bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rororo, używałem 2 tygodnie w Japonii z 5d mk1 + 35/2 USM przyczepione do szelki plecaka. IDEALNE rozwiązanie. Gdyby nie to, chyba odpadłaby mi szyja lub ręce...
Warte każdej złotówki.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
barmiska napisał/a:
Mam chińską podróbkę :-)

Możesz jakiegoś linka zapodać?
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Coś takiego (wybierałem bardziej tanie niż drogie ;-) )
Minusem mogą być nieco krótkie śruby i na grubszą szelkę ciężko założyć.
I zwróć uwagę na szerokość szelek, w dużych plecakach bywają szerokie (7cm?) i wtedy ani chińczyk ani peak design może nie wejść.
Na szelkę plecaka 40l moje mocowanie wchodzi na styk.
Pzdr.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Paski, zapięcia, itp., to ostatnie rzeczy, na których bym oszczędzał. Zaoszczędzisz na tym może stówę a potem sprzęt warty kilka(naście) tysięcy pójdzie w... drobny mak, tak to nazwijmy. :evilsmile:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Kerebron, o to to właśnie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kerebron, bbartlomiej, można też bez stresu nosić kilka stówek na pasku za dwie dychy. Mój po roku minimalnie się postrzępił* i bez żalu mogę go wymienić. Zresztą kolor mi się znudził :-P

* w sensie technicznym nic mu nie ubyło z wytrzymałości i bezpieczeństwa, po prostu materiał trochę "zapracował" i nie wygląda jak nowy.

 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Było by mi szkoda jak by mi nie podszedł uchwyt za 270zł i leżał w szafie.
Takiego za 30parę zł mi nie szkoda, bo ze 2 razy do roku go używam.
Fizycznie ciężko go zepsuć, aparat nie wypadnie. A jak wypadnie, to znaczy że ja też spadłem z urwiska ;-)
Chciałem sprawdzić czy w moim przypadku się sprawdzi takie mocowanie - nie sprawdziło się.
Za to pasek Black Rapid - bardzo. Ustawiam długość tak, że aparat sam ląduje w ręce, a wygoda w porównaniu do noszenia na szyi - ogromna.
No i mój sprzęt też nie jest z tych za kilkanaście tysięcy a co najwyżej kilkanaście-set :-)
Pzdr.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Takie trzymadło w stylu PeakDesign [ale chyba nie oryginał] przyjaciel zabrał na długi trekking, na prawym pasie barkowym niósł D7000 + 18-105 i twierdził że jest dobrzy, że zawsze pod ręką itp.
Ale... na następny trek już go nie zabrał :-?
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Osobiście najwięcej czasu zajęło mi znalezienie najwygodniejszego miejsca na pasku plecaka na uchwyt. Teraz jak wiem gdzie przykręcić body z dowolnym szkłem nic nie waży.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Przymierzam się do kupienia paska Slide v3 (czy lepsza wersja Lite?) i pytanie czy nie będzie problemu z użyciem szybkozłączki od głowicy Velbon QHD-53D czy powinienem jakąś przejściówkę dokupić czy coś?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja używam wersji normalnej a Wieśka-lite. Powiem tak: łatwiej wersję lite schować z aparatem do futerału. Nie posiada tej bardziej sztywnej części naramiennej, której nie można tak po prostu złożyć bo się załamuje i pozostaje po tym ślad. Mocowania pasują do normalnej Arca-Swiss.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Raiven napisał/a:
pytanie czy nie będzie problemu z użyciem szybkozłączki od głowicy Velbon QHD-53D

Raczej nie będzie pasować.
Płytki Peak Design pasują tylko do Arca Swiss (oprócz jakiejś wersji kompatybilnej i z Arca Swiss, i z którymś montażem Manfrotto).

Natomiast sam pasek polecam bezwzględnie. Mam starszą wersję (niebieską) i uważam go za najlepszy zakup w kategorii akcesoria foto :)
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
[quote="Misztu"]
Raiven napisał/a:
i z którymś montażem Manfrotto


RC2.
Do oryginalnej RC2 Manfrotto nie da się założyć kotwiczki Peak Design, a do tej się da, przez co można mieć zapięty pasek od spodu aparatu i jednocześtnie korzystać swobodnie ze statywu.
 
lasopaf  Dołączył: 28 Paź 2020
ja używam i jestem zadowolony :)
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Nie polecam chińskich podróbek, zaczepy są takie twarde, że wypiąć pasek można tylko za pomocą kombinerek, taką twardą mają sprężynę. Wyrzuciłem i kupiłem oryginał, bez porównania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach