Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Kto poważnie traktuje Sigmy DP?

Ja! Dla mnie DP2M to w tej chwili podstawowe narzędzie pracy. Trochę to trwało, ale wszystkie wady aparatu udało mi się w końcu przekuć na zalety. Poza ISO 100 nie wychodzę, zapasową baterię zgubiłem, aktualnie na jednym ładowaniu robię góra 25 ujęć. Wkrótce zobaczę pierwsze wydruki i publikację w 100% zrealizowaną DP. Słowem ideał!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Lipa, dlatego wciąż robię zdjęcia Nokią 1020 z niezłą matrycą i dng. Do noszenia przy sobie zastępuje mi kompakt. Drukowałaem z tego zdjęcia w wysokonakladowej publikacji albumowej za duze $ i daje radę lepiej niż niejeden FF w rękach kiepskiego fotografa.

Jeśli kupić kompakt, to musi dać coś więcej niż ta nokia.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
... czyli nic nowego. Panowie z Ricoh'a/Pentax'a są bardzo tajemniczy. Niestety coraz częściej mam wrażenie, że za tą tajemniczością nic się nie kryje :-|
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ja wyczytałem, że ci panowie wiedzą czego chcą - i za to szacunek.
Nie mają ciśnienia na FF, ISO 819200 i pewnie parę innych "niezbędnych" dzisiaj rzeczy. I bardzo dobrze. Niech GR pozostanie GR'em - skoro im to pasuje.

[ Dodano: 2018-10-04, 11:30 ]
Zamiast pędu do jedynie słusznego małego obrazka, prędzej bym się po nich spodziewał czegoś z 1-calową matrycą i szkłem f/1.8 - ale bardzo małym i nieskładanym, żeby wyśrubować szybkość i gotowość aparatu.

[ Dodano: 2018-10-04, 11:32 ]
:idea:
A smartphone photo is evolving rapidly, and you can take a good picture with your smartphone. But you can’t enjoy the process of shooting with it. Only a camera makes you feel like seeing what you don’t see usually.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A wiadomo już ile będzie kosztował w zakupach grupowych?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
o tym nie wolno rozmawać :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
To proszę mi napisać :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ceny w zakupach grupowych, na konkretne produkty, otrzymują tylko te osoby, które zgłoszą akces na kupno danych wyrobów. Obowiązuje zasada poufności cen.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Przecież wiem. Nie można pożartować czy już zaczęły się zapisy ? :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem kto wie i kto rozumie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Dlatego dodałem tego kretyńskiego emotikona. Ale spoko, pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no mi też chodzi po głowie
ale niestety kilka warunków najpierw muszę spełnić sam
a jednym z nich jest sprzedanie Panasonica :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rivelv napisał/a:
jednym z nich jest sprzedanie Panasonica :)


Ja jestem gotowy, już dawno sprzedałem panasonic'a.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Rivlev pochwal się jakie masz do niego obiektywy :) Ostatnio wypadło mi szkiełko z Olka E-P1 i zaczął robić ładne zdjęcia (czyt: usunąłem filtr UV/IR), no i szukam lepszego obiektywu niż kitowy 14-42 :)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
skaarj, ja mam takiego z jednym obiektywem :) - odpowiednik 24-360mm (DC-TZ202)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
No to nie interesuje mnie :D

Ale podpowiem - wywal filtr UV/IR - jakby co mogę w tym pomóc. Gdybyś chciał potestować to mogę pożyczyć przerobionego Olka.

pz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach