Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
alkohole kolorowe
Jak w temacie chyba ze rozszerzymy o inne kolory albo zawezimy do paru osobnych dzialow Whisky, Whiskey, Bourbon, Brandy, Cognac, Armagnac etc. ale boje sie ze w ostatnim przypadku trzeba by zmienic profil calego forum :mrgreen:

No wiec... aktualnie black bushmills na zimowe wieczory, nastepny pojdzie pewnie bialy, troche ostrzejszy w smaku, albo moze czas na calvados- subtelny powiew wiosny
 

er_es  Dołączył: 26 Maj 2009
:mrgreen:
Ciekawe czy na innych forach fotograficznych też tyle się pisze o alkoholu?
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Pentax to tylko przykrywka, 'plenery fotograficzne' sluza glownie :-B :-B :-B
tylko cii... nie moze sie wydac :mrgreen:

A co do calvadosu, czemu w Normandii jest tak ze kazdy moze robic swoj calvados, a u nas z domowa produkcja tradycyjnych napojow jest dosyc ciezko?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Właśnie niedawno, po wielu latach poszukiwań, nabyłem Starkę 50% 10 letnią (była tam 10, 18, 30, a jest jeszcze 50 letnia).
Uważam, że większość polskich smakoszy szkockiego specjału w ogóle nie wie, jakie złoto produkowano od kilkuset lat w Polsce. A technologia praktycznie ta sama, jak w przypadku Whisky, jeno że z żyta. Dzięki temu dużo ciekawszy aromat i smak. CUDO.
Co ciekawe gdzieś wyczytałem, że jedynemu zakładowi, gdzie ten trunek jest produkowany (Polmos Szczecin) grozi plajta. Nie daj Boże!
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A ja bardzo lubię nasze miody pitne...
 

er_es  Dołączył: 26 Maj 2009
Miody też są fajne. No i kolorem pasują do tematu :)
Ostatnio drogą kupna nabyłem kilka butelek i po raz pierwszy nawet spróbowałem miodu na ciepło.
A o starce czytam po raz pierwszy chociaż mam wrażenie, że już kiedyś coś o niej słyszałem. Gdzie się to kupuje?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
er_es napisał/a:
Gdzie się to kupuje?
Pytaj w lepszych delikatesach
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Właśnie mógłby ktoś coś polecić? Bo mam w barku Ballantines, Stock 84 i Jim Bim-a i wszystkie jakoś średnio mi podchodzą :-/

[ Dodano: 2010-01-29, 00:23 ]
I jeszcze Napoleon Lourson - ten chyba najlepiej wchodzi ;-)
 

Eustachy  Dołączył: 20 Paź 2007
er_es napisał/a:

Ciekawe czy na innych forach fotograficznych też tyle się pisze o alkoholu?

Nie mają takiej potrzeby.
Ichni sprzęt działa prawidłowo. :evilsmile:

 

wdudi  Dołączył: 15 Kwi 2009
andrusz
sbróbuj 5* Metaxy mnie ostatnio oczarowała 8-)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
andrusz, wszystko oczywiście jest kwestią gustu/smaku - ale spróbuj Jacka Danielsa. Z niedrogich trunków jest wg mnie całkiem fajny, żeby nie rzec świetny :-)
Wspomniana Metaxa też jest fajna, ale jakby nieco zbyt słodka (wg mnie).
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
wdudi napisał/a:
sbróbuj 5* Metaxy
Bardzo gładko wchodzi
emigrant napisał/a:
jest jeszcze 50 letnia
Ciekawe ile taka butelczyna starki kosztuje?
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
piotr_luk napisał/a:
Ciekawe ile taka butelczyna starki kosztuje?

Gógle twierdzą (ino nie wiadomo, na ile to aktualne dane), że około 2500zł.
http://www.reczek.pl/pdf/alkohole_starka.pdf
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Czy wiśniówka łapie się pod pojęcie "brązowe alkohole" ? Bo jeśli nie, to Trzeba będzie kolejny temat założyć dla innych użyszkodników. :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zamieniam na klasyczny termin "kolorowe" :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
alkos, I bardzo dobrze, bo Fafniaczek byłby zawiedziony. :mrgreen:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Polecam śliwowicę pejsachówkę 70 procentową! Tylko dla prawdziwych, nie koniecznie koszernych mężczyzn! :shock: Nie żartuję :!:
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
technik219 napisał/a:
Polecam śliwowicę pejsachówkę 70 procentową! Tylko dla prawdziwych, nie koniecznie koszernych mężczyzn! :shock: Nie żartuję :!:

technik219 aleś mi ochoty na robił tą śliwowicą :-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Z kolorowych ciekawostek polecam:
a/ rumy kubańskie - w Polsce chyba dostępny tylko Havana Club, ale jakby kto na Kubę jechał to Varadero - lekko słodki, miodowy posmak. Rumy to generalnie ulubione moje kolorowe płyny wyskokowe
b/ ormiański koniak Ararat - dawniej jedyny dostępny w Polskich sklepach (od święta), teraz chyba w ogóle ciężko. Młode dość pikantne, ale 12-latek bardzo łagodny. Miałem okazję być w destylarni tego koniaku w Erywaniu, niestety na ogromnym kacu i zamiast przyjemności zwiedzania, cierpiałem od zapachu bimbru :-(
Ale mieć tam własną beczkę... zaszczyt!
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
szczypiorrr, tą beczke ze zdjecia już kupił Lech Wałęsa :?: :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach