Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Canon 10D
Miałem okazję przez kilka godzin pobawić się "starym" już Canonem 10D wraz z eLką 17-40/4 USM.
Wrażenia:
Nie ukrywam, że bardzo lubię duże korpusy. I tu Canon bardzo mi podpasował. Rewelacyjnie leży w dłoni (i to bez gripa). Do tego wrażenie trzymania czegoś poważnego i trwałego. Bardzo dobre wykonanie zarówno puchy jak i obiektywu. Największe wrażenie jednak wywarł na mnie AF. Nieprawdopodobnie szybki. Niestety, nie miałem okazji zarchwizowania fot, więc nic nie mogę powiedzieć o pewności tegoż.
Z minusów. Ergonomia. Mimo świetnego uchwytu, trzeba się trochę wysilić, by trafiś w spust - przednie kółko zaś to porażka. Nawigacja guzikami jedynie dla magików. Tutaj ergonomia jest beznadziejna. Wybieranie punktu AF - lepiej już ostrzyć ręcznie lub po prostu wybrać jeden punkt AF. Nie przekonało mnie również usytuowanie siedmiu punktów ustawiania ostrości. Nie rozumiem, dlaczego nikt jak do tej pory nie wypuścił korpusu z 5 punktami AF: jednym środkowym i czterma ułożonymi w silnych punktach - czytelne i funkcjonalne.
Wizjer - nie mając przy sobie DLa nie jestem w stanie powiedzić nic o różnicy między nimi, ale jeśli występowała takowa, to raczej niezauważalna.
Ekran LCD mały - ale pamiętajmy, że to już"wiekowy" korpus. Zresztą tego osobiście nie poczytuję jako wady, bowiem sam nie używam LCD w cyfrze.
Reasumując: świetny korpus. Jednakże nawigacja i brak spota jak dla mnie stanowczo zniechęcającą do tej puchy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wizjer - nie mając przy sobie DLa nie jestem w stanie powiedzić nic o różnicy między nimi, ale jeśli występowała takowa, to raczej niezauważalna

Ja mialem 20D....wizjer ? dramat..jasny ale malenki....w peirwszej chwili po odjeciu istD od oka i wzieciu 20D chcialem przycisnac aparat duzo mocniej do oka zeby blizej miec obrazek
AF.....lepiej zeby o konfrontacji z pentaxem nic nie pisac.....mozna tak AF w petaxie dziala. W canonie dziala wysmienicie/pewnie i szybko....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canon 10D to był pierwszy cyfrowy aparat, który zachwycił mnie jakością zdjęć, tzn. na widok zdjęć nim zrobionych zrobiłem "wow". Szczerze powiedziawszy zanim kupiłem DLa zerkałem od czasu do czasu na allegro czy jakiś w miare tani 10D nie przemyka się gdzieś ukradkiem pomiędzy aukcjami.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
AF.....lepiej zeby o konfrontacji z pentaxem nic nie pisac.....mozna tak AF w petaxie dziala. W canonie dziala wysmienicie/pewnie i szybko

I dlatego mam nadzieję, że AF w nowych korpusach Pentaksa rzeczywiście jest poprawiony bo to pięta achillesowa tego systemu.
Miałem okazję bawić się zarówno 10 jak i 20 Canona i generalnie miałem podobne odczucia -AF miodzio, aparat solidny itp. Ale wizjer w porównaniu z moim DSem dużo słabszy (a w koncu 20D to było nie było sprzęt droższy), ergonomia do dupy a jakość wykonania podobna. Ciężar to zaleta ale i wada -w góry wolę jednak piórkową wagę Pentaksa. Generalnie uważam DSa za bardziej udaną konstrukcję choć w kilku miejscach Canon góruje.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
nie do końca offtopicznie
może torszke offtopicznie, ale przerzuciłem sie z canona (mialem 300d korzystalem okazyjnie z 10d) na K10D i nie potwierdzam rewelacji o szybkosci AF w canonie. Nawet mam wrazenie ze af w k10d i kitowym szkle dziala nad wyraz zwinnie i precyzyjnie. Matowka duzo jasniejsza... Jakby nie patrzec... te puszki dzielą 3 lata... to jest przepaść tak duza, ze nie ma co porownywac tych korpusow
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ja patrykałem canonem 30D kiedyś (jakieś śluby i chrzty). Duży, wygodny w uchwycie, miły dźwięk migawki, AF dobry (ale w kościele też myślał zanim się połapał co gdzie jest i co chciałby pozostawić jako punkt ostrości). Poza tym debilna obsługa, masakrycznie wielka torba do tego . . .
na szczęście przygoda była krótka

[ Dodano: 2007-01-17, 01:21 ]
chomik napisał/a:
Jakby nie patrzec... te puszki dzielą 3 lata... to jest przepaść tak duza, ze nie ma co porownywac tych korpusow
i troszkę IMHO innej klasy są to korpusy, więc tym bardziej nie ma co porównywać
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
tref napisał/a:
ja patrykałem canonem 30D kiedyś (jakieś śluby i chrzty)

tref kotleciarz ? Do tego Canonem ? !! Ja pi......e ! :shock:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
No bywały, bywały incydenty. Nie ma się czym chwalić, bo to ani ślub księcia Gotarda nie był, ani chrzciny Kunegundy. Zaś Canon byl, jest i pozostanie Canonem, co sławy nie przynosi.

[ Dodano: 2018-04-09, 17:15 ]
Ps. Dla przyjaciół to nawet Kwanona w ręce biorę i patrykuję :)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
C 20D całkiem porządnym aparatem jest.
Co do ergonomii to kwestia nauczenia się. Kolega co od lat fotografuje canonami po wzięciu do ręki mojego K-5, zapytał jak tym można robić zdjęcia? Ergonomia całkiem mu nie pasowała. Więc jest to bardzo subiektywne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach