plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DeTe napisał/a:
Chciałbym wiedzieć czy to "profi" czy zwykły malkontent

Profi malkontent
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
september, cieszymy się Twoim szczęściem.

Pentax psychoFans ;-)
 
september  Dołączył: 08 Mar 2007
DeTe napisał/a:
Niech pokaże i stare i nowe. Z czystej ciekawości bym porównał... :roll:


Zdjęcia z galerii i tak nie oddadzą tego jak wychodzą zdjęcia, bo te nieostre są przeze mni odrzucane. Poza tym do Nikona mam jaśniejsze szkło Tamron G2 2.8 70-200.
No, ale skoro chcesz. D500, zdjęcia z soboty po godzinie 14. Mgła i beznadziejne warunki oświetleniowe.
http://bit.ly/2BvQRcn

Zdjęcia z K3 II z 55-300 PLM. Dobre warunki oświetleniowe.
http://bit.ly/2DLyuBJ

Wraz ze zmianą pory roku na jesień, gorszymi warunkami oświetleniowymi i wchodzeniem do hal sportowych stanąłem przed wyborem dokupienia jasnego 70-200. Pentaxa albo zmiany systemu. Pentax 70-200 DC 2.8 ma kosmiczną cenę. Na domiar złego k3 II łapie backfocusy i bardzo wolno zrzuca zdjęcia z bufora na kartę. Te dwa argumenty przekonały mnie do zmiany systemu.

Pentax k3 II to dobry, solidnie wykonany aparat. Przy dobrym świetle jeszcze jakoś da się zdjęcia sportowe robić. Na pewno dużo można sie przy tym aparacie nauczyć.

[ Dodano: 2018-11-26, 10:55 ]
Ryszard napisał/a:
september napisał/a:
To był dobry zakup.
Gratulacje!
september napisał/a:
Autofocus D500 jakieś 40-50 % lepszy niż w K3-II.
Możesz to jakoś rozwinąć? AF skopiowany z profesjonalnego D5 - ja bym się spodziewał trzęsienia ziemi - a tutaj jakoś tak, no nie wiem... Dlatego proszę, opisz trochę szerzej.


W serii 5-6 zdjęć w k3 II z reguły 2-3 były ostre. Do tego bardzo często aparat łapał tło mimo tego, że punktowy autofokus był dokładnie ustawiony na piłkarza na bliższym planie. Do tego po zrobieniu serii nie można było od razu przejrzeć zdjęć, bo bufor mulił dane na kartę. To dwie najważniejsze wady k3 II jeśli chodzi o fotografię sportową.

D500 w bardzo słabych warunkach oświetleniowych trafia około 90-95 % zdjęć. Zero backfocusa. Do tego jest naprawdę szybki. To jego 10 kl./sek wydaje się być dużo , dużo szybsze niż 8.3kl./s Pentaxa. Przy takiej samej karcie jak w Pentaxie bufor zrzucany jest na nią niezauważalnie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Aha, czyli mówimy o zysku 40-50 punktów procentowych na skuteczności - no to jest różnica. Połowa trafionych a nieliczne nietrafione, tak, na pewno warto było zmienić sprzęt dla takiego komfortu.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Na moje słabe oko, to różnica jakości i ostrości leży po stronie obiektywów. Ale mogę się mylić bo się nie znam ;-)
No ale argument o szybkości odczytu mnie przekonuje.
Gratuluję zakupu i zadowolenia życzę :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tego należało oczekiwać po aparacie z prawie 6-krotnie liczniejszymi punktami AF i całym doświadczeniem Nikona w sporcie. Fajnie, że Ci się podoba.

[ Dodano: 2018-11-26, 11:18 ]
DeTe mi tu wskoczył pomiędzy posty ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
A ja dodam jeszcze że żadna nowa konstrukcja Sigmy i Tamrona nie pojawia się z bagnetem K a stare konstrukcje jeśli nawet były zaprojektowane z bagnetem K to są zazwycaj nie produkowane.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chciałem nieśmiało zauważyć, że porównywanie 70-200/2.8 do 55-300/4-5.8 jest trochę bez sensu - jasne tele vs budżetowy telezoom. Jakość zdjęć w przypadku tego ostatniego musi być gorsza, choćby ze względu na jego światłosiłę wymuszającą używanie wyższych wartości ISO. Także AF ma ciężej przy ciemniejszym szkle. No i D500 to jednak nieco wyższa półka aniżeli K-3 II, co dobrze ilustruje różnica w cenie obydwu puszek.
Ale gratuluję zakupu, bo przecież o zadowolenie ze sprzętu tutaj chodzi. :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no bo czy do Pentaxa jest jakieś szkiełko które można by przyrównać do 70-200 / 2.8 ?? skłonny jestem w moim małym rozumku zaakceptować nawet samo 200/2.8 (lub podobne)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Chyba się pogubiłem w tej rozkminie. A sigma? A tamron? A DFA?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
SlicaR napisał/a:
A DFA?


I samo FA. Z gwiazdką ;-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Taka bieda z tymi szkłami, że brakło mi pieniędzy na kolejne ;-)
 
september  Dołączył: 08 Mar 2007
Rivelv napisał/a:
no bo czy do Pentaxa jest jakieś szkiełko które można by przyrównać do 70-200 / 2.8 ?? skłonny jestem w moim małym rozumku zaakceptować nawet samo 200/2.8 (lub podobne)


Jest szkło Pentaxa 70-200 2.8, tylko kosztuje około 7400.
Tamron 70-200 2.8 G2 do NIkona (do Pentaxa nie ma) to około 5500 - cashback 450.

Nie jestem przekonany czy nowa Sigma SPort 70-200, która wejdzie na rynek w grudniu będzie miała mocowanie Pentaxa.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
september napisał/a:
Jest szkło Pentaxa 70-200 2.8, tylko kosztuje około 7400.

A to 200mm to DA czy FA?

ja rozumiem że cena gra rolę.
ale w przypadku gdy miałbym się zastanawiać - wymieniać system czy dokupić szkło to chyba zostałbym i dokupił.
może bym puszkę kupił nową?

ja osobiście Amator jestem robię fotki bo lubię (śmiem się czasem czuć jak artysta - ostatnio aż przestałem robic bo mam niemoc jakąś, albo brak weny)
nie bardzo rozumiem tych żali na system - chyba ze to miało być coś w stylu pochwalę się, bo zrezygnowałem z A na rzecz B - i teraz muszę się pochawalić przed użytkownikami A, aby usprawiedliwić to że jednak wydałem tyle pięniędzy i teraz "muszę" być szczesliwy??

[ Dodano: 2018-11-27, 11:50 ]
P.S eh ale mnie poniosło :-(

[ Dodano: 2018-11-27, 11:54 ]
no i coś mnie tknęło
wcale nie jest tak strasznie najwyraźniej - chyba ze to jakieś felarne to szkło

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, w ciemno obstawiam, że ten śrubokrętowy stary Tamron zapięty do K-3II nie ma szans w starciu z nowym, zapiętym do D500. Nie ta klasa sprzętu. I nie te aspiracje, zresztą.
Szybkość i sprawność AF mam na myśli. Bo "że się da" to wiadomo.... f/8 and stand in the right place :-P
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eh jakoś dobija mnie takie "chwalenie się" nowym sprzętem

i jakoś nie mogę uwierzyć, że nic się nie da albo, że śrubokręt albo coś.

ech chyba wrócę do swojego ostatniego nieodzywania się.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Rivelv napisał/a:
A to 200mm to DA czy FA?


FA*200/2,8 mogłeś się przyjrzeć bliżej na Roztoczu.Tutaj właśnie przypięty do korpusu (autorem zdjęcia jest plwk).
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Penteusz napisał/a:
Rivelv napisał/a:
A to 200mm to DA czy FA?


FA*200/2,8 mogłeś się przyjrzeć bliżej na Roztoczu.Tutaj właśnie przypięty do korpusu (autorem zdjęcia jest plwk).
[


Panteusz to twoje to pamiętam - bałem się za bardzo oglądać - bo mnie nie stać na takie wydatki, chyba nawet psychicznie mnie nie stać.
i przepraszam źle się wyraziłem chodziło mi o 70-200 - jako taki odpowiednik do systemu C lub N - ale szybka wyszukiwarka pokazała - że jednak są również do P odpowiedniki tego szkiełka i nawet ceny są podobne. no może nie są najnowsze - ale jednak są.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest również DA*200/2.8.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Bez pierścienia to się nie liczy.. 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach