pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Lightroom 6 - Edycja zdjęć tylko w obrębie kolekcji
Mam taką sytuację. Mam x zdjęć w jednym dużym katalogu LR (podział zgodnie z folderami na dysku [lata/daty]). Chcę dla kogoś wydrukować 200 wybranych zdjęć. Zawsze tworzyłem kolekcję, wybrane zdjęcia wrzucałem do kolekcji i zawsze łatwiej było mi to wszystko opanować.
Problem pojawił się w momencie gdy zdjęcia mam wydrukować w formacie 15x21. Zawsze drukuję w 2x3 i takie proporcje ma matryca.

W jaki sposób edytować zdjęcia tylko w obrębie kolekcji, tzn zmiana zdjęcia w kolekcji nie zmienia go w głównym katalogu. Jest to w ogóle możliwe? Teraz klikam na kolekcje, zmieniam proporcje zdjęcia i w głównym katalogu zdjęcie też ma nowe proporcje:/
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a skopiowanie kolekcji do osobnego folderu na czas wydruku? później można wyrzucić
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie korzystam już z Lr i w związku z tym nie sprawdzę, ale może można utworzyć kolekcje tylko z wirtualnych kopii?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Michu napisał/a:
ale może można utworzyć kolekcje tylko z wirtualnych kopii?
Dokładnie tak. Trzeba utworzyć wirtualne kopie tych zdjęć dodać je do nowej kolekcji i te wirtualne kopie można odpowiednio wykadrować.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Skończyło się na tym że przy wgrywaniu zdjęć do wywoływania poprzez stronę www, można było w bardzo fajny sposób kadrować. Ale dzięki za uwagi.
Zamiast wirtualne kopie, myślałem o utworzeniu nowej biblioteki tylko z interesującymi mnie zdjęciami, z tego co widziałem można to bezpośrednio z poziomu programu zrobić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach