Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
DeTe napisał/a:
Chyba muszę utajnić stopkę :roll:


A mógłbyś zapychać Fotoprezentacje, zamiast utajniać cokolwiek. W stopce świetnego sprzętu aż nadto, by robić dużo dobrych zdjęć 8-)
I mniemam, że forumowicze oglądaliby je z wytrzeszczonymi z podziwu oczami. :shock:
I zapewne wiele byśmy się nauczyli...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Penteusz napisał/a:
W końcu można się zniechęcić i zacząć głosić, że jednak Pentaksem się nie da robić zdjęć.

Patrząc na Twój pojedynek z Fenolem, można mieć pewność.

Michu napisał/a:
Sam ostatnio fotografuję ponad 12 letnią cyfrą

Taki Nikon D700 nadal jest w modzie, bo się okazało, że zamiast 36MPix i wodotrysków lepiej mieć od razu skórę modeli w odpowiednim kolorze.
 
_Pedros_  Dołączył: 14 Gru 2020
Stoję przed podobnym dylematem, więc odkopię temat.
Obecne ceny KP -3499 vs K70 - 2599.
Czy K70 jest wolny od usterek nękających serię K30/K50? Czy KP jest wart wydania dodatkowych 900 zł?
Od bardzo dawna posiadam K100D Super i robiłem zdjęcia sporadycznie. Ponieważ zamierzam częściej robić zdjęcia postanowiłem przejść na coś nowszego, ale nie mam pojęcia, który model byłby w moim przypadku lepszy. Jestem amatorem i aparat będzie wykorzystywany do zdjęć rodzinnych, turystycznych.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
_Pedros_ napisał/a:
Od bardzo dawna posiadam K100D Super i robiłem zdjęcia sporadycznie. Ponieważ zamierzam częściej robić zdjęcia postanowiłem przejść na coś nowszego
Nowsze aparaty nie mają automatycznej blokady sporadyczności, w skrócie ABS ;-) Owszem, nową zabawkę chce się brać do ręki i nosić na rodzinne spacery, ale może spojrzyj całościowo i rozlokuj swój budżet między korpus i obiektywy? Chyba, że koniecznie musi być wszystko nowe i na gwarancji, wtedy z obiektywami zrobi się drogo.
 
_Pedros_  Dołączył: 14 Gru 2020
Mam w sumie 3 obiektywy obecnie i na moje potrzeby pewnie wystarczą. KIT 18-55, 50 f1.8 i 55-300 Potrzebuję do tego jakiegoś sensownego korpusu, który dam mi lepsze foty niż obecna K100D.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
_Pedros_ napisał/a:
Potrzebuję do tego jakiegoś sensownego korpusu, który dam mi lepsze foty niż obecna K100D.

Czyli każdego współczesnego. Cokolwiek kupisz będzie to duży przeskok.
 
_Pedros_  Dołączył: 14 Gru 2020
To dobre wiadomości - nie jestem ani umiejącym ani wymagającym amatorem, więc jest duża szansa, że funkcjonalności droższego nie wykorzystam. Muszę zatem sprawdzić, czym się właściwie różnią.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Myślę, że K-70 w zupełności Ci wystarczy. U mnie z DA 18-50 pełni funkcję kompakta i jestem bardzo zadowolony. Ciągle gdzieś straszą, że ma ten sam badziewny solenoid, co K-30 i K-50, ale jeszcze nie słyszałem, żeby się komuś zepsuł. Mój wciąż działa. Jeśli masz takie obawy, to zawsze można przedłużyć gwarancję w jakimś ełro agd, lub podobnym.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Na zagranicznych forach jest troszkę niusów nt. zapsutych "aperture block" w K-70 aczkolwiek nie ma tu pogromu w stylu K30/K50. IMHO dużo zależy od szczęścia...
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
_Pedros_, ja po K100D zakupiłam K70 i jestem bardzo zadowolona :mrgreen:
 
_Pedros_  Dołączył: 14 Gru 2020
Jeżeli będzie nowy, to będzie też gwarancja. Koszt ewentualnej naprawy po latach raczej też nie będzie taki duży. Skłaniam się powoli ku K-70.
Nie mam obecnie możliwości, aby testować je na żywo, więc bazuję na opiniach. Mam nadzieję, że przeskok na K-70 będzie odczuwalny przede wszystkim w jakości zdjęć - głównie ostrości. Czy brak górnego wyświetlacza stanowi jakieś ograniczenie w praktyce?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
_Pedros_ napisał/a:
Mam nadzieję, że przeskok na K-70 będzie odczuwalny przede wszystkim w jakości zdjęć - głównie ostrości.

Najbardziej pewnie odczujesz wysokie ISO i "plastyczność" RAWów.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
_Pedros_, a skad jestes?
 
_Pedros_  Dołączył: 14 Gru 2020
Z Włocławka
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Moze jest ktos w okolicy dogadasz sie zeby "pomacac"
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
_Pedros_, dokładnie tak jak mówi plwk zauważysz przeskok :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
_Pedros_ napisał/a:
Z Włocławka

O! Nie zwróciłem uwagi. :evilsmile:
 
_Pedros_  Dołączył: 14 Gru 2020
Na to mocno liczę, inaczej nie byłoby sensu rozstawać się z K100D :-) Mam ją tak długo, że nawet nie wiem ile to lat...
Aparat był używany sporadycznie. Ostatnio robiłem jakieś zdjęcia w słabo oświetlonym pomieszczeniu i wyszło z tego wielkie nic. Dokupiłem obiektywy i zmienię puszkę. Mam chęć
czegoś się nauczyć i częściej korzystać z aparatu ;-)

plwk napisał/a:
_Pedros_ napisał/a:
Z Włocławka

O! Nie zwróciłem uwagi. :evilsmile:


Miałeś prawo, bo dopiero dodałem opis ;-)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
_Pedros_, ja byłam w wielkim szoku i dla mnie był to ogromny przeskok :mrgreen: K100D robilam zdjęcia 10 lat :evilsmile:
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Oczywiście przeskok to przeskok.. Ale czy ktoś z Was miał okazję porównać kolory K100D z kolorami na przykład K7 ??? Ja wiem że K7 to teraz muzeum... Ale czy w kolorach coś poszło na plus??? Matryce CCD to historia... I kolory niestety też...Rozdzielczość, ISO na poziomie miliona.. OK... Ale K O L O R Y??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach