irok81  Dołączył: 21 Gru 2009
  Pancolar 55 1.4
Witam,
Stałem się posiadaczem niżej wymienionego sprzętu:
Practica VLC3
Carl Zeiss Jena Pancolar 1,4/55
Pentacon auto 3.8/135 MC
Interesują mnie najbardziej informacja na temat Pancolara, ponieważ sprawdziłem na ebay aukcję i ceny tych obiektywów są astronomiczne.
Jestem amatorem, posiadałem Pentaxa KX kiedyś, trochę liznąłem tematu foto, obecnie nie posiadam żadnego aparatu cyfrowego i mam pytanie. Chciałbym kupić jakiegoś bezlusterkowca i pobawić się tymi szkłami, czy to ma sens? Czy sprzedać ten zestaw i kasę przeznaczyć na coś innego? Co byście doradzili bo mam trochę mętlik w głowie jak zobaczyłem ceny tych obiektywów.
Pozdrawiam
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Gratuluję zakupu, pochwal się ceną :) Kupujesz Sony A7II lub wyższy, kupujesz adapter Techart LM-EA7, przejściówkę z Practiki na Leicę M i masz zestaw Panocalar z autofocusem+możliwość podpięcia lampy błyskowej działającej w ttl i hss. Lepiej się nie da.
 
irok81  Dołączył: 21 Gru 2009
Sprzęt znalazłem w mieszkaniu po dziadku. Mam jeszcze dwa jakieś stare dziwne aparaty, dzisiaj pojadę gdzieś, żeby ktoś to obejrzał i wycenił. Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się czy nie sprzedać tego wszystkiego.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
zrób zdjęcia sprzętu i wrzuć tutaj :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
irok81 napisał/a:
Sprzęt znalazłem w mieszkaniu po dziadku. Mam jeszcze dwa jakieś stare dziwne aparaty, dzisiaj pojadę gdzieś, żeby ktoś to obejrzał i wycenił. Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się czy nie sprzedać tego wszystkiego.

Zestaw Praktici jest tak kultowy, że ja bym postawił go sobie w domu w oszklonej gablotce i wyjmował raz w roku, żeby zrobić jeden film.
 
irok81  Dołączył: 21 Gru 2009
Link do zdjęć
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pierwszy to coś z tego https://en.wikipedia.org/wiki/Linhof
Czy na obiektywie drugiego coś napisali?
 
irok81  Dołączył: 21 Gru 2009
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Pierwszy to Linhof Technika, ale żeby ustalić model, to musisz go rozłożonego od przodu pokazać.

Drugi to Certix Model B: http://historiccamera.com...eet&app_id=1687
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Postaw na początek na półce, a jeśli złapiesz bakcyla to z Techniki będziesz wniebowzięty :)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
bakulik napisał/a:
Certix Model B

Bardzo swego czasu popularny rodzaj aparatów z miechem na zawiasach, przelotnie wpadł w moje łapcie identyczny z wyglądu Agfa Billy 6x9.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
greentrek napisał/a:
Agfa Billy

Mam takowy i nawet przepuściłem przez niego ze dwa lub trzy filmy, żeby sprawdzić, czy działa. Działa. :-) Ale dużo przyjemniej fotografuje się Voigtländerem Bessa RF. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach