bizzz  Dołączył: 28 Wrz 2008
Portret korporacyjny/biznesowy
Witam serdecznie.

Dostałem zlecenie na wykonanie portretów pracowników pewnej firmy. Każdy oczywiście identyczny, tak by firma mogła używać zdjęć w komunikacji, jako avatary itp.

Chodzi im o takie zdjęcia:

[img][/img]

Jako, że jest to dla mnie całkiem nowe doświadczenie prosiłbym o jakieś porady jak to ugryźć. Niby proste, ale jakieś obawy są. Kto nie ryzykuje ten nie ma i się nie uczy, więc zlecenie przyjąłem.

Do dyspozycji mam Pentaxa K1 i myślę, że użyję Sigmy 85mm. Do oświetlenia mam dwa softboxy z żarówkami 5500K. Mogę też mieć lampę Metz 58, ale lampy to dla mnie czarna magia, więc nie będę chyba ryzykował.

Jedno biuro w którym mógłbym robić zdjęcia jest długie na jakieś 8 metrów i ma dwa małe okienka na krótkim boku. Myślałem o ustawieniu tych softboxów przed twarzą pracownika pod kątem 45 stopni z każdej strony. Nie wiem czy posadzić ich na krzesłach, czy mają stać?

Myślicie, że takie ustawienia zagra? Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

Pozdrawiam
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
1 soft, z góry 45°, nie całkiem na wprost tylko z niewielkiego kąta (po Twojej prawej). Posadź ich sobie. Ciało lekko skręcone w (ich) prawo, a patrzeć mają prosto w Ciebie (nie zmieniaj położenia krzesła oczywiście). I niech się prostują! Kadruj szerzej niż te załączone, to będą lepiej wyglądały (głównie więcej dołu), a z K1 sobie dotnoesz w razie czego. Nie mieszaj światła "okiennego" ze sztucznym. Bierz coś z AFem i domknij do 5.6-8 (jak Ci tam będzie pasowało). Jak chcesz coś zmieniać (np. wprowadzić drugie światło) to raczej kombinowałbym z kontrą, albo samą blendą. Podziel się efektami.
Powodzenia. :-D
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Odnośnie ustawiania - czubek głowy do góry (nigdy czoło ;) ), no i oś obiektywu na wysokości oczu (po to jest krzesło).
Uważaj na odbicia w okularach.

Osobiście drugie światło dałbym na tło żeby było całkowicie białe - dużo łatwiej później na WWW wpasować.

Aha, posadź kogoś z rodziny na krzesełku i poćwicz w zbliżonych warunkach - poczujesz się pewniej :)

pz
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Rozważyłbym jeszcze ustawienie modela tak jak w zdjęciu paszportowym (ale szerzej) osobiście nie lubię jak mi ucho obcinają ;)
Coś jak zdjęcia alkosa z Ghany
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakiś czas temu rozmawiałem z moją szefową na temat takiego zdjęcia. Stwierdziła, że potrzebuje takiego zdjęcia w związku z nowymi obowiązkami, ale przecież jest już stara i brzydka (jej słowa), więc to się nie uda. Ja odpowiedziałem, że każdemu można zrobić ładne zdjęcie i widziałem stronę studia w Krakowie, które takie zdjęcia wykonuje. Temat zdaje się zdechł, ale teraz ja bym chciał takie zdjęcie :mrgreen: , a przynajmniej chciałbym wiedzieć jak takie zrobić.
Jakieś postępy w tej sprawie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach