpuść? A co z racją?

Daro666, wczoraj na olx pojawiła się ciekawa oferta k5II + Sigma 18-200 lombardu z Pabianic. Wysłałem Ci na PW link do oferty. Jeśli będziesz chciał to może napisz do sprzedającego z zapytaniem. W razie czego jestem z Łodzi i mogę podjechać do tego lombardu by rzucić okiem.

michal5150  Dołączył: 17.08.2007
Ja tu widze małe nieścisłości:
Daro666 napisał/a:
Powiedzieli mi ,że system oceniania
czystości matrycy nie powinien pokazywać elementów komory aparatu jak
te przed czyszczeniem matrycy i po (widoczne jakby śrubka). Widziane
elementy bagnetu obiektywu nie powinny być widoczne dla matrycy,
ponieważ przylegają do bagnetu aparatu, pokrywają się."

Aparat właśnie pokazuje elementy komory aby zorientować się w którym miejscu matrycy jest zabrudzenie. Pokazuje ale nie wykonuje zdjęcia otoczenia komory, a to jest różnica.

I tak właśnie odpowiedział sprzedający, który przyjął że owa śrubka o którą Daro666 pyta to czerwona kropka orientująca obiektyw:
Cytat

"System oceniania czystości w pentaxie tak ma owa śrubka jest czerwona
jest to punkt, który znajduje się na bagnecie z przodu aparatu oraz na
obiektywie z boku zgranie tych punktów ze sobą jest istotne podczas
montowania obiektywu. Po wybraniu w menu opcji ostrzeżenie o kurzu
robimy zdjęcie najlepiej białej kartki aparat wyświetli ową czerwoną
śrubkę. Dzięki temu punktowi wie Pan z której strony jest dane
zabrudzenie na matrycy i można czyścić dane miejsce a nie matrycę.
Widocznie znajomi nie znają systemu pentaxa. "

Czyli klasyczne nieporozumienie. Daro666 pytał o paproch na matrycy przypominający łeb śruby, sprzedający myślał że chodzi o czerwony punkt na bagnecie.

No, bo tak to jest gdy ludzie piszą nie używając interpunkcji. Jeżeli przeczytamy pierwsze zdanie w odpowiedzi, to doprawdy nie wiadomo o czym gość pisze. A w rzeczywistości mamy jeszcze nieporozumienie co do istoty problemu. Pzdr.

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
Wydaje mi się, że Gość pisze o widoku bagnetu (dokładnie tak, jak ja to zrozumiałem na początku), a nie o syfie na matrycy. Wszystko się zgadza - czerwona kropka i cały bagnet. Nie wie tylko, że to naniesiona grafika, a nie zdjęcie i można ją wyłączyć.

[ Dodano: 2018-05-15, 11:35 ]
Enzo, czyżbyś miał popcorn i piwo?

allthatshewants napisał/a:
Daro666, wczoraj na olx pojawiła się ciekawa oferta k5II + Sigma 18-200 lombardu z Pabianic. Wysłałem Ci na PW link do oferty. Jeśli będziesz chciał to może napisz do sprzedającego z zapytaniem. W razie czego jestem z Łodzi i mogę podjechać do tego lombardu by rzucić okiem.

Wielkie dzięki kolego :-B ,ale ta oferta choć bardzo ciekawa przekracza mój budżet.Gdybyś chciał kupić kiedyś jakiś wykrywacz metali do poszukiwań "skarbów" ,szukał porady itp. możesz liczyć na moją pomoc bo mam o nich niemałe pojęcie .

Panowie dziękuję za pomoc.Zrezygnowałem z kupna K-5 od tego sprzedawcy.Nie jestem w stanie poprawnie ocenić czy z tym aparatem jest wszystko w porządku czy nie :-/

Negocjuję inną ofertę sprzedaży body K-5.Nie wiem czy powinienem zakładać nowy wątek a mam inne pytania.Czy ten adapter "PENTAX - M42 nieskończoność" będzie odpowiedni do K-5 . Dobrze rozumiem,że dzięki niemu założę na K-5 np. obiektyw Heliso 44M i wszystkie inne stare obiektywy na gwincie M42 ? http://allegro.pl/adapter...5991279609.html
Będzie dobry na początek ? SMC PENTAX-DAL 18-55/3.5-5.6 AL WR http://allegro.pl/smc-pen...11.html#thumb/6
Myślę o zakupie niżej wymienionych akcesoriów :
Akumulator TRAVOR http://allegro.pl/akumula...6267744344.html
Statyw http://allegro.pl/statyw-...7086936187.html
Pilot http://allegro.pl/pilot-p...6912184010.html
Wężyk spustowy http://allegro.pl/pilot-w...6569422821.html

Adapter -ok (kwestia jakości wykonania)
Pilot - mam działał z k50 i z k70
Wężyk - po co Ci wężyk jak kupujesz pilota?
Statyw - tylko metal.

Wężyk bo jest tani i nie wymaga dodatkowego zasilania.Czytałem o pilotach które stojąc z tyłu aparatu mają problem z łącznością z aparatem.
Statyw jest metalowy - aluminium.Wiem,że dobry statyw swoje kosztuje ,ale ja jestem amatorem a właściwie nawet jeszcze nie bo nie mam jeszcze aparatu :) Przy moim budżecie muszę iść na jakieś kompromisy.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Daro666 napisał/a:
Czytałem o pilotach które stojąc z tyłu aparatu mają problem z łącznością z aparatem.

K-5 ma czujnik również z tyłu.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Daro666 napisał/a:
Przy moim budżecie muszę iść na jakieś kompromisy.

Trudno dziadostwo nazywać kompromisem. Tak, bardzo lubię słowo dziadostwo. 80% zdjęć na Instagramie powinno mieć taki hasztag.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Daro666, widzę u Ciebie spory zapał do fotografii, ale też taki by szybko wydać zgromadzoną kasę ;) Na początek skup się na korpusie. Kup dobry(niekoniecznie k5) i najlepsze szkło na jakie Cię stać(może coś lepszego niż 18-55?). Szczerze Ci powiem, że wolałbym mieć gorszy korpus(tańszy i niekoniecznie gorzej obrazujący) i lepsze szkło niż te, które zaproponowałeś. Statywy, dodatkowe aku i inne tematy przyjdą z czasem. Ten statyw co pokazałeś to zabawka. No chyba, że będziesz fotografował z czasami 1/15 i dłuższymi to rzeczywiście i statyw i wężyki czy piloty w sumie potrzebne(można się obyć), pytanie tylko czy ten statyw będzie trzymał stabilny obraz, bo na pierwszy rzut oka nie będzie ;) Drugi akumulator? - a wiesz o tym, że K-5 gdy działa af potrafi zrobić 1500 zdjęć, a jeśli wytrzymasz i nie spojrzysz ani razu na podgląd wykonanego zdjęcia - ta liczba może przekroczyć 2000?!

[ Dodano: 2018-05-15, 16:26 ]
Spojrzałem na ceny i widzę, że k5 to tani jest - za 900 zł można kupić. Czyli moja rada żeby szukać czegoś jeszcze tańszego jest praktycznie nie do zrealizowania. Tak czy inaczej nie kupując wymienionych przez Ciebie dodatków i manualnych szkiełek, oraz powstrzymując się od zakupu 18-55 możesz dozbierać do używanej stałki 35 lub 50 z af. I to są dobre szkła optycznie.

No dobrze napiszę wprost: statyw to dziadostwo. Więcej się ofqrwiasz niż sfotografujesz. Metalowa ma być góra nie nogi. Nogi mogą być nawet drewniane.

Dlaczego wszyscy odradzaj Daro666 zakup 18-55 WR. Przecież on prawdopodobnie jeszcze nie wie jaka ogniskowa będzie mu najbardziej odpowiadała, a ten obiektyw nie jest zły i używający będzie się mógł zorientować co mu najbardziej odpowiada. W razie potrzeby sprzeda go z niewielką stratą lub bez. A mam podejrzenie, że zostawi go sobie jako lekki i dobry obiektyw do codziennej fotografii. Pzdr.

Skocz do: