dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Z tego co probowalem, dostaje podobny efekt z minolty co z softu nikona z nikona Specjalnie dzisiaj LS-50 dzwigalem do domu

Tzn ze z softu nikona na nikonie wychodzi lepiej niz np z SF i minolty?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Tzn ze z softu nikona na nikonie wychodzi lepiej niz np z SF i minolty?


Lepiej niz z minolty na minolcie. Natomiast na pewno mniej kontrastowo niz z SF, co mnie w nim wkurzalo najbardziej.

Tyle ze soft nikona jest STRASZNY do pracy. Chyba nawet gorszy niz vuescan.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zdjalem pokrywe skanera, wlaczylem index scan i staralem sie podejrzec, czy nie ma kurzu w strategicznych miejscach (matryca, lampa). Na szybce oslaniajacej lampe lezy kilka konkretnych pylkow, na calej dlugosci lampy (czyli w poprzek klatki). Obstawiam, ze to jest zasadnicza przyczyna bandingu :-/ Rozbierac go dalej i czyscic to samemu nie usmiecha mi sie... :-/

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
Rozbierac go dalej i czyscic to samemu nie usmiecha mi sie... :-/


Dobra, dobra, rozkręcaj paniczu, rób zdjęcia i tutorial jak czyścić DS IV bez uszkodzeń większych ;-)

Mi się pojawił nowy rodzaj bandingu - po środku! Nigdy wcześniej tego nie było..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
Mi się pojawił nowy rodzaj bandingu - po środku! Nigdy wcześniej tego nie było..

Ech, porazka. Gdyby nie ten banding, to bylby to wypasiony skaner..

Chyba zaniose go do Fototronika :-/
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
dan napisał/a:
Ech, porazka. Gdyby nie ten banding, to bylby to wypasiony skaner..

Ehh, co ja się namęczyłem u siebie z bandingiem... Oczywiscie rozbierałem skaner i mocno czyściłem - nic to nie dawało, byłem kompletnie zniechęcony. Tak jak pisałem wcześniej w tym wątku, nagle się okazało, że na innym kompie banding kompletnie nie występuje (nawet na tym samym oprogramowaniem). Zmieniłem więc komp do którego skaner jest podłączony, zmieniłem soft na vuescan i w zasadzie problem minął...
Życzę wytrwałości i sukcesów w walce z dual scan IV bo to naprawde fajny skaner...

pozdrawiam, Marcin
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:

Ech, porazka. Gdyby nie ten banding, to bylby to wypasiony skaner..

Chyba zaniose go do Fototronika :-/


mam nowe podejrzenie, że chodzi o nagrzanie się skanera - im dłużej pracuje tym cieplejszy i pojawia się banding. Dopiero na którejś tam rolce z kolei się pojawia, niebo na skanowanych od razu po włączeniu jest czyste...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tilt napisał/a:
nagle się okazało, że na innym kompie banding kompletnie nie występuje

Trzeci komp (jeden vista, 2x XP) i problem wciaz wystepuje.

guerilla napisał/a:
mam nowe podejrzenie, że chodzi o nagrzanie się skanera - im dłużej pracuje tym cieplejszy i pojawia się banding.

Pudlo. Dzis podlaczylem, wlozylem pasek, pierwsz klatka z niebem i banding jak zloto.

Moje podejrzenie - zaklocenia napiecia na zasilaczu. Podobno zasilacz ma duzy wplyw na prace skanera. Co macie podpiete razem ze skanerem? Skaner bezposrednio do gniazdka, czy przez listwe?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Moje podejrzenie - zaklocenia napiecia na zasilaczu.


Wtedy banding mialbys wszerz klatki, nie wzdluz...
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
dan napisał/a:
Co macie podpiete razem ze skanerem? Skaner bezposrednio do gniazdka, czy przez listwe?


ja mam przez listwę i wszystko jest w porzo
dan współczuje ci z tymi problemami :-(
lecz trzymam kciuki i wytrwałosci życzę :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Nowa obserwacja - drobniutkie, ciemne punkciki na lampie. Srednica ca. 0,1 mm.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Nowa obserwacja - drobniutkie, ciemne punkciki na lampie. Srednica ca. 0,1 mm.


Muchi srajom.





mspanc!!!!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Muchi srajom.

Ty sie smiej, ale tak to wyglada :-P To byla moja pierwsza, totalnie absurdalna mysl - po czym nastapilo otrzezwienie - kuzwa, jak tam mucha wleciala i nasrala? :mrgreen:

Skutki ogladania skanera po piwie :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sprobuj to wyczyscic na mokro, widze szanse ze moze to byc zrodlo bandingu. Chyba ze mucha srała od wewnatrz?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Tak czytam czytam i okazuje się, że banding to jakby normalna przypadłość dedykowanych skanerów do klisz.. Szajse.. Kupić takie pudło za grubą kasę i walczyć z czymś takim :-/ To już chyba wolę nieostre ziarno na 100% skanach z płaskiego :-?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Sprobuj to wyczyscic na mokro, widze szanse ze moze to byc zrodlo bandingu.

Zeby sie tam dostac, trzeba pare rzeczy odkrecic. Przy LS-2000 mialem wszystko na zdjeciach, a i tak latwo nie bylo...

alkos napisał/a:
Chyba ze mucha srała od wewnatrz?

Chyba wypiles wiecej ode mnie :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Chyba wypiles wiecej ode mnie :-P


Dzis nie :-P
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matth, ja o bandingu czytam jak o potworze z Loch Ness :-P

PS: za wczesnie sie ciesze? moze, dopiero z 50 skanow za mna.. a i oko niewprawne.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matth napisał/a:
To już chyba wolę nieostre ziarno na 100% skanach z płaskiego

Szczerze? Wole banding niz rozmyte ziarno i troche(!) gorsze kolory z V500 :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dan, tylko ten banding wychodzi 3x drożej :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach