szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, to jest biała parasolka do studia. To chyba był jej drugi występ, a mam ją już baaaardzo długo.
Krzaczek, to migdałowiec trójklapowy, Prunus triloba, zwany też migdałkiem. Też go lubię, zresztą teraz zrobiła się piękna wiosna.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Cytat
a mam ją już baaaardzo długo.

Ja tak kupiłam blendę ..... jeszcze jej nie użyłam :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
szpajchel, dziękuję za nazwę tego krzaczka :-B Migdałowiec powiadasz, poczytam o nim jakie ma upodobania i spróbuję go na działce posadzić.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, migdałowiec trójklapowy, bo migdałowiec zwyczajny to już inna bajka (większy i bardziej wrażliwy na mróz), za to pestki - bajka . :-P
Jeśli masz działkę, to posadź (też) inną śliwę - mirabelkę.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
to posadź (też) inną śliwę - mirabelkę

Te to dopiero kwitną. W mojej okolicy rozprzestrzeniły się nawet w parkach. Pełno ich przy drogach. Wiosną wyglądają pięknie. Gorzej gdy dojrzeją owoce i spadają na chodniki, dróżki parkowe. Można się przez nieuwagę "przejechać" z twardym lądowaniem. Są dwie odmiany: ciemna (fioletowa) i żółte (bardziej popularne). Wspaniałe do dżemów, itp.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
galex napisał/a:
Teraz jeszcze trzeba wymyślić jakiś patent na budyniowaty bokeh :shock:

Moja propozycja - podwójny budyniowaty bokeh - podejście pierwsze:

 
KasiaMagda
[Usunięty]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mh2012, dlaczego dwa waniliowe, jeden mógłby być czekoladowy ?

Sama myślałam o tym ale żaden pomysł do głowy nie przychodził mimo iż na ilość pomysłów nie narzekam :)
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
KasiaMagda napisał/a:
szpajchel, Migdałowiec powiadasz, poczytam o nim jakie ma upodobania i spróbuję go na działce posadzić.

Dosyć pancerny, mam od ładnych kilku lat i żyje, choć zagłuszony przez berberys (jesienią. dostał nowe lokum, zobaczymy co będzie). W sprzyjających warunkach rośnie spore drzewo - ten rośnie (rósł? mogli zniszczyć wczorajszego wieczora ) obok katedry Notre Dame.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Biorę aparat i idę się terapeutyzować :mrgreen:
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
KasiaMagda napisał/a:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mh2012, dlaczego dwa waniliowe, jeden mógłby być czekoladowy ?


Technikalia są solą tego forum a zatem:
K10D plus obiektyw: smc DA 18-55 w wersji II; przysłona 5,6; lampa wbudowana; wywołanie: RawTherapee 5.5 i Zoner w wersji 17 najprawdopodobniej.
Budynie są śmietankowe, ponieważ obawiałem się, że wiekowy system doboru balansu bieli w mojej kadyszce nie poradzi sobie z waniliowymi, wanilinowymi ani tym bardziej z czekoladowymi.
Gdyby nie zaczęło padać wieczorem to pewnie wyciągnąłbym to przygotowane tło na zewnątrz. Jednak traktuję poważnie stronę terapeutyczną i nie chciałbym przesadzać – wychodzenie na deszcz z tak delikatnym elementem jak opakowanie budyniu (toto nie ma nawet udawanych zabezpieczeń WR…) to już – w mojej ocenie – nie byłaby terapia tylko znęcanie się nad… sobą.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
mh2012, rozłożyłeś mnie na łopatki :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
mh2012, :-B :mrgreen:
Tak myślałam, że właśnie o tą aberracje Ci chodziło.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
mh2012,
Zdjęcie zawiera lokowanie produktu

:-)
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Z czekoladowym budyniowym tłem to by wyszła ... <tylko bez sojarzeń> kupa (nasza tradycyjna forumowa no z Chabówki)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Rivelv, miałeś racje :mrgreen:
Ja mam dzisiaj doła....
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
koralik, doprawdy ? ;-)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Tak :-( . Generalnie mam jakiś taki ciężki okres w życiu :-( gdyby nie robienie zdjęć to bym chyba oszalała :-( . Dzisiaj pryjechalam z pracy i pierwsze co zrobilam to chwyciłam za aparat i poszłam zdjecia robić :roll:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
koralik, każdy z nas ma chyba co jakiś czas taki etap w życiu. Ale głowa do góry. Skoro aparat daje zapomnienie to zapominaj się. Twoje makro są coraz lepsze. Masz więc motywację, bo najgorszy to chyba jej brak. :!:
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
powalos, tak myślę że to by było najgorsze :-( . Ale jeszcze tylko kilka godzin i na motyle :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
koralik, wiesz jak to tu bywa - coś potrzebujesz to mówisz - masz problem też warto się podzielić, inni może już podobny rozwiązali :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach