krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Kraków od innej strony
W ten weekend jadę do Krakowa na zwiedzanie w pigułce. Czasu nie będzie wiele więc chciałbym się przygotować. O ile muzea i inne atrakcje mają strony internetowe, o tyle ciekawe miejscówki do wieczornych spacerów z aparatem może być trudniej znaleźć. I chciałbym poradzić się zaznajomionych z tematem gdzie warto się wybrać wieczorową porą, a gdzie lepiej nie pojawiać się po zmierzchu z bardziej kosztownym sprzętem.
Rezydował będę w okolicy Wawelu, dokładnie na Sukienniczej.
Pozdrawiam Krakusów ;)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A po co się włóczyć po nocy? Nie lepiej się wyspać na mglisty poranek na Plantach? :-D
Bardziej serio, to jak zawsze - zdrowy rozsądek. W Starym Mieście, czyli ścisłym centrum zawsze jest pełno turystów. I łażą z rożnym sprzętem foto. Teraz już się nie włóczę wieczorami, więc trudno coś doradzać czy odradzać, ale unikaj odludnych, czy też kiepsko oświetlonych miejsc.
Potrzebujesz jakichś sugestii co do miejsc, do których warto podejść? Masz już jakiś plan zwiedzania? Byłeś już w Krakowie?
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
W Krakowie byłem wiele lat temu, niewiele z tego pamiętam. Teraz niestety jestem bardzo ograniczony czasowo więc z typowego zwiedzania będą tylko najważniejsze punkty.
Ale odzywa się we mnie natura włóczykija i planuje trochę zdjęć, niestety rodzicielstwo odbiło się na ilości czasu wolnego i aparat niezbyt często był wietrzony. W ten weekend chciałbym to nadrobić.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Skąd ja to znam? :-P
Fajna włóczęga w ciągu dnia mogłaby być z Wawelu przez Stradom, Kazimierz do Muzeum Inżynierii Miejskiej, a potem powrót bulwarami z ew. wydłużeniem przez Plac Bohaterów Getta i Cricotekę. Albo z Rynku do Europaeum. No i mamy jeszcze kilka kościołów poza Mariackim...
Wieczorem z aparatem możnaby się powłóczyć ulicami Kanoniczą, Grodzką, Stolarską i w rejonie Św. Anny, Jagiellońskiej i Gołębiej.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
szpajchel, no i piękny przewodnik, dzięki. O coś takiego mi chodziło :-B
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Wieczorem jeszcze Planty wzdłuż Straszewskiego, od UJ po Wawel. Kapitalne miejsce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach