powalos  Dołączył: 20.04.2006
Daro666, po włożeniu do slotu aparatu, sformatuj ją w aparacie. To też dość ważne w przypadku wielu kart. Pzdr.

Daro666  Dołączył: 16.04.2018
Czy gruszka taka z apteki będzie odpowiednia do czyszczenia,przedmuchiwania zabrudzeń z matrycy ? Silikonowa czy gumowa ?

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
Tak, byle bez talku.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Daro666, weźże użyj forumowej wyszukiwarki. To pytanie już było. I odpowiedzi na nie też były.

Daro666,
Daro666 napisał/a:
Czy gruszka taka z aptek

Gdzieś wyczytałem (usłyszałem), że najlepsze są takie których używają (używali) stomatolodzy. Chociaż dzisiaj to oni już raczej dmuchają z kompresorka. ;-)

martinis  Dołączył: 01.03.2016
Daro666 napisał/a:
Czy gruszka taka z apteki będzie odpowiednia do czyszczenia,przedmuchiwania zabrudzeń z matrycy ? Silikonowa czy gumowa ?

Trudno powiedzieć, czy najlepsza, ale chyba najczęściej polecana jest dedykowana do sprzętu fotograficznego jest Giottos rocket. W Polsce trudno dostępna, ale można znaleźć na ebay, amazon. Cenowo różnie, najtaniej wychodzi z wysyłką bezpośrednio z Chin - zakładając, że to oryginalny produkt.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Kytutr napisał/a:
Daro666, weźże użyj forumowej wyszukiwarki. To pytanie już było. I odpowiedzi na nie też były.

Skoro gruszki są do dupy, kolonoskolpy są do dupy i aparaty też są do dupy tzn. że będzie pasowała. Chyba, że zaczniesz się bawić w sadownictwo - to wówczas najlepsze będą węgierki - wiadomo, ze w dupie najlepiej po śliwkach.

Powyższy tekst ma na celu poprawienie działania wyszukiwarki oraz odpowiednie lokowanie produktu.

Gruszki do fotografii | Gruszki do dupy | Fotografia do dupy

mh2012  Dołączył: 05.09.2012
Rozumiem ten pęd do używania gruszek - nie ma dotykania/macania matryc (jakkolwiek by to nie zabrzmiało), ale od lat używam Lenspena i w moim przypadku* jest to wybór o wiele lepszy niż gruszka.

---
* dmuchając gruszką zawsze obawiałem się, że stuknę w matrycę końcówką a przy lenspenie wiem, że i tak dotykam matrycy a więc robię to delikatnie

Gruszka kupiona.Wczoraj odebrałem pilota i wężyk spustowy.Dzisiaj dotarł do mnie K-5 z trzema obiektywami,przejściówką z M42 na Pentax,filtr polaryzacyjny Digital King Japan Slim CPL 67mm.Na wklejonej fotce w powiększeniu naliczyłem ponad 40 mam nadzieję ,że paprochów.Patrząc przez wizjer widzę przezroczystą plamkę na samym środku celownika,obok duży paproch i drobniejsze zabrudzenia. Popstrykałem trochę fotek min w lesie ,ale część była niedoświetlona zapewne przez zbyt niskie ISO 100 i zbyt krótki czas naświetlania.

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Przy f22 zwsze coś wylezie, zrób na f8, jak nic nie zobaczysz to nie ma co czyścić bo nawet jak to wszystko usuniesz to za chwilę i tak coś wpadnie. A to co widzisz przez wizjer to zapewne siedzi na matówce i nie ma wpływu na zdjęcie.

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
gezeb, :-B

Mam pytanie jak z obiektywu Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical zdjąć odwrotnie założoną osłonę tulipan ? Wklepuje w google i na forum różne hasła i nie znajduję tak banalnej czynności.
Wczoraj po otrzymaniu aparatu bateria była naładowana na 100%. Po zrobieniu około 300 zdjęć z włączonym wyświetlaczem bateria wskazywała już tylko jedną kreskę.Włożyłem baterię do ładowarki ,zapaliła się zielona dioda i nie wiem dokładnie po jakim czasie ,ale niedługo potem dioda zgasła.Włożyłem baterię do aparatu chwilę poruszałem się po menu i pstryknąłem kilka fotek i ze 100% naładowania baterii została tylko jedna kreska.Przed chwilą włożyłem baterię do ładowarki zapaliła się zielona dioda i po kilku minutach zgasła.Instrukcja obsługi mówi ,że dioda gaśnie po dopiero po 100% naładowania :( Walnięta ładowarka ? To jak ją naładował sprzedający ? Zostawię ją w ładowarce na 2 godziny może naładuje.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Daro666 napisał/a:
Mam pytanie jak z obiektywu Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical zdjąć odwrotnie założoną osłonę tulipan ? Wklepuje w google i na forum różne hasła i nie znajduję tak banalnej czynności.

Zamiast wklepywać w Internet próbowałeś ją po prostu przekręcić i zdjąć?

Daro666 napisał/a:
Instrukcja obsługi mówi ,że dioda gaśnie po dopiero po 100% naładowania :( Walnięta ładowarka ?

Akumulator oryginalny, czy zamiennik? Może już jego czas nadszedł?

Enzo napisał/a:

Zamiast wklepywać w Internet próbowałeś ją po prostu przekręcić i zdjąć?

Pewnie.Trzyma się solidnie a nie będę kręcił na siłę nie znając sposobu mocowania.

Enzo napisał/a:
Akumulator oryginalny, czy zamiennik? Może już jego czas nadszedł?

Oryginał.Data prod. listopad 2011r

Daro666, jeżeli dioda zgaśnie , spróbuj nieco wysunąć aku z ładowarki i ponownie docisnąć. U mnie podobne objawy są z nieoryginalnym aku. Wybrnąłem z tego w ten sposób, że ciasno dociskam aku do styków ładowarki przy pomocy mocnej recepturki. :-)

Podszlifowałem styki w baterii może pomoże a jak nie to zrobię tak jak radzi powolos choć wydaje mi się jednak ,że dociskanie możepomóc tylko wtedy gdy styki są zabrudzone czy zaśniedziałe.10 minut ładowania baterii i kontrolka nadal się świeci.

Zrobiłem zdjęcia z wykrywania kurzu na matrycy.Za tło robiła białą kartka A4.Pierwsze zdjęcie na obiektywie Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD.Następnie użyłem opcji usuwanie kurzu.

Po tej czynności założyłem drugi obiektyw SMC Pentax -fa 1:3,5-4,7 28-80mm i ponownie włączyłem wykrywanie kurzu na matrycy.

Jeśli na założonym obiektywie są zabrudzenia to można je w ogóle odróżnić od tych na matrycy ? W Tamronie od strony bagnetu niemal na środku jest widoczny biały paproch,małe cieniutkie,płytki zarysowanie w połowie drogi między środkiem szkła a jego krawędzią.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Daro666 napisał/a:
Jeśli na założonym obiektywie są zabrudzenia to można je w ogóle odróżnić od tych na matrycy ?

Zabrudzeń obiektywu nie widać na zdjęciu jako paprochy. Mogą powodować lokalne pogorszenie ostrości, być jedną z przyczyn blików itp.

Aha.Czy paprochy widoczne na fotce z parkingiem( f22) które widać na górze zdjęcia po lewej i prawe stronie mogą nie pochodzić z matrycy tylko z obiektywu ? Po wykonaniu tamtej fotki przeszedłem kawałek dalej i zrobiłem zdjęcie tego samego obiektu i jeden paproch ubył zapewne opadając na dół.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Daro666 napisał/a:
Czy paprochy widoczne na fotce z parkingiem( f22) które widać na górze zdjęcia po lewej i prawe stronie mogą nie pochodzić z matrycy tylko z obiektywu ?

Jak napisałem wcześniej, nie. To są paprochy z matrycy. Jeśli w międzyczasie wyłączyłeś aparat to przy włączeniu zadziałało usuwanie zanieczyszczeń i 3 z 4 widocznych na pierwszym zdjęciu paprochów, mogło strącić.

Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Bateria może być już bardzo kiepska . Przyjmuje mniej prądu . Swoją drogą dobry aparat kupiłeś jak widzę .... ;-)

Skocz do: