Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Pentax umiera od kiedy po raz pierwszy zalogowałem się na tym forum.

Ale swoją drogą, pewnie będę zmieniał system w niedalekiej przyszłości.

Tymczasem :-B dla wszystkich Die Hardów.
 
september  Dołączył: 08 Mar 2007
Michu napisał/a:
Skoro dyskusja zboczyła w kierunku filozoficznym...
September - to proste. Ważna jest fotografia, nie sprzęt. Jeżeli czegoś Ci brakuje, pamiętaj o priorytetach. Masz nieodpowiedni sprzęt do dziedziny, która Cię pasjonuje - dopasuj sprzęt do niej. To, czy będzie to Canon, Nikon czy Fuji nie ma znaczenia...


Zatem Nikon D500 zamówiony z Tamronem 70-200 G2 na nowy początek.
Cóż k3-ii ze szklarnią i lampą trzeba będzie sprzedać.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
 
september  Dołączył: 08 Mar 2007
SlicaR napisał/a:
Pewnie, że umier
https://pentaxrumors.com/2018/11/19/new-pentax-aps-c-camera-rumored-for-the-2019-cp-show/


Czyli nie ulepszony K3 ii tylko coś nowego z jakimiś elementami z K1. Czyli co - KP ii?
To jest przedłużanie agonii :-) :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
september napisał/a:
Czyli nie ulepszony K3 ii

Nie pamiętam, by Pentax odświeżał dwukrotnie jakikolwiek model. Więc pewnie będzie następca K-3, co już sugerowano po chłodnym przyjęciu KP (który był skokiem w bok).

september napisał/a:
Zatem Nikon D500 zamówiony z Tamronem 70-200 G2 na nowy początek.

Dobrych zdjęć życzę.

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo napisał/a:
september napisał/a:
Zatem Nikon D500 zamówiony z Tamronem 70-200 G2 na nowy początek.

Dobrych zdjęć życzę.

I żeby się gumka nie odklejała ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
I żeby się gumka nie odklejała

W tym aspekcie Pentax dogonił czołówkę.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
W kontekście stanu zejściowego PENTAXA przypomniała mi się taka anegdotka z przełomu lat 60' i 70' kiedy to, pacholęciem będąc jeszcze, uczęszczałem na zajęcia Kółka Fotograficznego przy "Domu Społecznym"* w Gdańsku (dzielnica Przymorze). Otóż zajęcia z nami miał znany fotografik Pan Krzysztof Kamiński, który przynosił swoje fotki oraz wielokrotnie przed powieszeniem zdjęcia z wystaw, które dopiero miały się odbyć. Pokazywał to wszystko i starał się nam wpoić pewne zasady estetyki. W ramach tych zajęć przynosiliśmy też własne zdjęcia w różnej postaci. Otóż pewnego razu jeden z kolegów przyniósł zestaw slajdów z rejsu jachtem po Bałtyku zrobionych na znanej i lubianej kliszy pod nazwą ORWO-CHROM. Były tam fotki morskie oraz takie, które pstrykał w miastach do których zawijali. Szczególne wrażenie na oglądających zrobiły zdjęcia ze Sztokholmu, a zwłaszcza jedno na którym widoczny był zacieniony drzewami kanał portowy w którym zacumowane były niezwykle piękne jednostki pływające takie bardziej do indywidualnego użytku. Widać tam było urokliwe jachty i wspaniałe szybkie motorówki. Wszystko jak spod igły. Myślę, że ceny jakie trzeba było zapłacić za te cuda były poza ogarnięciem naszej, czyli oglądających te slajdy, wyobraźni. Po dłuższej chwili w czasie której wspólnie kontemplowaliśmy ten widok Pan Kamiński stwierdził: "No cóż, mówią, że kapitalizm to umierający ustrój", zrobił małą pauzę, westchnął i dodał: "Ale trzeba przyznać, ż śmierć ma piękną . . . . :mrgreen:
I to tyle w temacie umierającego PENTAXA
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Kuszelas, :-B :-B :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:-B :-B :-B
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
No tak ale gdzie dzisiaj są Kodak, Minolta, Contax, Polaroid, Warszawskie Zakłady Fotooptyczne :-P
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No przecież szykują przyjęcie powitalne dla Pentaxa
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Że też się komuś chce wpisywać w takim trololo.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Kuszelas, dobre!
 
september  Dołączył: 08 Mar 2007
SlicaR napisał/a:
No przecież szykują przyjęcie powitalne dla Pentaxa


Jestem po pierwszym meczu piłki nożnej, który fotografowałem Nikonem D500. To był dobry zakup. Cieszę się, że się przełamałem i otworzyłem portfel na tego paskudnego Nikona. Autofocus D500 jakieś 40-50 % lepszy niż w K3-II. Szybkostrzelność i szybkość działania również mocno na plus. Nie warto być fanboyem. Być może takie trolololo niektórym to uświadomi, bo pozostawanie zaślepionym miłością do jednego systemu (tak jak ja byłem) nie zawsze się opłaca.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
September, pokaż teraz zdjęcia :-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Niech pokaże i stare i nowe. Z czystej ciekawości bym porównał... :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
september napisał/a:
To był dobry zakup.
Gratulacje!
september napisał/a:
Autofocus D500 jakieś 40-50 % lepszy niż w K3-II.
Możesz to jakoś rozwinąć? AF skopiowany z profesjonalnego D5 - ja bym się spodziewał trzęsienia ziemi - a tutaj jakoś tak, no nie wiem... Dlatego proszę, opisz trochę szerzej.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
pokaż teraz zdjęcia :-)

Przecież to nie forum do pokazywania zdjęć.
Cytat
Niech pokaże i stare i nowe.

Po kiego grzyba? Skoro jest zadowolony.
Cytat
Gratulacje!

I na tym powinniśmy skończyć.
Idę dalej szukać szkła do mojego Ka. Australia, Japonia, może Korea :roll:
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
rychu napisał/a:
Po kiego grzyba?

Chciałbym wiedzieć czy to "profi" czy zwykły malkontent :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach