Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Daro666, skąd Ty właściwie jesteś? Może faktycznie, dla Twojego zdrowia psychicznego, będzie lepiej, gdy na żywo z kimś obgadasz temat tego aparatu ;-)

Daro666  Dołączył: 16.04.2018
Koszalin.Może ktoś chętny na piwko i sprawdzenie mojego aparatu ?
Bateria ładowała się przez 3 godziny z zapaloną diodką.Zgasła,więc pakuje się i w teren.

zorzyk  Dołączył: 21.04.2006
Daro, a możesz napisać, ile dałeś za to cudo?
Zdjęcia robi, więc jeśli niedużo, to idź w plener, pstrykaj do woli i się ciesz.
A jeśli przepłaciłeś to... no, sam wiesz :-B

Daro666 napisał/a:
Przed chwilą kupiłem K-5 z trzema obiektywami Tamron 17-55 f2. 8 , Pentax 80-320 f4. 5-5.6 i Pentax smc 28-80 f3. 5-4.7 .Cena z wysyłką 1480zł

;-)

Tak że nie przepłacił.

Daro666 ciesz się sprzętem i nie przejmuj się drobiazgami ;-)

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
W tym zestawie to K-5 jest w cenie zaślepki na obiektywy.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
300 fotek, na nie wiadomo jakim aku i jak pisze Daro666, z włączonym wyświetlaczem to nie jest tak mało. Rób fotki i nie stresuj się. Ustaw sobie wyświetlanie podglądu np. na 5 sek. i najszybsze auto wyłączanie aparatu (przydatne gdy przez kilka minut nie robisz fotek). Pamiętaj też aby zmiany obiektywów dokonywać przy wyłączonym zasilaniu.

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
I wyłącz trzepaczkę (otrząsanie kurzu przy włączaniu aparatu).

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
powalos napisał/a:
300 fotek, na nie wiadomo jakim aku i jak pisze Daro666, z włączonym wyświetlaczem to nie jest tak mało.

SlicaR napisał/a:
I wyłącz trzepaczkę (otrząsanie kurzu przy włączaniu aparatu).

O czym Wy piszecie? K-5/5II z włączonym podglądem i czyszczeniem matrycy (lepiej mieć włączone niż nie mieć) na oryginalnym akumulatorze robi ok. 1000 zdjęć (sam się ostatnio zdziwiłem). Więc albo akumulator po prostu sobie umiera, albo Daro666, wciąż się wpatruje w podgląd i uruchamia LiveView i czyszczenie matrycy, albo jeszcze coś innego.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Enzo, mój dodatkowy aku (nie pomnę jaki), od samego początku nie wydolił więcej niż 500 fotek i to z 18-55. Zapięcie cięższego obiektywu radykalnie obniżało ilość możliwych wyzwoleń migawki. Przypuszczam, że Daro666 często używa LiveView.

P.S.
Poczekajmy. Zobaczymy co napisze po powrocie z testowania plenerowego.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Enzo napisał/a:
O czym Wy piszecie? K-5/5II z włączonym podglądem i czyszczeniem matrycy (lepiej mieć włączone niż nie mieć) na oryginalnym akumulatorze robi ok. 1000 zdjęć

Zgadza się, dwutygodniowy urlop w górach obcykałem bez doładowywania akumulatora.

Enzo napisał/a:
K-5/5II z włączonym podglądem i czyszczeniem matrycy (lepiej mieć włączone niż nie mieć) na oryginalnym akumulatorze robi ok. 1000 zdjęć (sam się ostatnio zdziwiłem).

1000 zdjęć na LV? To chyba jak serią robisz :mrgreen: Na LV zarówno K-5, jak i teraz K-1 zżerają mi aku dużo szybciej. Jeszcze szybciej jak włączy się filmowanie ;-) . Toż nawet producent podaje dla K-5 wydajność ok. 980 zdjęć - bez lampy błyskowej (i zakładam, że bez LV, lub ze sporadycznym LV, ale o tym już milczą).

Nie na LV lecz z podglądem zdjęcia po wyzwoleniu migawki.

Trzeba czytać instrukcje, żeby sobie przyswoić tłumaczowe pojęcia :evilsmile:

To zależy jak interpretować wpis:

Daro666 napisał/a:
Po zrobieniu około 300 zdjęć z włączonym wyświetlaczem

Bo włączony wyświetlacz może oznaczać włączone LV ;-)

Cytowałeś Enzo :-P

plwk napisał/a:
Trzeba czytać instrukcje, żeby sobie przyswoić tłumaczowe pojęcia

Tu się nie wypowiadam, bo praktycznie tam nie zaglądałem - może ze dwa razy szukając konkretnych, szczegółowych informacji. A do K-1 instrukcji nawet nie dostałem :evilsmile:

[ Dodano: 2018-05-23, 18:37 ]
plwk napisał/a:
Cytowałeś Enzo

Tak, ale założyłem, że odpowiada na tę informację od Daro666 ;-)

Nie wie nic o fotografii ten, komu się bateria nie skończyła. :oops: ;-) :-B

SlicaR chce przez to powiedzieć, że on o fotografii wie bardzo dużo. Potwierdzone info :evilsmile:

Daro666, do Koszalina przyznaje się 13 osób, na pewno znajdzie się taki który chętnie wypije z Tobą piwo.

[ Dodano: 2018-05-23, 18:44 ]
SlicaR napisał/a:
komu się bateria nie skończyła

W rozruszniku? 8-)

plwk, :-B

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Cytat
na oryginalnym akumulatorze robi ok. 1000 zdjęć

A tak na poważnie to w jakim czasie średnio robicie 1000 zdjęć? Miesiąc, kwartał czy może w roku?
Prawdę mówiąc kiedyś przez ok 10 dni zrobiłem coś powyżej 1000 ale byłem w ciekawej części świata i zrobiłem 3000 km. Jako że zawsze miałem gripa, czyli tego zestawu dwóch baterii jeszcze nigdy nie udało mi się rozładować.

Skocz do: