j+  Dołączył: 01 Sty 2008
a miało nie być polityki na forum ;-)
*puf*

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zeskanowałem pstryki z wakacji. Na przykład takie:

I jak się Wam widzi?
 

Rzaba  Dołączył: 05 Gru 2007
mam wrażenie jakby dziecko było w powietrzu
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kika ujęć z wycieczki po Czeskim Raju. Może się komuś zechce zajrzeć i skomentować:
http://matb.ovh.org/CzeskiRaj/
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Eleganckie foto nr 3, kolorystyka, jak i układ bardzo mi odpowiadają.
Na 6 bajeczne kolorki Ci wyszły ;-) .
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb coś spore ziarno masz jak na taki mały rozmiar zdjęcia .. (chyba że dziadowski skaner i lekkie niedoświetlenie ci tak wyciąga). Mówię o tym z dinozaurem.

Swoją drogą jak się 18-35 sprawuje ?? ;-)

[ Dodano: 2008-09-21, 02:45 ]
studentmibm napisał/a:

Hmm z tego co widze po ilosci postow jestes na forum dlugo, z czego wynika ze focisz tez pewnie kawal czasu, ale szczerze to po takim czasie spodziewalbym sie po danym uzytkowniku lepszych zdjec.
Ale ja jestem totalny amator i moze sie nie znam.


Wejdź sobie na forum posiadaczy Lejek, którzy robią zdjęcia po 20 lat i więcej i mają w sprzęcie więcej dolarów ulokowane niż większość z nas zarabia przez kilka lat -> i obejrzyj sobie ich zdjęcia. Ale jedno jest pewne, mają bardzo dużo zabawy z tego wszystkiego, i oni i wielu innych. Bo fotografia nie musi być wyścigiem szczurów jak niektórym się wydaje.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
guerilla napisał/a:
coś spore ziarno masz jak na taki mały rozmiar zdjęcia

No właśnie sobie nie potrafię poradzić z tym ziarnem. To jest zdjęcie z Fuji 400 (tylko teraz nie pamiętam, czy XTRa, czy jakiegoś innego), lekko wczorajszego. I generalnie tam duże ziarno jest nawet w jasnych scenach. Skaner może swoje dokładać, bo jak wyciąga z niedoświetlonych zdjęć to fajnie nie jest :-/
A 18-35 spisuje się znakomicie. W analogu bajka (no, choć już za dużo zdjęć robię na naprawdę szerokim kącie), a w cyfrze to definitywnie zastąpił kita.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Na zdjęciu "Pod Troskami" kolory przepiękne, jak z czeskiego filmu "Jazda" (który gorąco polecam).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jakoś ostatnio nie mam jak zdjęć robić. Na dodatek mam wrażenie, że jak już robię, to i tak się uwsteczniam zamiast fotograficznie rozwijać :-/ Ech...
No, ale w ramach autopromocji bloga takie nic w kuchni złapane:
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
heh, still life... polskie wyrażenie 'martwa natura chyba do tego nie pasuje ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Takie nic. Znaczy w pogodny jesienny dzień postawić statyw w miejscu, w którym niemal napisano "stąd fotografować. I chodzą dziesiątki (setki?) ludzi, i fotografują czym tam mają ten sam widoczek. To ja też go sfotografowałem.



Dobra, następnym razem postaram się pokazać coś ciekawszego ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
To z nowego nabytku? Z proporcji tak by wynikało 8-) . Jak tam wrażenia z używania tego kloca?
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
matb napisał/a:
I chodzą dziesiątki (setki?) ludzi, i fotografują czym tam mają ten sam widoczek.

Wszyscy mają tą ciemną skałę na pierwszym planie? :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Stachu, ano - nowa zabawka :mrgreen: Klamot straszny, ciężkie nieporęczne - jakieś 10 km żeśmy przeszli (może ciut więcej), a jeszcze teraz plecy mi o tachaniu żelastwa przypominają ;-) Lustrem kłapie okrutnie! Się zastanawiam, czy tym w ogóle idzie zrobić zdjęcie z ręki (o ile się nie jest jakimś siłaczem) - zobaczę, jak wywołam slajdy - bo ze dwie klatki bez statywu pstryknąłem. Kurcze - czy do tego nie ma matówki z klinem? Co prawda matówka jest gigantyczna i w ogóle, mikroraster też jest, ale jednak ja ślepy jestem, a jak mi jeszcze zaparują okulary (co się często zdarza) to się obawiam problemów z precyzyjnym ostrzeniem. Za to zdjęcia!!! Na tym załączonym znaczku to nie widać, ale w większym rozmiarze to normalnie wygląda na trójwymiarowe. Że aż się ma chęć na przykład "z góry" za tą skałę zerknąć albo co :-> Acha! I film się zakłada całkiem prosto i zwyczajnie, rzekłbym, że nawet łatwiej niż w takim MXie. Piszę to, bo się na tym forum doczytałem, że to trzeba trzecią rękę mieć najlepiej.
W każdym razie jest wypas :-D
maslot, spoko, bez skały też mam ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
matb napisał/a:
Za to zdjęcia!!!

Masz na myśli odbitki, rzucane na ścianę, "surowe" slajdy (klisza), czy większe skany?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Obiecałem ciekawsze zdjęcia, tyle tylko, że takich (na razie? chwilowo?) nie robię. Za to Koleżanka Małżonka ostatnio taki reportażyk popełniła:http://ptacha.jalbum.net/Highline%20na%20Szczeli%C5%84cu/
I jak?

 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
matb napisał/a:
I jak?

Pogratuluj ode mnie Koleżance Małżonce. Seria naprawdę dobrych zdjęć. Nośny, znakomicie pokazany temat.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Ależ Waści, Koleżanka Małżonka, ma oko :!: Rytm i uchwycona chwila.
Zdjęcia są świetne - "jak po sznurku" :-D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Bardzo podoba mi się ostatnie zdjęcie. To taka bomba z opóźnionym zapłonem :) Największą frajdę sprawiło mi gdy po kliku sekundach odkryłem człowieka siedzącego na krześle i rozświetlonego niczym jupiterem :) Wspaniały kadr, przemyślany. Podręcznikowe kierowanie wzrokiem, że tak powiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach