bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
TM_Mich napisał/a:
Najprostszy przykład, że jest tak jak piszesz to są zdjęcia z psami Elliotta Erwitt’a

A także inne zdjęcia jego i kolegów z Magnum: https://www.google.pl/sea...+contact+sheets
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
można jeszcze dorzucić rowerzystę K. Millera
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kuszelas napisał/a:
A ja gupi myślałem, że robi się zdjęcia żeby mieć jakąś miła pamiątkę z przeżycia jakiegoś wrażenia i starania się oddania nastroju tej chwili.

Kuszelas, , miłą pamiątkę ma się w sercu, a zdjęcia się robi, żeby nie wyróżniać się z tłumu :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Te stykówki* to namacalny dowód na to, ile trzeba było tej pracy (i materiału) włożyć, by uzyskać to jedno, słynne ujęcie. A teraz - naciśnięcie guziczka z hasiokiem, fiuuu, sruu i superzawodowy maestro zostaje z tym jednym. Kto teraz pokaże, ile ma spartolonych ujęć po drodze do tego najlepszego?

*Spodobała mi się seria z tą babą z mleczarni, która podobno odebrała dzieciom w szkole mleko, którego i tak nie piły. Ładny uśmiech, ale kibole chyba musieli zacząć używać szalików w zupełnie innym celu :evilsmile:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Jak to leciało?
Thatcher - milk snatcher ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax nie umiera, skoro pojawia się w takich tekstach. https://genius.com/Ostr-20-20-lyrics
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk , fuen , nawet nie wiedziałem, że są takie piosenki z Pentaxem :-B
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja to najbardziej piosenkę po Pentaksie P30t chciałbym usłyszeć. Ale chyba bym musiał sam sobie słowa i muzykę napisać.
Plwk, fuen: dobra robota ze znalezieniem piosenek z naszym niszowym systemem :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kto inny znalazł, ja tylko przeniosłem informację na forum.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Cytat
Zatrzymuje czas jak Pentax. Karma i jej esencja
To nie giełda.


Jest też w tym utworze słówko o giełdzie, której nie ma i jest to tekst prawdziwy.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Kytutr napisał/a:
najbardziej piosenkę po Pentaksie P30t chciałbym usłyszeć

W wykonaniu pana Koracza.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Bakulik, albo Blues Cargo Bros w Chabówce :-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Penteusz napisał/a:
Jest też w tym utworze słówko o giełdzie

Przypadek?
Nie sądzę ;-)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Nie wiem czy są chętni do zaśpiewania Pentax-owi - 100 lat to za mało. Bardziej widzę, że wszyscy patrzą na dziadzia czy w ogóle żyje, a on jakiś bez wigoru.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Sam jesteś bez wigoru :-P
Jakbyś był bardziej mobilny, to w stopce miałbyś NiCponia.
8-)

Co Cię ogranicza?
Trumna w postaci korpusu, czy urna w postaci sigmowych szkieł?

Jak to dobrze, ze inne firmy tak dbają o swoich klientów. Szkoda, ze ich wyniki finansowe to ostatnio balans na krawędzi bytu. :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Podejrzewam, że mniej obiektywów niezależnych firm może być Pentaxowi na rękę, bo szkiełka systemowe bardzo tanie nie są czyli się zarobi. W innych systemach szkieł niezależnych więcej ale i mniej zysku do firmy. To jest takie żerowanie na producencie, Canon czy Nikon musi więcej aparatów sprzedać żeby swoje zarobić bo szkiełka ludzie kupią np. sigmy, i jeżeli sprzedaż aparatów spada to IRR robi się mały.
Wygląda na to, że Ricoh-Pentax bardzo ostrożną politykę prowadzi i wydaje się ona sensowna, przynajmniej dla mnie ;-)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
tref no właśnie, że puszka mnie ogranicza, stopka stopką ale mam dostęp też i do innych szkieł. Praktycznie mam zakres od 12-500 pod system P. Dlaczego nie NiC bo nie mam parcia na NiC czy na SiF no, ale nic od kilku lat w sprawie body się nie dzieje, w końcu będzie coś kupić a przydała by się druga puszka. A dlaczego P bo wolę P a nie resztę.

Może i tak i na granicy bytu.
Smartfonowa fotografia do mnie nie przemawia, niech każdy mówi co chce.

Jest cyfrowa fotografia, ale cyfrowe lustro zbliża się do granicy fotografii analogowej. Będziemy dziwakami bo nie fotografujemy smartfonami.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
foto napisał/a:
Podejrzewam, że mniej obiektywów niezależnych firm może być Pentaxowi na rękę, bo szkiełka systemowe bardzo tanie nie są czyli się zarobi.
Z całą pewnością się zarobi, pod warunkiem wszelako, że użytkownik Pentaksa ma już tyle akcesoriów, że zmiana systemu mogłaby być nieopłacalna. Gdyby ktoś dopiero teraz zastanawiał się nad wyborem systemu, to musiałby być niespełna rozumu żeby pozbawiać się możliwości korzystania z oferty firm niezależnych.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
teta napisał/a:
użytkownik Pentaksa ma już tyle akcesoriów, że zmiana systemu mogłaby być nieopłacalna
Ale przejście z APS-C na FF w Pentaksie też jest słabo opłacalne. Równie dobrze można zmienić system.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach