axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Adapter pentax -> sony // Lampa oraz szkla.
Witam.Chcialbym sie dowiedziec czy istnieje adapter dzieki ktoremu moglbym podpiac obiektyw pentaxa do bezlusterkowca sony np. nex5. Jesli sa osoby majace wiedze to prosilbym o wyjasnienie jak to dziala i czy sprawdza sie dobrze.
Nastepna sprawa dotyczy lampy metz 50 af1 z mocowaniem pentaxa, da sie jakos ja wykorzystac w aparatach sony, jest jakis adapter badz przejsciowka?

Pozdrawiam.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Adapter K-Sony jest na pewno, ale nie sądzę, aby poza mocowaniem mechanicznym przenosił jakiekolwiek funkcje (jak w pozostałych bezlusterkach). Przejściówki do zmiany stopki w lampie ze standartowej na Sony są także (już od czasów Minolty), ale patrz jak wyżej, poza wyzwoleniem błysku niczego więcej nie realizują. Jedno i drugie najszybciej znajdziesz u przyjaciół Chińczyków, na eb.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Hmmm nie do konca rozumiem. Wyobrazmy sobie sytuacje, denerwuje mnie juz moj k-r ale cenie sobie bardzo da 35 2.4. Kupuje samo body np. nex7 podpinam przez adapter szkielko pentaxa bedzie af? Bedzie dzialal tak samo jak w k-r? Wydaje mi sie , ze to byloby swietne rozwiazanie , szczegolnie jak ktos nie chce byc wierny jednemu systemowi.

Pozdrawiam.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
axolotl napisał/a:
bedzie af?
Nie. I sterowania przysłoną też nie będzie.
axolotl napisał/a:
Wydaje mi sie , ze to byloby swietne rozwiazanie
Marketing producentów ma na ten temat całkowicie odmienną opinię. :evilsmile:
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Amazon twierdzi, że jest przejściówka z kontrolą przysłony http://www.amazon.com/Fot...t/dp/B005ORIS4Y niestety nie widzę jak miałoby się to odbywać.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Hehehe Dada, no tak. Nie moze byc za pieknie, jakie straty pieniezne i moralne ... ufff ale juz od dawna ciekawi mnie to zagadnienie. Bezlusterkowce = brak problemu ff/bf ale za to maja ograniczenia. Jednakze dla mniej "upierdliwych" pstrykaczy byloby idealne rozwiazanie.

Pozdrawiam.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
tomekkarol napisał/a:
niestety nie widzę jak miałoby się to odbywać.
Patent oparty na pomyśle obracania obiektywu w przejściówce względem popychacza przysłony. To samo co w przypadku wypinania obiektywu z bagnetu w Pentaksie, w celu uzyskania przymknięcia przysłony.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Dada, dałbym Ci plusika jakbym mógł :-D

Rozwiązanie proste i skuteczne a co najważniejsze nie wytną go za pomocą następnej aktualizacji firmware'u (firma Sony tak ma, że nie lubi jak coś obcego jest z NEXem, stąd jak chinczycy zrobili swoją wersję bateryjek z chipem to je S wycięlo updatem w NEXie 5)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tyle tylko, że działa z obiektywami z pełnym bagnetem (i pierścieniem przysłon)
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
szukając tego adaptera natknąłem się że to do szkieł DA czyli kastratów chyba.

Edit: Tak jakby płynnie popychacz przyslony chodził, tak to wygląda na ebay. Czyli: Nie ma klików, nie wiesz, o ile przymknąłeś bo nie ma skali, ale możesz przymykać. Taki troche ersatz, ale jest.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Przymykanie nie wiadomo do ile, to żadne przymykanie. W M-kach, czy F, FA to więcej niż ustawisz nie przymknie.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Czyli jednym slowem jeszcze nie wymyslili zlotego srodka, nie ma co liczyc na jakas wspolprace odpowiednia. Na razie mija sie z celem?

Pozdrawiam/
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Więc w teorii może to wyglądać tak: ustawiasz kadr - pełna dziura - mierzysz światło - domykasz bazując na światlomierzu tyle ile chcesz - strzelasz zdjęcie. Hmm, wracam do moich zabawek spod znaku c-mount.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Odkopie troche moj stary watek. Zmienilo sie cos w temacie? Jakies bezawaryjne podpiecie obiektywow pentaxa do sony ?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podepnę się do wątku.

Czy zadziała takie połączenie: puszka Sony A6500, lampy Metz (52 AF-1 i 48 AF-1) do Pentaxa i wyzwalacze radiowe YONGNUO RF605C i RF603C?
Oczywiście wchodzi w rachubę tylko praca w manualu. Wiem, że te wyzwalacze pod Canona mają działać także z Pentaxem (tu działają) i Sony. Tylko czy jest to możliwe (i bezpieczne) z tymi lampami? Choć bezpieczne pewnie jest, bo lampy nie będą na korpusie, tylko na statywach...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach