technik219  Dołączył: 25.01.2009
  Czarno białe wydruki Cytuj
Usiłowałem przeszukać forumową bazę ale wyskakują mi tylko tematy dotyczące samodzielnego drukowania fotografii.
Chciałbym zamówić gdzieś wysokiej jakości wydruki kilku moich fotografii (format około 30x40, właściwie będą kwadraty Chodzi jednak o to by jakość była "galeryjna": białe było białe, odcienie neutralnej czerni nie wychodzące na wierzch, papier baryt, rozdzielczość nie gazetowa, trwałość jak na klasycznym barycie spod powiększalnika. No i cena rozsądna.
Różnych firm oferujących usługi drukowania z plików cyfrowych jest w Necie dużo, ale każda pliszka swój ogonek chwali , każda jest wybitnie profi i najlepsza w swoim fachu- dla mnie najbardziej miarodajne są opinie osób, które korzystały z ich usług.
Gdyby to były powiększenia z negatywów, to mały problem - wchodzę do ciemni i robię sam, ale to ma być z cyfry.
Czy macie w tym zakresie jakieś doświadczenia? Bo moje zatrzymały się na Studiu Qba (Jewuła - Kraków), ale on już zmienił branżę.
Temat ważny 1 miesiąc, potem sam się zlikwiduje.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
technik219, nigdy nie robiłem wydruków wystawowych, ale od pewnego czasu - z polecenia espresso - daję swoje pliki (również skany z B&W) do wołania tu: www.lab-net.pl
Jakość tego co otrzymuję od nich całkowicie mnie zadowala, ale musisz sam zdecydować.
Możesz ewentualnie zadzwonić lub wysłać coś na próbę. Przy ich cenach chyba nie będzie to ewentualnie duży koszt. Natomiast bakulik woła gdzieś w Warszawie, ale niech sam napisze gdzie. Pzdr.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
powalos, ta firma co podesłałeś to raczej na barycie nie robi. Cena 3 zł za a4 i 5zł za a3 - gdzie fomei kosztuje 7 zł sztuka przy zakupie 50 szt formatu a3. Do tego jeszcze tusz - choćby najpodlejszy(a technik219 pragnie długowieczności, więc podłej jakości odpada), to też koszt no i jeszcze zarobek. Przy barycie formatka a3 to koszt 15 zł z dobrym tuszem nie licząc zarobku.

Szukam w dalszym ciągu. Znalazłem coś takiego. Może Koledzy rzucą okiem? Kol. M.K. wspomniał o cenie 15 złotych. Tu mają po aż 24 złote. Czy w kontekście zastosowanych materiałów do dużo? Za dużo?
http://profesjonalnywydru...ruk-fotografii/

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
W miejscu, o którym wspomniał powalos, niestety na barycie nie drukują, w zasadzie tylko odbitki z minilabu, a wydruki tylko na błyszczącym papierze z rolki.

Piszą, że używają maszyn Epsona, ale o tuszach już nic nie piszą. 24 za a3 na papierze barytowym z oryginalnym tuszem to cena uczciwa. Przy tuszu innych producentów - trochę drogo.

Przed chwilą znalazłem ofertę
https://studiogamut.pl/uslugi-wydruki.php
Jeśli, jak mówisz, tamta cena jest uczciwa, to ta z Gamut tym bardziej. Jest poradnik jak przygotować pliki, maja bezpłatną korekcję jasności (najbardziej mnie martwiło, że mój monitor pokazuje co chce i jak chce). Dobrze to wygląda. Jeśli nie usłyszę z Waszej strony negatywnych opinii to raczej na nich bym się zdecydował.

Tusze Canona są bardzo drogie. A plotery są mniej ekonomiczne - dużo zużywają tuszu podczas ogólnego używania maszyny.
https://www.centrumpapier...f8400,5812.html
Jakieś 1500-1600 za litr. Czyli za 1ml 1,5-1,6zł. 12 kolorowy ploter na formatce a3 w kolorze lub cz-b zostawi 1-1,5ml tuszu. Teraz pomyśl o cenach jakie proponują. Więc na 100 procent nie używają oryginalnych tuszy. Chyba, że drukuje jeszcze na tuszach startowych, które otrzymał w dniu zakupu maszyny. Studio to pokój w domu. Często tak jest. Piszę o ty po to, żebyś miał świadomość i nie zrobił szerokich oczu. Dobry papier kosztuje, oryginalny tusz tak samo.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
W studiogamut zamawiałem kalibrację drukarki. Był z nimi bardzo dobry kontakt, dopytywali się czy wszystko pasuje, czy nie muszą zrobić poprawki. Płaciłem dopiero po wykonaniu usługi.

technik219, moze tez byc tak, ze maja niska marże, ale to raczej niemożliwe przy dzisiejszych kosztach prowadzenia firmy. ZUS, dwukrotna stawka na prąd, prowadzenie działalności - chcesz byc legalny w tym kraju to musisz na początek miec zarobki 2-2,5 zeby zapłacić wszystko, nie licząc dzierżawy. To wszystko sprawia, ze niemożliwe jest proponowanie wydruków na marzy 20- 25procent. Tak czy inaczej, nawet jesli stosują tusze zamienniki to pigmenty sa trwałe. Nie musisz sie bać, ze obraz straci na jakosci w ciagu kilku miesięcy. Wskazówka od plwk jest cenna, poniewaz poważnie podchodzą do kwestii koloru.

Tak więc dam im szansę. Już przygotowuję pliki według ich sugestii. Jak odbiorę gotowe dzieła to podzielę się uwagami :-)

tref  Dołączył: 05.09.2006
Lab-net'owi nie warto dawać szansy na próbę. Bylem ich stałym klientem przez 8 lat. Po tym, jak zepsuli 5 z rzędu zamówień o łącznej wartości polowy fajnego obiektywu uważam, ze nie warto. Jak mają natłok roboty (po wakacjach, przy promocjach) to nawet zapakować porządnie nie umieją. A najgorsze jest to, ze wysyłają do klienta coś, czego nikt nie zaakceptuje, nawet ślepy kret. Czyli zero kontroli jakości. Spada z maszyny i trafia do wysyłki. Zdarza się, ze Twoje zdjęcia lądują na drugim końcu kraju, a Ty dostajesz odbitki kogoś innego. Czyli ochrona prywatności leży.

Oczywiście za każdym razem reklamowałem, dwa razy nawet po dwa razy, bo nadal nie patrzyli co wysyłają. I głupie argumenty, ze coś im nie działa... Trudno, nie mój problem, ja za to płacę, wiec chcę dostać to, co zamawiam. Jak coś usługodawcę przerasta, to niech tego nie oferuje. Inaczej jest to robienie klientów w balona.

Szkoda, bo to byla kiedyś fajna firma. Niestety pięć kolejnych szans wynikających z przywiązania i wyrozumiałości wyczerpało cierpliwość i portfel. Serdecznie nie polecam robienia u nich niczego więcej poza pakietem 300 x 10x15 z wakacji pod gruszą do rozdania znajomym i ciociom. Na takie zlecenie nie szkoda, na coś poważniejszego już tak.

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
30x40 to naświetlasz jeszcze na normalnym papierze fotograficznym. Czy nie lepiej normalną odbitkę, a nie wydruk?

pz

tref, a napisz konkretnie co zepsuli. Interesuje mnie to z punktu widzenia usługodawcy.

skaarj napisał/a:
30x40 to naświetlasz jeszcze na normalnym papierze fotograficznym. Czy nie lepiej normalną odbitkę, a nie wydruk?

pz

Otóż nie. Mają to być czarno białe druki, a odbitka na papierze barwnym tylko imituje cz-b powiększenie. W dodatku w zależności od oświetlenia podczas ekspozycji może nabierać dziwnych , nieco gencjanowych odcieni. Po drugie - takie powiększenie z maszyny po obróbce chemicznej jest tylko stabilizowane, Nie ma płukania. Powiększenia szybko blakną, degradują cię, zostaje kicha.
Te powiększenia, które chcę zamówić (wydruki pigmentowe na papierze barytowym bezkwasowym) mają być na prezent, który będą oglądać nie tylko obdarowani ale również ich goście i znajomi, i nie chcę dawać lipy. Chciałbym, aby pożyły trochę dłużej ode mnie.

tref  Dołączył: 05.09.2006
M.K napisał/a:
tref, a napisz konkretnie co zepsuli. Interesuje mnie to z punktu widzenia usługodawcy.
lista jest długa, począwszy od złego zapakowania z pognieceniem narożników gratis, przez zapakowanie rulonu wydruków bez tuby /kartonu prosto w folię = pogniecenie w transporcie całości, starej chemii co odbilo się na odbitkach, niezrozumiałym dla klienta gmeraniu w plikach skutkującym kolorami na cz-b odbitce, kończywszy na dwukrotnym przysłaniu odbitek z prążkami od fali elektromagnetycznej spowodowanymi podobno zakłóceniami z jakiegoś zasilacza... Wyglądało to spektakularnie, ale mimo wszystko nie do przyjęcia nawet dla laika. Każde z przewinień odnotowane z osobna, czyli kilkukrotnie laboludek olał klienta i wysłał zdjęcia na odczep.

tref, takie są niestety realia sprzedaży na odległość. I chyba też trochę zwykłego chamstwa.

Skocz do: