dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio, mysle, ze to bardzo dobry trop. Po prostu sa jakies jaja z USB. Po zainstalowaniu zgodnie z instrukcja (soft, restart, wylaczenie kompa, podlaczenie skanera do USB, podlaczenie skanera do zasilania, wlaczenie skanera, uruchomienie kompa) skaner jest wykrywany w menederze urzadzen, ale soft minolty go nie widzi, podobnie Vuescan. Dioda caly czas mruga. I teraz - wylaczylem skaner, przepialem do innego portu USB... i Vuescan go wykrywa, skanuje, ale juz soft minolty tylko startuje, ale podajnika nie chce wciagnac...

Robilem juz procedure ponownej instalacji, wywalilem wszystkie pliki sterownikow (ich lista jest w instrukcji), pliki rejestrow, zainstalowalem od nowa i to samo niestety. Teraz sprobuje wywalic te koncentratory USB. Czytalem tez, ze Scan Dual IV nie lubi byc podpiety do HUB-a usb, a to rozdzielenie portow na plycie, to przypadkiem nie jest jakis HUB?

Dzieki :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Faktycznie, teraz sobie przypomnialem, ze nagle DS III przestal mi dzialac. VS go nie widzial, a soft minolty wywalal sie przy probie polaczenia ze skanerem. Zrobilem reinstalke i pomoglo :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan napisał/a:
a to rozdzielenie portow na plycie, to przypadkiem nie jest jakis HUB?


Zależy które, podepnij po prostu tam z tyłu, koło klaierki i mychy najlepiej, tam jest "czyste" wyjście. Ale już podpinanie z przodu obudowy, lub na śledziu z tyłu gdzieś niżej może być traktowane jako HUB.. dyski przenośne też nie lubią HUBów, jest na nich zbyt duży spadek napięcia w stosunku do wyjścia oryginalnego.

[ Dodano: 2009-02-19, 12:17 ]
dan napisał/a:
(soft, restart, wylaczenie kompa, podlaczenie skanera do USB, podlaczenie skanera do zasilania, wlaczenie skanera, uruchomienie kompa)


skoro najpierw soft, to po restarcie bym po prostu podłączył skaner do zasilania, włączył go.. i z odpalonym systemem podpiął USB "na gorąco"... czasem USB nie łapie że coś ma, gdy to jest podłączone od chwili wyłączenia komputera.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio napisał/a:
Zależy które, podepnij po prostu tam z tyłu, koło klaierki i mychy najlepiej, tam jest "czyste" wyjście.

Tak zrobilem od razu przy pierwszym podpieciu.

dagio napisał/a:
skoro najpierw soft, to po restarcie bym po prostu podłączył skaner do zasilania, włączył go.. i z odpalonym systemem podpiął USB "na gorąco"... czasem USB nie łapie że coś ma, gdy to jest podłączone od chwili wyłączenia komputera.

Zrobilem tak, jak bylo opisane w instrukcji i skaner bez problemu zostal wykryty, od razu za pierwszym razem. Pozniej zrobilem jak piszesz, i tez go wykryla Vista. Tylko co mi po tym, jak nie moge softu minolty uruchomic :-|
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
dan, trochę Cię zmartwię, ale miałem tak samo. Miałem już dwa skanery Minotlty DS IV i zawsze było tak samo.
Dioda migała, soft się zawieszał, nie działało na innych nawet softach. Tak było na moim komputerze stacjonarnym. Ale na innym laptopie i stacjonarnym działało normalnie.
U mnie też działało czasami (tzn. większość razy). Musiałem po prostu od nowa instalować soft itp.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Maciej, jakiego miałeś Windowsa?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mam dwa tropy-rozwiazania:
1. http://www.fixya.com/supp...ta_scan_dual_iv

Cytat
Hey all,

Turns out all was fine with unit. For some reason it was incompatible with
my USB ports which are native to my motherboard. I was able to try the unit
on another PC and got it running. So I went to Comp USA, bought a PCI USB
Card to run it through and Eureka!

Unit is up and running and I am playing with it now.

Later,

Nick


2. http://photo.net/digital-darkroom-forum/00Qzrq

Cytat
If you've installed the DiMage software (which should install even in Vista) go to the start button and find DiMage scan ver. 1.1. Right click on the DiMage Scan Utility line after expanding "DiMage scan ver. 1.1." Select "properties." In the properties window choose the "compatibility" tab. Check the box that says "Run this program in compatibility mode for:" and in the drop down box select Windows XP (Service Pack 2).


sprawdze po pracy :->
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
dagio, XP, service pack 3.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Wtedy przydaje sie VueScan, bo Hamrick zrobil taki fake driver dla wszystkich wspieranych skanerow. Naprowadz Viste na katalog VS i zobacz, czy to cos da.

Podmienilem sterownik, na ten ogolny instalowany razem z Vuescanem. Poszlo bez problemu pod softem Minolty. Ale... mam banding :-( Bardzo wyrazny... :cry: Masakra :-/

[ Dodano: 2009-02-19, 18:07 ]
Czy to wina sterownika od Vuescana? Wydaje mi sie, ze czytalem na forum o takim problemie :roll:

[ Dodano: 2009-02-20, 09:48 ]
Po restarcie kompa banding jakby mniejszy :shock: Dziwne..

Przy okazji podbijam, bo cos cicho :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan, okienko kalibracyjne masz czyste? Nie moze byc nawet drobinki kurzu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
dan, okienko kalibracyjne masz czyste? Nie moze byc nawet drobinki kurzu.

A ktore to jest? W ramce gdzies?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
Czy to wina sterownika od Vuescana? Wydaje mi sie, ze czytalem na forum o takim problemie
Ja mam banding w VS. W sofcie minolty jest OK. Ale nie wiem w sumie jaki mam sterownik. ALe chyba Minolty. Bo ja zawsze najpierw isntaluje soft, restartuje, wlaczam skaner i system zawsze sam sobie znajdowal sterownik.

[ Dodano: 2009-02-20, 10:11 ]
dan napisał/a:
A ktore to jest? W ramce gdzies?
Tak w ramce. Ale obstawiam, ze to pudlo. To predzej cos nie tak z tym pieprzonym VS.

A SF probowales?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
dan, okienko kalibracyjne masz czyste?


Przy tym wychodzą równe, jaśniejsze/ciemniejsze lub kolorowe paski, ale zawsze w tym samym miejscu i zazwyczaj jeden wzdluz klatki. To tak zeby rozpoznac... ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
le nie wiem w sumie jaki mam sterownik. ALe chyba Minolty. Bo ja zawsze najpierw isntaluje soft, restartuje, wlaczam skaner i system zawsze sam sobie znajdowal sterownik.

No to na pewno masz Minolty. Nawet po zainstalowaniu VueScana ze sterownikiem, trzeba recznie podmienic sterownik Minolty na ten od VueScana. Jesli tego nie robiles, to nie ma opcji, zebys mial inny niz Minolty.

dzerry napisał/a:
A SF probowales?

Probowalem na sterowniku Minolty - zawiesza sie przy starcie. Na sterowniku Vuescana jeszcze nie probowalem.

Dzis zainstaluje skaner na laptopie z XP-ekiem, zeby sie ostatecznie upewnic, ze banding to nie jest kwestia sprzetowa, tylko sterownika od VueScana. Sprobuje go tez podlaczyc do innego kompa z Vista.

Po przekopaniu netu nie znalazlem zadnej informacji, o dzialaniu Minolty IV pod Vista. Za to znalazlem kilka, o tym, ze pod Vista nie dziala.

Aha - tryb zgodnosci nie pomogl.

[ Dodano: 2009-02-20, 10:23 ]
alkos napisał/a:
Przy tym wychodzą równe, jaśniejsze/ciemniejsze lub kolorowe paski, ale zawsze w tym samym miejscu i zazwyczaj jeden wzdluz klatki. To tak zeby rozpoznac...

O, to cos takiego mialem. Niezbyt widoczne, lekko cyjanowo-zielone oraz magentowe :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
O, to cos takiego mialem. Niezbyt widoczne, lekko cyjanowo-zielone oraz magentowe :->


No to wyczysc DOKLADNIE dziurke w ramce (jedyną której nie zakrywa film) i zrestartuj skaner i software :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
No i pod SilverFastem bandingu nie ma :-D :

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
No i pod SilverFastem bandingu nie ma :-D :


No i pod silverfastem najlepiej mi kolorowe negatywy wychodza :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
ooo cziłałaaa
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
No i pod silverfastem najlepiej mi kolorowe negatywy wychodza

Mi chyba tez :-P NPC 160? Zaden problem:



:-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
NPC 160? Zaden problem:


Baaardzo spoko. Możesz pokazać swoje ustawienia SF do tego zdjecia? Mam nadzieje że coś chrzanie z wolaniem, bo dostaje duzo wyzsze kontrasty...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach