Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Morsy powiadasz. W sumie to coś mi się obiło o uszy, że co roku coś tam robią w Rzeszowie o-)
Ale z nimi się asymilować? Brrr
To pójdę na lodowisko.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Generic napisał/a:
Morsy powiadasz. W sumie to coś mi się obiło o uszy, że co roku coś tam robią w Rzeszowie o-)
Ale z nimi się asymilować? Brrr

Nie pasują morsy? To może bobry? Też w Rzeszowie ;-)
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Myśle, że Generic trafnie opisał problemy/dylematy , z którymi spotyka się sporo hobbystów.
W przeszłości (jeszcze na filmie) robiłem sporo portretów i przyznam, że obecnie bariera do znalezienia obiektów do portretowania jest jednak większa. Ja, próbując sobie z tym radzić, w ostatnich miesiącach odwiedziłem m.in. jakiś lokalny festyn (koncert - zdjęcia muzyków, jakieś dzieci w tradycyjnych strojach), zawody strażackie (dużo ruchu - trudniejsze niż sądziłem), koncert zaprzyjaźnionej kapeli metalowej itp. Są to okazje do drobnego reportażu, tudzież portretu "sytuacyjnego", przy czym nie trzeba chować się przed obiektem, ale pytać o zgodę też raczej nie. Z reguły nie jest się jedynym fotografującym.
Dziś (z racji na datę) jest sporo "iwentów" więc jest w czym wybierać.
Szczególnie fajne mogą być małe koncerty lokalnych zespołów - chłopaki zwykle są nawet wdzięczni, jeśli dostaną potem zdjęcia mailem i mogą je wrzucić na FB.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
klechu napisał/a:
Myśle, że Generic trafnie opisał problemy/dylematy , z którymi spotyka się sporo hobbystów.
Tak, klechu, bardzo trafnie. Rozpisałbym się, ale po co tyle o sobie, zresztą nie mam czasu...

Plan na najbliższą fototerapię: ME-Super + 24-klatkowy Kodak 200. Start 01.12. Finisz 24.12. Pamiętacie jeszcze tę zabawę? ;-)

Dalsza fototerapia: zrobić pewien fajny i praktyczny dodatek do G9X'a - ale o tym kiedy indziej, w dziale "złota rączka". Prace w toku :-P
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
:evilsmile:
chyba dotarło do mnie to całe szczęście z focenia
nadal chyba
po za tym to chyba całkiem niezłe uczucie podzielić się "jakimiś" fotkami
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Czasami mam ochotę pofotografować ludzi. Troszkę ciaśniejsze kadry, trochę z innej perspektywy, różnie.
Podglądam gościa, który ma wysoką swobodę w robieniu tego typu portretów.
Niestety, tylko na podglądaniu się kończy, ponieważ mam za mało odwagi podejść i poprosić kogoś do tego tupu zdjęć.
Tutaj krótki filmik, jak gość to robi.
https://youtu.be/ExuNcqMTO28
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
TM_Mich, jeśli chodzi o fotografowanie ludzi..
Jeju ależ chciałbym to robić tak
https://www.youtube.com/w...9KcYEYXs&t=289s
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
TM_Mich, Canona już masz, to połowa sukcesu, teraz wystarczy pojechać do Francji lub innego "wyzwolonego " kraju i masz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
TM_Mich, ale tutaj (poza manierą płytkiej GO) główną rolę odgrywa swoboda fotografa i umiejętność wykorzystywania światła. Takie rzeczy to tylko przez trening. Na początek bierzesz kogoś z rodziny, przyjaciół i jedziesz. Dzięki temu nabierzesz wprawy, pewności siebie.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Na początek bierzesz kogoś z rodziny, przyjaciół i jedziesz

Przyłapać przy ubieraniu choinki albo lepieniu pierogów.
Ostatnio myślałem, czy przy okazji Świąt nie zrobić kącika studyjnego i zaciągać do niego rodzinę w różnych konfiguracjach osobowych.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
szpajchel napisał/a:
Michu napisał/a:
Na początek bierzesz kogoś z rodziny, przyjaciół i jedziesz

Przyłapać przy ubieraniu choinki albo lepieniu pierogów.
Ostatnio myślałem, czy przy okazji Świąt nie zrobić kącika studyjnego i zaciągać do niego rodzinę w różnych konfiguracjach osobowych.


Ten kącik studyjny to zamiast czy mimo przygotowywania karpia? :)
Może lepiej namiot bezcieniowy...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
mh2012 napisał/a:
en kącik studyjny to zamiast czy mimo przygotowywania karpia? :)

Raczej przy śpiewaniu kolęd.
.
mh2012 napisał/a:
Może lepiej namiot bezcieniowy...

Mam lepszy pomysł: szopka bezcieniowa :-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
rychu, :) ale światła nie mam :)
Michu, zgoda, ale jakoś nie mogę nikogo z rodziny nakłonić do tego typu zdjęć.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu napisał/a:
swoboda fotografa i umiejętność wykorzystywania światła
Pierwsze zauważyłem z łatwością. A to drugie w czym się przejawia? Przecież jest lampa jak cholera, wczesne letnie popołudnie - chyba raczej marny czas na portretowe zdjęcia?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Każda pora jest dobra na zrobienie portretu. Kwestia umiejętności dogadywania się ze światłem - ustawienia modela względem źródła, wykorzystywanie naturalnych blend (odbicie promieni od jasnych ścian budynków - czasami źródłem może być tylko tego typu światło... Jakiś czas temu była nawet moda na fotografię glamour w pełnym Słońcu - przykład pierwszy i drugi znajomego. Jeżeli masz opanowane światło, pora nie gra roli - po prostu wówczas możesz sobie pozwolić na łamanie zasad (a taką niewątpliwie jest to, by fotografować o złotej/niebieskiej godzinie).
Ale do tego trzeba wyjść z mieszkania i zacząć fotografować. Praktyka, doświadczenie - to wszystko.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu napisał/a:
Kwestia umiejętności dogadywania się ze światłem - ustawienia modela względem źródła, wykorzystywanie naturalnych blend
Naturalne blendy... Kiedyś na pewno pokombinuję. Dzięki, Michu!
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Moim zdaniem bardzo dobry film na temat fotografowania nieznajomych:

https://www.youtube.com/watch?v=BWip3-T3ev4
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Kolejne przygody Dirksona
https://youtu.be/eRjP1Ix4pPg
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja oceniam, że to zwykłe ustawki a nie robienie fotek przypadkowo napotkanym ludziom. Co nie oznacza, że nie podziwiam umiejętności fotografującego. Myślę, że TM_Mich miał na myśli bardziej podchwycone fotki różnych, przypadkowych osób. Też mam z tym problemy, a teraz doszło to cho....two zwane RODO.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ja mam z tym nieustający problem :-/


powalos, mam 1 post więcej od Ciebie! :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach