AfterDark  Dołączył: 17 Gru 2008
owszem robi wrażenie i wciąga do głębszej analizy ;), ja zastanawiam się nad przesunięciem bardziej w prawo i umiejscowienie "człowieczka" na przeciw DP rogu ->
"ale to juz było i nie wróci więcej" :D można tylko gdybać

 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
matb, ostatnie bardzo fajne, ładnie pokazałes monumentalizm sceny, na duzej odbitce pewnie jest wiecej do podziwiania bo teraz nie jestem pewien czy siedzi tam góral czy zwykły człowieczek w kapeluszu :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!

Ostatnie zdjęcie podoba mi się.
Kolory, kadr, wrażenie wielkości.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Kurcze mi przyjdzie się trochę wyłamać. Przestrzeń na pewno się odczuwa ale jednocześnie budzi we mnie mieszane uczucie to zdjęcie. A najgorsze jest, że nie potrafię sprecyzować co mi w tym zdjęciu nie odpowiada, być może to po prostu tylko nie mój styl, nie te preferencje :-B .
 
MichalR
[Usunięty]
sprawdzilem zdjecia z watku i z bloga - z bloga lepsze, przynajmniej maja klimat. szkoda ze watek traktujesz jak kategorie B i wrzucasz tu w wiekszosci jakies odrzuty, ktore sa po prostu nieciekawe z kazdej prawie strony - kadrowanie, kolorystyka, temat, o technice nie wspominajac. a niektore sa wrecz dramatyczne jakosciowo, mysle ze to zasluga kompresji, chetnie bym zobaczyl je w pelnej rozdzialce, np zdjecie dziecka z dinozaurem czy widoczek z zamkiem/palacem ktory fotografuja wszyscy.

Pozdrawiam,
Michal
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
MichalR napisał/a:
chetnie bym zobaczyl je w pelnej rozdzialce


oczywiście czytałeś pry okazji i wiesz, że są robione analogowo? Pełna rozdiałka zależy zatem od skanera, taki drobiazg.
 
MichalR
[Usunięty]
Dagio, nie bardzo rozumiem co to zmienia. W moim watku tez mam fotki skanowane z negatywow a z doswiadczenia wiem ze nawet na slabej jakosci skanerze mozna uzyskac calkiem niezle rozdzielczosci i to skanujac z wydrukowanego wczesniej na papierze zdjecia.

Pozdrawiam,
Michal
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ktoś gdzieś w innym wątku chciał się popastwić na tym zdjęciu:

Więc proszę bardzo. Oto jest: miejski konflikt, zderzenie nowoczesności (może nawet tradycji?) ze współczesnością, interesów zbiorowych z indywidualnymi, albo po prostu LH Standard na trasie. Można jechać. Nie tylko tramwajem, ale po tym zdjęciu ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Odważnie postawiłeś sprawę i to się ceni.
Nie lubię zdjęć streetowych ani reporterskich dlatego z doczepię się tylko do jednej rzeczy a mianowicie balansu bieli, przebija różowy zafarb. :-B
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
matb napisał/a:
Oto jest: miejski konflikt, zderzenie ...

Z takiego tramwaju wypadłem w biegu na zakręcie ;-) Wiosną będzie ćwierć wieku.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
matb napisał/a:
Więc proszę bardzo

Nie bardzo wzrusza mnie to zdjęcie. Nawet więcej - jest mi dość obojętne. Dla mnie za dużo w kadrze. Przeszkadza mi latarnia zlewająca się z samochodem i brak ruchu. Ja tak odczytuję zdjęcie - samochód stanął na torach i tramwaj nie mógł przejechać a motorniczy się wkurzał. Widzę oczyma wyobraźni to zdjęcie do artykułu w gazecie lokalnej z podpisem "W naszym mieście kierowcy notorycznie łamią przepisy" :) Zdjęcie bez samochodu i bez zaparkowanych na chodniku pojazdów byłoby, moim zdaniem, wiele ciekawsze i lepsze w odbiorze. Tutaj na serio nie wiem co chciałeś pokazać. Dopiero Twój komentarz coś wnosi, ale chyba nie o to chodzi.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Ja na tym zdjęciu wyciął bym z prawej strony tą przestrzeń za ostatnim budynkiem i proporcjonalnie trochę dołu (jezdnia) i ewentualnie lekko przyciemnił światła i półcienie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006

ophthalmologist
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
matb, super! :-D :-B :-B
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Przeterminowany trochę NPS 160 w zestawie z SMCP-A 24mm. Taki widoczek albumowy:

Niestety, nie miałem polara 52mm (ani Cokinów) ze sobą.
I jak?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
matb napisał/a:
I jak?
Chyba przeostrzyłeś, a poza tym to bardzo ładna pocztówka :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Faktycznie - po poniejszeniu za bardzo wyostrzyłem :-/
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
technicznie zdjecia nie sa zle, tematycznie zupelnie nie moja bajka - przecietnie. Tramwaj kompletnie mi nie podchodzi (lacznie z dorobiona filozofia ;-) ), widoczek mocno zabalaganiony -pstryk turystyczny ze starowki. Poprzednie strony nie budza emocji.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Zdjęcie z ratuszem, takie pocztówkowe w pozytywnym znaczeniu. Trochę za mocno wyostrzone i za jasne lekko mz. Wydaje mi się, że skaner nie dał rady jeśli to skan, a takie mam wrażenie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
White, oczywiście, że skan ;-) Ale z czym skaner nie dał rady? Bo przeostrzenie jest moją osobistą zasługą. Machinalnie przeciągnąłem po zmniejszeniu rozdzielczości do rozmiarów netowych. Nie chce mi się teraz poprawiać, bo i tak tej miniaturki na razie specjalnie nie mam zamiaru eksponować. Może jak bieżących zdjęć do bloga zabraknie, to poprawię ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach