tref  Dołączył: 05.09.2006
piotrek0001 napisał/a:
No widzisz miało wiem .
i cytować na forum nie umiesz.
piotrek0001 napisał/a:
Pisałem 15 minut posta i mi skasowało......
ogólnie masz problem z techniką XX (!) wieku
piotrek0001 napisał/a:
Przecież to jest forum tu się pyta i otrzymuje info. pytam o rzeczy proste aby uzyskać odpowiedź. O rzeczy skomplikowane nie bo nie uzyskam bezstronnych informacji od osób trzecich w dodatku 'obcych'.
i tu się mylisz w założeniach podstawowych

Zanim zaczniesz szukać klientów, zdobędziesz też całą tajemną wiedzę i w ogóle- zacznij od cennika.

Cennik jest najważniejszy :-P

Biznesplan już widzę masz:
piotrek0001 napisał/a:
Szukasz klienta albo on ciebie i robisz zdjęcie następuje zapłata. Z zapłatą dzielisz się z US i tak dalej.

Sprzęt wszystko jedno jaki kupisz. Nie ma to znaczenia przy tak zaprojektowany działalności. Musi rejestrować obraz.

Obraz obrobisz sobie w ( 8-) )
piotrek0001 napisał/a:
mam Corela

:evilsmile:

Chłopaki, stawiam colę do orzeszków.
Może to niezdrowe, ale smaczne.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
piotrek0001 napisał/a:
Więc mówisz że ta cała fotografia to taka czarna magia ?

Czarna to może nie - światło jednak jest potrzebne.
Moja znajoma ostatnio mnie poprosiła o wyczyszczenie matrycy w Nikonie D40 (tak, tak - miałem w ręce ten kultowy sprzęt). Ma do tego w komplecie dwa podstawowe obiektywy 18-50 i 50-200 z zestawu i robi właśnie identyfikację wizualną hotelu (na stronę internetową, Instagram, Facebook). Poprzednio tym zestawem zrobiła zdjęcia do miejscowego kalendarza. Zrobiła to naprawdę dobrze z dwóch powodów - ma talent i warsztat (jest po ASP). Pomimo, że posiadam lepszy sprzęt, nie zrobiłbym tego lepiej, lub chociaż równie dobrze.

Jakaranda  Dołączyła: 28.05.2013
Enzo napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:
Więc mówisz że ta cała fotografia to taka czarna magia ?

Czarna to może nie - światło jednak jest potrzebne.
Moja znajoma ostatnio mnie poprosiła o wyczyszczenie matrycy w Nikonie D40 (tak, tak - miałem w ręce ten kultowy sprzęt). Ma do tego w komplecie dwa podstawowe obiektywy 18-50 i 50-200 z zestawu i robi właśnie identyfikację wizualną hotelu (na stronę internetową, Instagram, Facebook). Poprzednio tym zestawem zrobiła zdjęcia do miejscowego kalendarza. Zrobiła to naprawdę dobrze z dwóch powodów - ma talent i warsztat (jest po ASP). Pomimo, że posiadam lepszy sprzęt, nie zrobiłbym tego lepiej, lub chociaż równie dobrze.

Bo nie masz tego kultowego sprzętu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tomek_j  Dołączył: 04.11.2010
Re: Działalność gospodarcza - osprzęt Cytuj
piotrek0001 napisał/a:

Udzielicie dobrych rad ?

To ja tez coś doradzę . Może dobrym pomysłem byłoby spróbowanie fotografii stock'owej.
popatrz sobie tutaj https://jaceksopotnicki.fotoblogia.pl/9825,fotografia-stockowa-10-podstawowych-rad-jak-zaczac-fotografowac-i-zarabiac
Ma to sporo zalet. Możesz łagodnie wejść w świat fotografii zarobkowej i zobaczyć jak to ci idzie. Jeżeli twoje fotografie będą po jakieś liczbie podejść kwalifikowane do zapłaty, to będzie to jasny sygnał, że warto próbować czegoś więcej.
Do foto stockowego nie trzeba jakiegoś specjalnego sprzętu, ale warto zadbać o w miarę ostre szkła. Tu się liczy pomysł, trafienie w oczekiwanie rynku i perfekcyjna jakość (ostrość, szumy, balans bieli).
To poradziłem, nie hejtowałem, za kolę i popcorn dziękuję

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Jakaranda napisał/a:
Bo nie masz tego kultowego sprzętu
Enzo ma Sigmę - bardziej kultowego nie ma już nic.
Piotrek... Moja rada, by zamknąć usta hejterom. Stwórz sobie wyimaginowane zlecenie - takie typowe: identyfikacja znanego w Twoim mieście budynku lub wnętrza, portret korporacyjny, kilka zdjęć stockowych owoców. Czyli mniej więcej to, czego się spodziewasz. Do tej próby w zupełności wystarczy każde lustro z kitem. Zaangażuj najbliższą rodzinę (portret). Zobacz jak wyjdzie, pokaż w tym wątku (by takiemu Artiemu "poszło w pięty") i sam dzięki temu będziesz miał na początek mini portfolio, oraz przekonasz się, czy to jest to, co chcesz robić. Jak przystało na zlecenia - ogranicz się czasowo (np. najbliższy weekend) i do dzieła!

galex  Dołączył: 02.06.2006
Michu, :-B
to chyba najlepsza rada.

I jeszcze sam sobie zapłać za to zlecenie wg tego jak bardzo Ci się spodoba efekt jako klientowi samego siebie.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Bardzo trzeźwiące było dla mnie to, gdy zobaczyłem jaki jest przyrost fotografii na shutterstock -

215 433 821 obrazów wolnych od honorariów autorskich / 1 329 383 nowych obrazów dodanych w tym tygodniu
Rynek nie może się doczekać nowych ujęć.

Arti  Dołączył: 20.04.2006
Michu napisał/a:
by takiemu Artiemu "poszło w pięty"

Czekam z utęsknieniem. I to całkiem poważnie, bo nie wiem gdzie dziś fotograficznie jest Piotrek, a pamiętam, że coś tam u niego się zmieniało.
Tylko problem jest jeszcze trochę inny, możesz być genialnym fotografem, a nie mieć pomysłu na biznes... nie znać rynku itd.
Zobacz, taki Michu, robi super foty, ale nie żyje z tego. Samo "manie" działalności nie zapewnio dochodu a nawet przychodu...

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Samo manie działalności zapewnia tylko wydatki :D

tref dawaj colę, popcorn kupiłem wczoraj w Lidlu :D

Proszę, oto CO LA:
https://www.nhaccuatui.co...thlZs1gcan.html

Dla zwiększenia wesołości możesz sobie podśpierywać karałokowo:
Cytat
Con cò là Cò bay lả ả a á a Lả lả bay la
Bay từ..là từ cửa phủ
Bay ra là ra cánh đồng
Tình tính tang là tang tính tình
Cô mình rằng : Ơi anh chàng ơi.
Rằng có nhớ là nhớ hay không?
Rằng có biết là biết hay không?

Ngẫm một tin trông, hai tin đợi, ba bốn tin chờ
Sao chẳng thấy đâu.
Qua cầu gió bay

Người về là về có nhớ ờ ớ ơ.
Nhớ nhớ ta chăng
Ta về là về ta nhớ
Hàm răng chứ chứ cô mình cười
Tình tính tang là tang tính tình.
Cô mình rằng: ơi anh chàng ơi
Người ơi người ở đừng về

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Ale, że remiks? No nie, ja Cię proszę ;)

fanmario  Dołączył: 22.10.2007
Ciekawy temat...

pawgra  Dołączył: 29.05.2008
Ja ze swojej strony dodam coś bardziej przyziemnego - zanim otworzysz w tym pięknym kraju nad Wisłą DG to:

- znajdź ścianę
- odejdź od niej na jakieś 8-10 m
- rozpędź się i przywal głową w ścianę
- czynność powtarzaj dopóki Ci nie przejdzie

Z serdecznymi pozdrowieniami znad morza
pawgra

jarkar  Dołączył: 23.01.2013
Serio w tym kraju jest taki problem z własnym biznesem, czy macie na myśli tylko rynek foto?
Może ktoś zechce opisać po krótce własne doświadczenia?

To nie żaden trolling - serio pytam.... Mam pracę, która nie przynosi mi już żadnej satysfakcji i teraz nie wiem czy poszukać innego źródła dochodu (innego pracodawcy) czy też pogimnastykować się i "pójść na swoje".

@pawgra - ja plecam luksusowy wariant: gumowy młotek z marketu budowlanego... został mi po układaniu płytek, więc po Waszych komentarzach możliwe, że skorzystam.

jarkar, to łagodniejsza opcja. Być może będziesz musiał pizgnąć się tym młotkiem parę razy więcej niż łbem o ścianę... metoda może i dłuższa, ale w miarę tak samo skuteczna

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007

Arti  Dołączył: 20.04.2006
pawgra, siejesz defektyzm... ;-)
jarkar napisał/a:
Serio w tym kraju jest taki problem z własnym biznesem, czy macie na myśli tylko rynek foto?

Wszystko zależy. Co, jak, z kim, gdzie, dla kogo...
Że nie jest łatwo i biurokracja nie ułatwia, no pewnie, ale co, na etacie to ułatwia? W innych dziedzinach ułatwia? no właśnie.
Przez jakieś 10 lat byłem na samozatrudnieniu, od ponad roku na etacie (biurko to samo). Firma teraz musi wydać dużo więcej pieniędzy na mnie, a ja tego nie widzę na koncie.
Przy samozatrudnieniu, to jest taka specyficzna forma działalności, to mam nie dość ogólny pogląd, ale były też okresy, kiedy to przeklinałem, ale i takie za którymi tęsknię.

Zbynio, oczekuję z niecierpliwością ;-)

[ Dodano: 2018-09-05, 12:33 ]
Arti, nie myl samozatrudnienia z DG - to dwie zupełnie różne sprawy!

Skocz do: