dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matth napisał/a:
dan, tylko ten banding wychodzi 3x drożej

+/- tyle, co V500 + ramki z betterscaning.com.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dan, o.. tyle, że od mojego 8800F co najmniej 2x i średniaka tam nie wsadzę.. Dolina ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matth napisał/a:
i średniaka tam nie wsadzę

Dlatego trzeba miec dwa - przyzwoity plaski do sredniego i przyzwoity dedykowany do malego :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dan, ech... żeby jeszcze te przyzwoite do małego kosztowały przyzwoicie ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matth, czeka na Ciebie Minolta Dual Scan I f 2400.. z kompem do obsługi.. a zrobię Ci przyjemność, dla Ciebie będzie za 400zł całość.. jak znajdziesz wątek w giełdzie, zaklepiesz i potweirdzisz na PW :-)

[ Dodano: 2009-03-11, 00:50 ]
o, nawet podpowiem gdzie ejst.. masz tam pełne skany :-)
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dagio, nie nie nie, odejdź, przepadnij zły człowieku :-P Dość ostatnio wydatków miałem.. Nie mówiąc już o tym, że Dual Scan I to już nawet przez google jest zapomniany :-P
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matth, ale twórca o nim nie zapomniał:
http://www.konicaminoltas...Dua.1659.0.html
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matth napisał/a:
żeby jeszcze te przyzwoite do małego kosztowały przyzwoicie

Cene da sie przelknac, jesli ktos traktuje aparat na film 135, jako swoj podstawowy sprzet. Pare miesiecy temu nosilem sie z zamiarem kupna Nikona LS-50, bo stwierdzilem, ze wole dolozyc i miec nowy sprzet z gwarancja, wlasnie po to, zeby uniknac podobnych akcji jak z Minolta. Niestety spoznilem sie, obecnie uzywane Coolscany V-ki chodza w cenach wyzszych niz niedawno sprzedawali nowe. I to nie jest optymistyczna sytuacja, bo niedlugo do wyboru bedzie tylko Plustek (ktory zly nie jest, ale chcialoby sie lepiej).
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dagio, zastanowię się, ale nie palę się na kolejne kilka stówek.. Zmieniłeś skaner tylko ze względu na podłączenie do kompa?

dan, jeśli film jest podstawą to nie ma co dyskutować, dobry skaner (oczywiście jeśli magazynuje się zdjęcia na kompie) to podstawa. Ale u mnie cyfra jest podstawą obecnie. I jeśli robię zdjęcia dla kogoś to jest dla mnie najbardziej praktyczna. Analog to hobby i nic poza tym, przerób mam zbyt mały żeby górę kasy pakować w skaner, wolę kupić papier i przejechać się do ciemni ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matth, tylko ze względu na podłączenie do kompa.. no i na to, że minolta nie jest moja, tylko stoi u mnie cały czas.. ale mam zgodę właściciela na sprzedaż.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dagio, ma funkcję ICE ?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matth, nie ma :-) ale ICE i tak nie dziala na BW, zadne ICE.. a Ty i tak do BW szukasz skanera, wiec ICE nie ma dla Ciebie znaczenia :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dagio, no tak, ale jak już bym się szarpnął to i domowe archiwum by się zdigitalizowało, a tam kolory, slajdy, wszystko stare i zmęczone życiem ;-)

Aaa.. nie szukam skanera :-P
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matth, skoro w archiwum masz sie bawic, to zdecydowanie wieksza inwestycja bedzie lepsza.. ten skaner jest swietny, kiedy nie musisz robic hurtem, z wiadomych wlasnie wzgledow.. no ale jaka jakosc! (pognebie Cie troche..)

PS: napisze do kolorowych, zeby nasz wywod przeniesli do mojego ogloszenia na gieldzie i je przedluzyli
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dagio, nie gnęb mnie.. Nie tak dawno kupiłem 8800F :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dagio napisał/a:
no ale jaka jakosc! (pognebie Cie troche..)


Ja wiem że chcesz go sprzedać, ale nie przesadzaj co ?:)

wg specyfikacji jest focus free - czyli bez AF'a,i skanuje 60sekund jedną klatkę.

Wystaw na allegro, tam na pewno go sprzedasz.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
guerilla, dzięki za ratunek ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006


Przez ten pieprzony banding z Minolty odechciewa mi sie robic na filmie :cry:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan, mam dokladnie to samo. Ale tylko w VueScanie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Ale tylko w VueScanie.

Ja niestety pod kazdym softem. Paski wygladaja zawsze tak samo. Widac je na jednolitych powierzchniach, tak jak niebo powyzej.

Nowy trop:
http://groups.google.pl/g...cd218a8ab519dcf
Cytat
I noticed that power supply of scanner was getting excessively hot
and here I started suspecting power supply for some problems. Since
nothing worked, I decided to change my power supply with home made
linear power supply of 12V, 1.5 AMP. On my surprise, it worked. I
scanned 37 slides without any problem.


Moj tez sie grzeje... Musze sprawdzic, jaki mam zasilacz do Espona. Jesli taki sam, to sprobuje podmienic.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach