Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no chyba przeoczyłem tę informację. :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Touchscreen sporo zmienia. AF moim zdaniem na lepsze. Z innymi funkcjami bywa różnie. No i trzeba uważać, żeby sobie nie namieszać np. chowając aparat w dłoni. Raz sobie ustawiłem ISO6400 i chwilę mi zajęło odkrycie, dokąd sobie poszły kolory i dynamika... :mrgreen:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
wygląda na to, że kompensacja ekspozycji zamiast przycisków +- wskoczyła na miejsce obok adj, zamiast iso. Pewnie tam będzie dodana jako dodatkowa sekcja

...dyskusyjne...
pszczołowaty napisał/a:
Zniknął przycisk AEL, AFL... C-AF

C-AF i temu podobnych nigdy w tym aparacie nie rozumiałem.
Brak TAv - ???
Ryszard napisał/a:
Touchscreen sporo zmienia.

Mam nadzieję, że będzie opcja, żeby to od razu wyłączyć?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Wszystko fajnie, tylko my tu się rozwodzimy nad jednym kompaktem, a to nawet nie jest premiera...
Myślałem, że będzie chociaż zapowiedź następcy K-70, albo premiera HD DA 11-18/2.8... ale wiem, wiem - wiosna będzie Nasza :mrgreen:

[ Dodano: 2018-09-27, 22:38 ]
Mertz napisał/a:
Brak TAv - ???
Ryszard napisał/a:
Touchscreen sporo zmienia.

Mam nadzieję, że będzie opcja, żeby to od razu wyłączyć?


No właśnie, też mi to niepotrzebne.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mertz napisał/a:
Mam nadzieję, że będzie opcja, żeby to od razu wyłączyć?
Nie licz na to :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Mertz napisał/a:
Mam nadzieję, że będzie opcja, żeby to od razu wyłączyć?
Nie licz na to :-P


..ależeszczemuż? W 5DIV to była chyba trzecia funkcja, jaką znalazłem :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mertz napisał/a:
ależeszczemuż?
Poczyniłem albowiem optymistyczne założenie, że w aparacie chwalonym chyba od zawsze za sensowną obsługę, również interfejs dotykowy został zrobiony z głową, aż będzie się chciało intensywnie z niego korzystać - a nie wyłączyć zaraz po rozpakowaniu pudełka.

[ Dodano: 2018-09-28, 22:25 ]
Tak postrzegam serię GR - może nie mieć trybu filmowania, ale od strony foto musi być majstersztyk - czyli jak już coś mu wkładają, to jest dopracowane. Zresztą nie widać, żeby się spieszyli :mrgreen:

[ Dodano: 2018-09-28, 22:28 ]
Kończąc - AF na dotknięcie palcem jest naprawdę super. Myślę, że mógłby Ci się spodobać.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie będę się spierał. Po cichu liczę, że mi naprawią tą GR-kę i jeszcze ze dwa lata podziała. Poobijana, powycierana...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mertz napisał/a:
Poobijana, powycierana...
Tylko pogratulować! Taki smaczek porządnych metalowych korpusów :-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
To już wiem, czemu nie było premier w tym roku - w przyszłym będzie 100-lecie firmy i będzie wysyp nowości z tej okazji ;-) :
https://www.pentaxforums....with-ricoh.html
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Kuba Nowak napisał/a:
To już wiem, czemu nie było premier w tym roku - w przyszłym będzie 100-lecie firmy i będzie wysyp nowości z tej okazji ;-) :
https://www.pentaxforums....with-ricoh.html


Wywiad
Czy firma Ricoh będzie współpracować z producentami oprogramowania innych firm, takimi jak Adobe?
R: Obecnie tego nie planujemy
Jak wyglądają prace nad stabilizacją obrazu opartą na ruchu czujnika?
R: Istnieje kilka problemów technicznych, które wciąż nie zostały przezwyciężone.
Czy możemy oczekiwać aktualizacji funkcji za pomocą oprogramowania układowego lub w inny sposób dla K-1 II?
R: Na tym etapie nie planuje się żadnych nowych funkcji,
:Czy są dostępne jakieś informacje dotyczące teleobiektywu szerokokątnego na mapie drogowej?
R: Nie w tym momencie.
P: Czy są jakieś plany odnowienia obiektywów z napędem śrubowym, np. poprzez dodanie silników AF ?
R: Nie ma takich planów.

Ja się tak zastanawiam : Co robi dział foto w firmie Ricoh? Dwa lata się projektuje obiektyw 50/1.4 i wychodzi całkiem niezła aberracja chromatyczna. Nowy K-1II to regres w stosunku do K-1, szerokokątny zoom APSC miał być i nie ma. Następca K-3II - może zrobimy, a może nie itd.
Jak bym się bardzo ucieszył gdyby Ricoh sprzedał dział foto (markę Pentax) komuś komu się chce coś robić. Inaczej zamordują biednego Pentaxa swoją biernością.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tomek_j napisał/a:
Co robi dział foto w firmie Ricoh?

Po braku TAv (wprowadzonego w GR zaraz w pierwszym modelu po przejęciu Pentax'a) wnioskowałbym, że zaczyna nabierać dystansu, bo TAv to chyba czysto pentaxowy patent, bardzo fajny (w Cannonie mi go brakuje), a jego brak w GRIII - obym był złym prorokiem - może średnio wróżyć.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Kto chce kupić pentaksa ? Sprzedam tanio :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Hmm, skąd zaskoczenie, ze w tym roku nie będzie premier, skoro wiemy o tym oficjalnie od kilku miesięcy?

Co do 28vs 24mm - właściwie dlaczego nie 16mm? A na poważnie - brak zuma w choćby wąskim zakresie powoduje, ze sporo osób odpuszcza GRa, więc zmiana na 24 tylko zmniejszy zainteresowanie
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Fuji ma 35 (ekwiwalent małego obrazka) chyba... I jak już wcześniej zauważono jest sporo cięższy, większy i droższy ;)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Pewnie z fusów te wnioski.

Z całym szacunkiem, ale - espresso - podobnie jak Twoje.
espresso napisał/a:
zdaje się że pozycja Fuji X100 na rynku wskazuje na coś zgoła odmiennego

...że co? Popularność korpusu wskazuje, że oczekuje się czegoś innego??? Przecież to 24mm na APS-C. Nie rozumiem Twoich dywagacji.
espresso napisał/a:
Jasne (f2) 24mm było by fajniejsze dla większej grupy odbiorców.

Patrząc na ten wątek, to jesteś w zdecydowanej mniejszości - i coś mi mówi, że "średnia oczekiwań" byłaby podobna. Z resztą - street is dead :evilsmile:
espresso napisał/a:
Nikomu by dwie wersje nie przeszkadzały.

:shock: :shock: - że co (II)? Aparaty to nie samochody, żeby produkować je w iluśtam wersjach silnika.

A do chcących zuma 3x i od "24mm" - macie Leice D-Lux. I nawet w niższej cenie niż X100. Nie znam aparatu, patrzę tylko na cyferki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mertz, espresso i fusy? Chyba nigdy w kawiarni nie byłeś ;-)

[ Dodano: 2018-10-02, 09:33 ]
Z ciekawości zajrzałem do testów photozone, obiektywy bezlusterkowe pod APS i m4/3 o takich parametrach... Małego i porządnego nie udało się nikomu zrobić. Wszędzie duże kompromisy (beczka 5%, winieta 1,5EV itp.) i programowe wyciąganie, żeby JPG dobrze wyglądały. espresso, z historii Twoich wypowiedzi na forum nie sądzę, żebyś takie cuda zaakceptował w GR z odpowiednikiem 24mm - nie ta liga jakościowa jakiej, zdaje mi się, oczekujesz. A wyśrubowana jakość + szerokość + jasność = Sigma, Opera, D-FA 50... czyli najpierw masa, potem rzeźba ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Czyli jesteśmy skazani na GR'a :-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Czyli jesteśmy skazani na GR'a

Nie wiem, zależy od podejścia. Jak pokazały doświadczenia ostatnich lat - wysokiej klasy, mały korpus ze stałoogniskowym szkłem i matrycą APS-C to dość wymagające urządzenie, niszowe, z wcale nie tak dużą rzeszą odbiorców. Taki przypadek zawsze spotyka się z hejtem - jednych, bo po co toto w ogóle, jaki to ma sens, g... i wypad z tym, innych - a czemu tak wąsko/szeroko/bez zuma. Stąd ilość produkowanych egzemplarzy nie jest zapewne duża, co pewnie w znaczącym stopniu nabija cenę (i podnosi kolejną falę hejtu). Kto jeszcze pamięta Nikon'a A? Kto poważnie traktuje Sigmy DP? W zasadzie to ostały się chyba tylko Ricoh i Fuji - pierwszy, mający swoich "wyznawców" nierzadko od kilkunastu lat, drugi - który wdarł się" na salony" przebojem. I nie wiem czy jest miejsce na coś więcej. Popatrzcie chociażby na nasze forum - ile osób będzie jarało się kolejnym, chociażby najbardziej plastikowym korpusem K-ileśtam, a ile osób bierze udział w dyskusji w tym wątku?
Dobra, rozpisałem się, wracam do pracy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
Taki przypadek zawsze spotyka się z hejtem

Lub ciekawością i zakupem. Podsunąłem temat GR-a znajomemu Nikoniarzowi i od paru lat jest jego zadowolonym użytkownikiem. Sam się do niego przymierzam, ale fakt posiadania niepoważnej Sigmy DP trochę mnie studzi. Jak napisałeś - to nie są aparaty dla każdego i rzadko znajdują przypadkowych nabywców. Ważny jest też czynnik finansowy - często zakup jednego aparatu determinuje jego większą uniwersalność i użyteczność (stąd popularność m.in. systemu m4/3), a GR, DP czy X100 sprawdzają się raczej jako dodatkowe zabawki na które już nie starcza pieniędzy, lub ich ograniczenia podważają sens zakupu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach