Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
bbartlomiej napisał/a:
Nie ma co się bić o 0,5EV.

Z jednej strony tak. I nie ma co zmieniac body co każdą generację. Ale po kilku generacjach się robi 2 EV i już jest sie o co bic.
No i w sumie nie ma co sie dziwić producentom, że udoskonalają sprzet.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Już wiem - potajemnie ogłosili przed Photokiną konkurs na najbrzydszy korpus bez lustra. Nagroda musi być prestiżowa, bo dwie duże firmy bardzo chcą ją wygrać.

Jak to dobrze, że Ricoh strzela w stopę Pentaksa przestrzeliwując sobie przy tym kolano i nie wypuszcza czegoś równie brzydkiego...
;-)

 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Brzydki, z koszmarną matrycą i malutkim obiektywem. To dopiero strzał w kolano! I to Cannon... znaczy Canon strzela. ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
foto napisał/a:
Patrzę na zdjęcie porównawcze tego aparatu chyba z 5D i wydaje mi się że będzie to potworek do trzymania.

Zobacz sobie, że nie są to odpowiednio zeskalowane zdjęcia - rozmiar stopki lampki się różni o-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
espresso napisał/a:
Zdaje się iż matryca Pentax K5II lub Nikona D7200 była lepsza niż 5D
https://www.dxomark.com/C...___1020_830_176

No tak dxomark. Wie ktoś dlaczego brakuje w ich testach aparatów/matryc Fuji?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
kerad, napisali na stronie, bo nie umieją ich demozaikować tak, aby uzyskać poprawne rezultaty.

[ Dodano: 2018-09-05, 08:16 ]
Nie mogę edytować, więc niżej wrzucam link do wyjaśnienia:
https://support.dxo.com/hc/en-us/articles/115012469587-Why-DxO-PhotoLab-doesn-t-support-Fuji-cameras-with-X-Trans-sensors-
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Mam pytanko, czy pliki RAW z Z6/6II da się przekonwertować do DNG i jak to działa
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ściągnij sobie i zainstaluj Adobe DNG Converter. Jest bezpłatny. Obsługa jest prosta.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
powalos pytam ponieważ rozważam DA*11-18 do K-5IIs lub np. Z6/6II + Z 14-30 mm f/4 S a mam ostatnią wersję LR pudełkową, nie widzi mi się płacić miesięcznych subskrypcji
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
foto, też używam LR 6.14 i nie zamierzam tego zmieniać. W tym DNG konwerterze możesz w opcjach zaznaczyć aby w powstałym pliku osadził oryginalny RAW.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Da się, na Nikoniarzach piszą, że działa w porządku, oczywiście jeśli zaktualizujesz DNG konwerter. Poza tym masz też darmowe Studio NX od Nikona i to jedna z najlepszych opcji jeśli chodzi o kolory.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
foto, jak zrobisz dng z nefa to już w ogóle będzie sporo pracy w LR. Niby nie powinno tak być, ale niestety rzeczywistość jest okrutna. Powrót do właściwych kolorów jest niezwykle trudny. Walka z niebieskim w bieli = ojej. To wszystko masz w gratisie od LR. Zainstaluj capture nx-d od nikona. Potrzebuje mocną maszynę, ale jedyne czego będziesz żałować to straconego czasu nad poprawianiem zdjęć w LR. Dwóch rzeczy brakuje - filtra kołowego i połówkowego, ale jest za to zaimplementowane strefowe poprawianie - w zasadzie NIK VIVEZA. Stąd to pochodzi.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
M.K dzięki za informacje. Szerokość w zoomie potrzebna mi do dokumentacji przy ekspertyzach budowlanych. Znalazłem używaną sigmę 10-20 f3.5 i zakupiłem . Zobaczę jak się będzie sprawdzać, jeżeli coś będzie nie tak to sprzedam i wrócę do tematu.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Foty testowe z Z6II

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, foty wygladaja fajnie. Ale to chyba juz nie ma kiepskiego aparatu. A jak uzytkowanie?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv , jest to naprawdę fajny aparat, waga i rozmiar z Z24-70/4 rewelacja, AF bardzo dobry. Matryca lepiej oprogramowana w K-1 , kółka nastaw w K-1 i guziki na zewnątrz, gibany ekranik to chyba najlepsze rozwiązanie obecnie na rynku. Przy K-1 Pentax się naprawdę postarał, dla mnie jest to TOP
Przy postprodukcji z plikami Pentaxa mniej pracy i obrazy są bardziej naturalne. Bardziej podoba mi się OVF niż EVF chociaż ten w Z6II jest dobry.

Jeżeli ktoś myśli o zakupie bezlustra to proponuję wypożyczyć i przetestować, bo nie jest to jakaś rewelacja jak niektórzy piszą. Najbardziej nie trafione są przekazy, ze w bezlustrze widzi jak będzie wyglądać zdjęcie, nic bardziej mylnego. I tak trzeba popracować w postprodukcji. Używając lustrzanki wiem kiedy obniżyć EV a kiedy podbić. Histogram w wizjerze fajna sprawa ale tak jak piszę i tak w postprodukcji dopiero powstaje finalny obraz. K-1 zostaje u mnie tylko z FA Limited bo to mega zestaw, DFA 24-70 i irix znalazły innych właścicieli.
Mile zaskoczony jestem kitem Z24-70/4 który jest ostry od brzegu do brzegu czego Pentaxowy DFA 24-70/2.8 może pozazdrościć, jest jakby lepszy w centrum ale brzegi gorsze. Z24-70/4 jest bardzo równy w całym kadrze i mi to się bardzo podoba. To takie krótkie podsumowanie
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
Najbardziej nie trafione są przekazy, ze w bezlustrze widzi jak będzie wyglądać zdjęcie, nic bardziej mylnego.

Masz dwie opcje - obraz bez zastosowanych ustawień i z zastosowanymi ustawieniami. W tym drugim trybie aparat wyświetla jak będzie wyglądać zdjęcie. Oczywiście jak w każdym aparacie trzeba brać poprawkę na ustawienia wyświetlacza.

foto napisał/a:
Z24-70/4 jest bardzo równy w całym kadrze i mi to się bardzo podoba.

Oprogramowanie aparatu robi robotę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach