korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
[lampa] AF 540 - wiesza się
Cześć,

od jakiegoś już czasu, pewno minimum 5 lat, tytułowa lampa ma tendencję do wieszania się. Ot, na jakiś czas odmawia posłuszeństwa i nie błyska, by po kilku(nastu) minutach zacząc dzialać. Specjalnie mi to nie przeszkadzało, bo lampy używam rzadko, i jakoś w ostatcznym rozrachunku te kilkuminutowe problemy nie były zbyt znaczące. Ostatnio jednak częstotliwość tych zachowań się nasiliła. Wiesza się podczas każdego użycia, i przerwy są coraz dłuższe. Dodatkowo (to też w zasadzie było od zawsze, ale teraz jakby bardziej) błyska poniekąd jak chce. Tryb M nie działa, wszystko błyska w automacie, i tylko jedna kurtyna. Nie jestem pewien, czy czegoś w aparacie nie powinienm ustaiwć, ale lampa przechodzi już przez czwartą puszkę, i zawsze było tak samo.

Pytanie do wyroczni, czy tego typu awarie ma sens naprawiać, czy po prostu kupić sobie jakiegoś chińczyka nowego za kilka stówek :)

pozdr
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Miałem podobne objawy. Z tym, że ekran wyświetlał wszystko normalnie, tylko błysk zawodził. Lampa odwiedziła serwis. Wymiana jakiegoś tranzystora. Podałbym konkretny opis naprawy, bo gdzieś go mam, ale w tej chwili mam remont w mieszkaniu i taki bardak, że jeżeli coś znajdę, to przypadkiem. Koszt to coś około 200zł, tak też nowy "chińczyk" się nie opłacał.

PS. Jeśli tę kartkę znajdę (bo to równocześnie gwarancja serwisowa - nie pamiętam, czy jeszcze aktualna), to opiszę co i jak.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
dzięki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach