Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Czy Pentax umiera? Cóż, nasza cywilizacja umiera, umiera planeta, giną kolejne gatunki - Pentaksem bym się tak bardzo nie martwił. Mierząc sprawy biznesowo - zapewne różowo nie jest, bo gdyby było to mielibyśmy tego oznaki, tak oczywiste w świecie korpo (od drogich kampanii reklamowych, przez raporty giełdowe po nowe produkty wypuszczane tylko po to, by odpowiedzieć na ruchy konkurencji). Być może jest nawet bardzo nie-różowo i nasz ukochany system trwa z powodów sentymentalno-wizerunkowych jedynie, a my za to płacimy.
Mierząc zaś sprawy fotograficznie - tak, są na rynku systemy będące OBIEKTYWNIE lepszym wyborem, ze względu na ilość szkieł systemowych i niezależnych, tempo pojawiania się nowych produktów na wielu poziomach cenowo/jakościowych, zakres innowacji etc. Tyle, że Pentax robi... fajne aparaty, o dobrej ergonomii i jakości obrazowania. Aparaty, dzięki którym wciąż odczuwam przyjemność fotografowania. Ze szkłami nie jest bajecznie, ale lepiej niż było, zaś sama 'filozofia' systemu zmusza niejako do pracy nad tym, co najważniejsze - czyli warsztatem fotografa.
W ciągu ostatniego roku wydałem naprawdę sporo na sprzęt Pansonika, bo używam go do filmowania, które przynosi mi pieniądze. Jednak gdy mam robić zdjęcia - sięgam po Pentaksa, choć którymś z Panasów też bym temat ogarnął. Ale Pentaksem robi mi się zdjęcia przyjemniej, zwyczajnie.
Jeśli więc Pentax umiera, to niech kona jak najdłużej, bo mi po drodze z jego wadami :-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Hmm, dawno mnie nie było na forum, wchodzę, patrzę a Pentax znowu umiera. A nie, teraz umiera powoli, kiedyś energicznie strzelał sobie w kolano.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gebi napisał/a:
umiera powoli, kiedyś energicznie strzelał sobie w kolano

Teraz nie ma już siły na działania energiczne.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
To wszystko przez te reklamy w telewizorni.
Przez co poniektórzy sądzą, że Pentax to taki substytut diety 8-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To tak jak z kryzysem w Polsce - kryzys do nas nie przyjdzie, bo my jeszcze nie wyszliśmy z (poprzedniego) kryzysu.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Najważniejsze, że jest stabilnie. Wszelkie ekscytacje są niezdrowe dla układu krążenia.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
zacząłem się dzisiaj zastanawiać kiedy ten temat na forum umrze :)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
zacząłem się dzisiaj zastanawiać kiedy ten temat na forum umrze :)

Pewnie razem z Pentaxem. ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Zamierzam następne zakupy robić to chyba nie umrze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jak patrzę na takie obrazki


to wcale nie myślę w tych kategoriach :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto napisał/a:
Zamierzam następne zakupy robić to chyba nie umrze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To tak jak ja, tyle że moje dulary trafią do innego garnuszka. Trzeba się spieszyć. Już niedługo alternatywnej szklarni będzie jak na lekarstwo, a używki w cenach dzisiejszych nówek. Tak twierdzę ja, uzyszkodnik trzeciej klasy.

[ Dodano: 2019-03-05, 13:52 ]
Rivelv napisał/a:
jak patrzę na takie obrazki
to wcale nie myślę w tych kategoriach :)

Wczoraj miałem okazję wejść do sklepu Cyfrowe w Katowicach. Piękne gabloty z cackami od Fuji, N, C, S . Moje pytanie o cokolwiek marki Pentax spotkało się ze wzruszeniem ramionami. Zero. Nic. Nul. Ani dekla do obiektywu.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu, w Fotojokerze można pooglądać i aparaty i obiektywy. W RTV AGD w Fotostrada w W-wie też ;-)
Jak byłem ostatnio w Fotostradzie to chyba tylko 645 brakowało a tak mieli duży wybór. Z tego co widzę to W-wa lubi Pentaxa. Ja kupuje głównie w Rimex i jak ostatnio rozmawiałem to mówili, że Pentax sprzedaje się całkiem dobrze.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
foto napisał/a:
mówili, że Pentax sprzedaje się całkiem dobrze.

...sprzedał się jeden K-1 i dwie zaślepki do body?
:mrgreen:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
W Katowicach Pentax jest np. w Foto-Plus.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dziś wystawiają go w Katowicach, jutro w Krakowie, a potem jedzie do Warszawy. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik, a wiesz może, gdzie będzie mauzoleum?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
bakulik napisał/a:
Dziś wystawiają go w Katowicach, jutro w Krakowie, a potem jedzie do Warszawy. ;-)

I to wszystko tyłem do publiki. :->
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kerebron napisał/a:
W Katowicach Pentax jest np. w Foto-Plus.

Kilka obiektywów, które brałem pod uwagę do pomacania- dostępne 3-7dni. Jest tylko FA35/2
Mnie to nie obchodzi, jestem na tyle świadomym posiadaczem-pstrykaczem, że wiem czego chcę, mogę zamówić przez sieć. Patrzę oczami osoby, która przychodzi do sklepu i chce coś dobrego kupić i z tym wyjść zadowolona. W czym ma wybór? System był niszowy i będzie coraz bardziej. A jeżeli tak, to nie wróży to różowo przyszłości. Czasy się zmieniają, wymagania klientów też. Zdaję sobie też sprawę, że należy wziąć duży margines ze względu na traktowanie polskiego rynku. Mimo, że mieszkam w środku Europy czuję się jak na zakaukaziu. Widać to choćby na instrukcjach obsługi, wersjach językowych oprogramowania, jakości wielu produktów z ceną wielokroć wyższą niż na zachodzie. Ależ się rozpisałem . I po co :roll:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu nie tak dawno jakiś rok, dwa w Media Markt były pełne półki Canonów i Nikonów, zobacz teraz jak te półki wyglądają, zostały tylko pojedyncze modele CiN i to te z niższego szczebla. Do tego kilka obiektywów czyli bryndza jak się patrzy. Mówię tu o Media w Łodzi bo tu bywam i w W-wie przy lotnisku.
W sklepie, link poniżej zawsze można pomacać trochę Pentaxowego sprzętu, jak tam byłem rok temu to Wszystkie nowe zoomy DFA były na półce o innych nie wspomnę
https://fotostrada.pl/
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Paffcio napisał/a:
foto napisał/a:
mówili, że Pentax sprzedaje się całkiem dobrze.

...sprzedał się jeden K-1 i dwie zaślepki do body?
:mrgreen:

Jedną zaślepkę na body ja kupiłam. Serio. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach