bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 536
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc536.dng (25,5 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 28.10.2018 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc536_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc536_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc536_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc536_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ten RAW to... poważnie? :shock: Po poprzedniej edycji niezły "gwóźdź" tym razem - przynajmniej dla mnie :-/
Wrzuciłem w wołarkę i... nie bardzo wiem co zrobić :mrgreen:
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
Ja bym chyba zostawił tak, jak jest. To zdjęcie jest kompletne bez obróbki ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ano, ano... Pierwsza przymiarka zupełnie bez pomysłu. Co ruszę, to mam wrażenie, że... psuję :evilsmile:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Rafi napisał/a:
nie bardzo wiem co zrobić

Jak to – co? Wywołać po swojemu. ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Z tej białej plamy da się wyciągnąć sierść. I nie jest nawet bardzo rozmyta. Ale zdjęcie nie jest perfekcyjne - jeśli nie można selektywnie stosować efektów, to wyjście z tego galimatiasu łatwe nie jest. Chociaż.....Zależy co się komu podoba.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Penteusz - też tak zaczęłam. Sierść zrobiła się widoczna ale kot mniej mi się podoba. Jeszcze nad tym popracuję.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
U mnie odzyskanej sierści jak na lekarstwo. Albo ze mnie taki słaby rawista albo RT na tyle tylko sobie poradził. Ale muszę go używać, bo RT to moje inicjały, więc sami rozumiecie ;-)
A fotos masakra... :evilsmile:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Ryszard napisał/a:
RT to moje inicjały


Richard Trump..... :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rafi, bo to jest zdjęcie z tej kategorii, że albo je załatwisz w 5 minut albo do kosza ;-)
Ja taką taktykę przyjąłem i przepały na sierści nie były priorytetem, chociaż co nieco nad nimi popracowałem. Ciekawe ile Wy z tego wyciągniecie, macie większe doświadczenie w RawChallenge.

[ Dodano: 2018-10-23, 10:25 ]
Penteusz, zazdrościsz... :evilsmile:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Ryszard napisał/a:
Penteusz, zazdrościsz... :evilsmile:


Meli :roll:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłałem również swój sposób na tę fotkę. Zobaczymy co z tego wyniknie. Aby znów nie zapomnieć fotka poszła już dzisiaj. Wkurzający RAW. :mrgreen:
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Też wysłałam, bo ze względu na weekendowe wyjazdy czasem nie zdążę.
powalos - prawdziwie wkurzające RAW-y mogłabym dostarczyć ale pewnie bakulik nie zaproponuje następnego kota.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, wyślij. Jak nie teraz to może następnym razem wystawi, aby się nam nie znudziło i abyśmy w ramach "wkurzenia się", nie zbojkotowali zabawy. :mrgreen: Pzdr.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jakaranda napisał/a:
prawdziwie wkurzające RAW-y mogłabym dostarczyć ale pewnie bakulik nie zaproponuje następnego kota

Przysyłajcie RAWy, bo w zanadrzu mam ich tyle, co kot napłakał, i co drugą edycję muszę wrzucać coś swojego…
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
bakulik napisał/a:
Przysyłajcie RAWy, bo w zanadrzu mam ich tyle, co kot napłakał, i co drugą edycję muszę wrzucać coś swojego…


ujęła mnie twa prośba :)
wszak mam tyle zepsutych zdjęć :)
pierwszy już leci :)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
bakulik, coś poszukam :) a ta edycja jest super ;)

[ Dodano: 2018-10-23, 23:44 ]
tylko nie wymyślajcie jakiś BW ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bakulik napisał/a:
Przysyłajcie RAWy, bo w zanadrzu mam ich tyle, co kot napłakał, i co drugą edycję muszę wrzucać coś swojego…

Wyślę, będzie niezła zabawa. Oby tylko nie było jak w niedawnej edycji - nadeszła tylko jedna praca :mrgreen:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Widzę, że trochę dyskusji wywołałem - zobaczymy czy i jak przełoży się to na... wywołane :-> i nadesłane prace. Oczywiście mam na myśli liczbę tych prac...

A u mnie? Po pierwszej "panice", przy drugim podejściu zmieniłem wołarkę na "adobową" i RAW, znaczy prześwietlenia, zaczął u mnie wyglądać zdecydowanie lepiej. Tak więc tym razem o końcowych"efektach" zdecydował u mnie w dużej mierze wybór programu...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc536.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc536.zip

1. bakulik


2. jakaranda


3. Maad
Kiedyś musi być ten pierwszy raz. A że akurat padło na takie trudne zdjęcie? No cóż, najwyżej starzy wyjadacze tego forum będą mieli ubaw ;)
Zdjęcie wywołałem w RT. Idea jaka mi przyświecała, to "ukrycie" przed widzem tego co jest skopane i przyciągnięcie uwagi do jakiegoś innego elementu. Ot taka mała manipulacja ;)
Ponieważ kolory sierściucha i tak były szaro-buro-brudne to zdecydowałem się na desaturację. Odzyskałem z prześwietlonego obszaru to co potrafiłem, a widoczność wypalonej do cna reszty osłabiłem winietą. Całość pojechałem niskim kluczem. Następnie tak ustawiłem poziomy, żeby z oka wyciągnąć jeszcze jakąś treść. W moim zamyśle to ono ma koncentrować uwagę widza. Byłoby fajnie, gdyby znalazło się w złotym punkcie, no ale regulamin zabrania.


4. martinis
Obróbka w LR6 (profil obiektywu + wyostrzanie + suwaczki Basic i ToneCurve)


5. mr.ra66it


6. powalos
Znalazłem trochę czasu i pamięci (własnej) aby wrócić do zabawy, a tu taki skomplikowany RAW. Mała głębia ostrości więc i trudno się zdecydować co dobrze pokazać. Nic lepszego chyba nie wymyślę, więc posyłam mój sposób obrobienia tego RAW-a. Jak zwykle w użyciu LR 6.14. Chętnie obejrzę jak inni podeszli do tematu. Aleś nam Łukasz wywinął RAW-a.


7. rafi


8. rivelv


9. Ryszard
Jak pracowałem nad plikiem? Krótko ;-)
Moja standardowa ścieżka w RawTherapee: WB, ekspozycja, kontrast, nasycenie, parę pomniejszych poprawek aberracyjno-winietowych, wyostrzenie i oto mamy kotka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach