Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Matb - to cały kadr?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
owszem :evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przyciąłbym trochę górę i może ciut lewej. Ale moment świetnie uchwycony.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...jak Michu, tylko po lewej ciut za jasno jakby. I góry bym nie przycinał.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Michu, dzięki. Ja chyba jakiś ślepy jestem... Napisałeś, spojrzałem na zdjęcie i to przekadrowanie wydało mi się oczywistą oczywistością! Aż mi wstyd, że od razu tego nie widziałem :oops:

[ Dodano: 2007-10-08, 23:08 ]
Tym razem taka "panoramka", zrobiona przez Koleżankę Małżonkę. Daję w "moim" wątku, bo nie będę (na razie?) dla lepszej połowy osobnego zakładał - jak zacznie to forum studiować, to sobie własny założy i się wtedy przeniesie ;-)



Fotka z MZ-7 (tryb "panoramy", troszkę przekadrowane) i FAJa 28-80
Można jechać na całego - a ja to dalej powtórzę ;-)

 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
nie wiem jak inni ale ja panoramki nie widze ...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
a teraz?
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
A teraz tak samo jak poprzednio :-/

b.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No to trzeba sięgnąć do środków skutecznych:
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Teraz widac ale jakos jak dla mnie to za duzo tego wszystkiego w kadrze. Po lewej krzaki, po prawej skala a na niej malutki facecik, ktorego w pierwszej chwili widzialem jako mala jaszczurke ;-)

Nie bardzo moge sie w tym zdjeciu znalezc. Ale to tylko moje zdanie jako totalnego amatora :mrgreen:

A swoja droga to gdzies Ty tam wlazil?

Pozdrawiam
b.
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
to ostatnie sie podoba. fajna kolorystyka.
chetnie bym to tez zobaczyl w pionie i na szerokim kacie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Poprzednie jakoś przeszło bez echa (przynajmniej większego) to może to?

Fotka zrobiona oczywiście przez koleżankę małżonkę, aparat MZ-7 (tryb "panoramy"), obiektyw FAJ 28-80, film Fuji Superia 200.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A to jest takie, że mi się podoba :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
matb, bardzo fajny kadr. Jak dla mne ostrosć powinna być na pierwszym ludziu :mrgreen: a jest przed nim na skałach IMHO przesunąłbym kadr trochę w prawo więcej pustej przestrzeni. Ciekawe i napewno warte zachowania zdjęcie. Podoba mi się :-D
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
za awakqwq :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No to jeszcze jedno - na razie ostatnie z serii. Koleżanka małżonka, MZ-7, FAJ 28-80, Superia 200, Arco:

 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Fajneeee.... przez to drzewko i te trawki, właściwie wydaje się, że to normalna perspektywa i facet robi z siebie ... i wspina się po płaskim :mrgreen:
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ostatnie wspinaczkowe dla mnie the best of seria :mrgreen:
Podoba mi się pozostawienie tak dużo skały z przodu - mnie to wciągnęło w obrazek.
Chyba zacznę się wspinać, bo to niezła okazja do nietypowych fotek ;-)
A że w górki mam blisko, to kto wie?

Pozdrawiam
b.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nowa zabawka: Plustek OpticFIlm 7300 i pierwsze próby walki ze skanowaniem. Ciężko jest :-(
A oto efekty:
1. Dziedziniec zamku Książ, MZ-M, SMC FA 28-70/4L (chyba, ale może Sigma 24/2,8?), Fuji Superia Reala 100, słoneczny październik ok. 15.00.

2. Karkonosze i Dorota, MZ-6, SMC A 28/2,8 (albo SMC A 50/2), Fuji Velvia 100, początek września, pochmurny dzień, wczesne popołudnie (13, może 14?)

3. Wrocławska kamienica, Fuji Provia 100, oczywiście światło zastane, MZ-6 i pewnie SMC A 28/2,8

4. Książ, MZ-M, chyba SMC FA 28-70/4L, Reala 100, słoneczny październik ok. południa.

5. j/w, ale ok. 15.30, kolory raczej bardzo inne niż były, ale nie zrobiłem obitek i trudno mi powiedzieć, jakie powinny być :oops:
 
aldek  Dołączył: 13 Paź 2006
Nikt nie mówił, że łatwo będzie. Szybka rada amatora skanerzysty, fotografuj "wzorzec" bieli. Ja np. zawsze mam przy sobie w futerale kawałeczek białej kartki. I na pierwszą klatkę sesji podrzucam go gdzieś na brzeg. I tak przy kadrowaniu go wycinam. Nie wiem jak jest w SF, ale w Vuescanie po prostu wystarczy contrlolclicknąć na takim idealnym białym fragmencie, i już, zbalansowane. Reszta to już ustawienia curwów, lekkie docieplanie i inne przyprawy do smaku :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach